Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elmenjek a temetésre?

Elmenjek a temetésre?

Figyelt kérdés
Nagymamám húga elhunyt, 61 éves volt. Tudom ő anyukám nagy nénje volt, nekem távolabbi nagy-nagynéni de semmi kapcsolatom nem volt vele szinte köszönni se köszöntünk egymásnak. Morcos természetű volt azonban anyu mondja menjek a temetésre mert mit szólnak a rokonok ha nem megyek. De ha elő korába nem volt még köszönő viszonyom se vele minek menjek a temetésére? 22F vagyok
2021. jún. 29. 09:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Mit szólnának? Semmit, kétlem hogy azt figyelgetné mindenki ott vagy vagy sem.
2021. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom miért kell ebből akkora dilemmát csinálni.

Ha nem akarsz nem mész.

Azonban az, hogy felmerült benne, hogy mégis el kéne menned, azt jelenti, hogy belül te is úgy érzed, hogy tartozol ezzel a rokonoknak.

2021. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Azért mert anyád megkért. Ő épp elvesztette egy közeli rokonát, te meg hisztizel, mert képtelen vagy egy órát rááldozni, hogy elmenj vele. Ez nem egy olyan óriási nagy kérés.
2021. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Igen, menj el. Apám annó ugyanígy behisztizett, és nem ment el a saját apósa temetésére. Rém kellemetlen volt a párjának meg nekem, ahogy kérdezősködtek róla az ismerősök. Anyád miatt menj el vele.
2021. jún. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld megbeszélni Édesanyáddal, szépen, tisztelettel elmagyarázva a te nézőpontodat. De ha másért nem akkor Anyukád kedvéért menj el.
2021. jún. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Menj el, inkább. Értem nem nagyon bírtad, de létezik olyan hogy tisztelet. Vagy ha ennyire hisztizzel, akk ne menj el.
2021. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Anyukád kedvéért menj el. Nem hiányzik neki, hogy fszfej rokonok egy temetésen baszogassák, hogy hol van a fiad? Miért nincs itt? Mi dolga van? Hogy nevelhetted így? Drogozik? Stb. Sajnos ez gyakori dolog temetéseken, hogy mindenki csesztet mindenkit valami hülyeség miatt.

Engem annak idején csak azért baszogattak a soha nem látott franc tudja kicsoda rokonaim, hogy nem néztem meg a nagypapámat a koporsóban feküdni. Nem tudták felfogni, hogy nem akarom koporsóban látni és kész. Addig húzták az agyamat amíg leordítottam őket, aztán persze én lettem az elmebeteg. Szóval ha meg akarod kímélni anyádat egy hasonló szitutól, elmész. Kibírod.

2021. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Fogd fel úgy, hogy anyukádat kíséred el.
2021. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Én elmennék a helyedben, édesanyád miatt. A temetés nem a holtakért van, hanem az élőkért. A hátrahagyott rokonokért, akiknek fáj az illető halála.
2021. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Biztos h nem megyek , semmo kozom nincs a nagymamam testverehez nem szulom testvere halt meg hanem a nagyszulome, vannak annak gyerekei unokai sajnaljak azok en biztosnnem
2021. jún. 29. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!