Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Adott két gyerek egy családban...

Adott két gyerek egy családban. Ha az egyiknek van valamije (szülinap, névnap), akkor a másik gyereknek is kell valamit vinni?

Figyelt kérdés
Régebben unokatesóimnál mindneki kapott valamit, ha volt valakinek valamije. Nekem ez borzasztóan furcsa volt és nem értettem. Most testvérem kislánya követeli, hogy ha a tesójának van valamije, akkor ő is kapjon valamit. Ha nem kap, akkor bedurcizik és elkezd bőgni.

2019. márc. 7. 22:37
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
94%
Én nem hallottam még ilyen szokásról, nálunk sem volt így.
2019. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
48%
Mi mindig viszünk a másik gyereknek is valamilyen apróságot, játékot, könyvet, stb.
2019. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
88%

Egész kicsi gyereknél nagyszülők szokták ezt csinálni a rokonságban. Mi soha.

De óvodás korúnak (>3 éves) már meg kell értenie, hogy most a másikat ünnepeljük, nem őt.


Hány éves a testvéred durcizós kislánya?

2019. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
85%
Általában egy kis csokit viszünk.
2019. márc. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
94%
Ha ritkán látott rokonrol volt szó, akkor a másik gyerek is kapott egy csokit, de nem "rendes ajandekot"
2019. márc. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
92%
Csokit minden gyereknek de külön ajándékot nem.
2019. márc. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
92%
Nagy ajándékot nem hiszem hogy kellene venni a nem ünnepeltnek, meg kell értenie hogy az a nap nem róla szól. Egy tábla csokit jelképessen azért jár neki de nagyobb ajándék csak az ünnepeltnek. Én 19 éves vagyok és a mai napig kapok valamilyen csokit a tesóm szülinapjára, és ő is az enyémre. Bár mi nem követeljük ez szokássá vált a családban.
2019. márc. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Kicsi még, 4 éves. Viszont napi szinten kapcsolatban vagyunk. De ő pl simán rákérdez, hogy ha nagyságilag kicsi csomagot kap, hogy csak ekkora...és látszik rajta, hogy csalódott. Meg ha párom adja oda az ajándékát, akkor tőlem is várna még ajándékot. Szerintem sejti, hogy ez nem illendő, mert csak halkan kérdezte meg tőlem, hogy én mit vittem neki :D Egyébként egy nagyon értelmes, cuki kislány, csak hisztis.
2019. márc. 8. 03:38
 9/46 anonim ***** válasza:
87%

Hat ha szulinap akkor szepen el lehet mondani, hogy tesoe az ajandek a tortabol meg jar mindenkinek es ezt "kapja".

Nalunk nem volt szokas, de sajnos volt csaladtag, aki hisztizett es volt amikor emiatt 2 torta is kellett...en ezt utaltam nagyon.

Nevnapnal viszont elkepzelni se tudnam, hogy a masiknak is vgywk valamt.


4 evesen még kicsi, de most lehet nevelni, igyha jelzesertekuen kap egy icipici csokit, akkor az epp eleg kell legyen.

2019. márc. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
93%

Félre vannak nevelve... a mi családunkban is van egy család, ahol toornyóra jár lánccal annak a gyereknek is, akit nem ünneplünk. Ha nincs, akkor jön az ordítás.


Mivel nálunk visznylag kicsi a büdzsé és éppen elég egy szülinapi ajándékot felhajtani egyszerre, volt már ebből kínos szitunk. Vittünk a másiknak, mert ránk szóltak a szülők, hogy tudjuk ugye, hogy itt ez a szokás, és jeleztük már nekik is, hogy igyekszünk.

Az én személyes véleményem az, hogy ez borzasztó káros, nagyon félreviszi a gyerekeket - meg kellene tanulniuk, ha valami nem róluk szól.

Ez rossz nevelés, semmi más.

2019. márc. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!