Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a sértődés? Bébiszitterk...

Jogos a sértődés? Bébiszitterkedés családon belül.

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves unokahugom. Néha (idén 2 alkalommal tavaly meg 1 ilyen alkalom volt)meg szoktam kérni vigyázzon a lányomra aki 6 éves 1-2 órát. Ilyenkor adtam neki 500-800ft-t alkalmanként.


15 éves regisztrálva van diákszövetkezetnél h szülői engedéllyel dolgozhat de nem hivják.


A héten úgy alakult h egész héten vigyázni kéne rá fél8tól 12.30ig kb arra érek haza. Kérdeztem tőle nem e szeretne egy kis zsebpénzt keresni,felajánlottam 15 ezer ft-t,mondtam áthivatja a barátnőjét is ne legyen unalmas,van fagyi meg nasi is egyen majd,és majd egyik nap hozzon strand cuccot is mert ha jó idő lesz ha haza értem melobol kimegyünk a strandra,aznap ha szeretne itt is aludhat,ne kelljen reggel korán kelni h átjöjjön. Kb 15 perces sétára lakik tőlünk.


Kérdezte h nem e adok több pénzt mert ennyiért inkább nem vállalja. Mondtam neki hogy azért köszi de nem tudok többet fizetni.


Ezért kerestem mást. Találtam egy nyugdijas ovónénit aki vállal gyerekfelügyeletet,1000ft/óra. Nagyon kedves hölgy és mivel ő nem jön mert más gyerek is megy én viszem el a gyereket reggel 7re és du 1 re megyek érte,de csak 5 órát számol 1 napra. De így is 25 ezer ft lesz 1 hétre.


Unokahugom megtudta h másnak mennyi pénzt fizetek és most meg van sértődve h kiszurtam volna a szemét 15 ezerrel másnak meg fizetek többet,neki is adhattam volna annyit.


2021. júl. 15. 17:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/158 A kérdező kommentje:
Meg mondom őszintén én azt hittem ezzel mindketten jól járunk. Neki is lesz pénze,nekem se kerül olyan sokba,és nem kell 6kor ébresztenem a gyereket se.
2021. júl. 15. 18:02
 2/158 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem jogos . Ha kijövök a gyerekkel már ingyen is elvállaltam volna hiszen nem rendszeres alkalom .
2021. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/158 anonim ***** válasza:
78%
Az óvónéni azért óvónéni, nem egy 15 éves lány, és őt nem te eteted, strandoltatnád is. Szóval azért na. Nem kell telhetetlenkedni, de valóban eléggé alámondtál a 15ezerrel. Az tényleg nem éri meg, főleg nem egy 15 évesnek.
2021. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/158 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
83%

Szóval tegyük fel 20 ezret sajnáltál az unokahúgodtól, ezért 25 ezerért elviszed egy idegenhez? Ráadásul + benzinköltség, stb.

De a másik, hogy honnan tudta meg az unokahúgod, hogy másnak többet fizetsz? Te magad pletykáltad ki? Nem szabadott volna...


Valamilyen szinten jogos a lány sértődöttsége.

2021. júl. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/158 anonim ***** válasza:
80%
Igen, jogos, Pláne hogy konkrétan sgget csináltál a szádból.
2021. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/158 anonim ***** válasza:
79%
A lánynak van igaza. Hiába rokon, nem ingyenmelós.
2021. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/158 anonim ***** válasza:
88%
600 forint órabér bébiszitternek azért tényleg elég kevés, ennyit akármilyen más diákmunkával megkeresne, még a legszarabbal is. Mondjuk figyelembe vehetné hogy ehetett volna és strandra is elvittétek volna de ezeket figyelembe véve 20000 szerintem korrekt ár lett volna, annyiért megérte volna neki elvállalni. Az ovónőnek meg teljesen normális ha többet fizetsz, végülis neki van képesítése is szóval valószínűleg jobban ért a gyerekekhez mint egy 15 éves. Mondjuk azt én sem értem hogy honnan tudta meg a lány hogy mennyit fizetsz az ovónőnek?
2021. júl. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/158 A kérdező kommentje:

Anyámnak panaszkodtam telefonon h alig tudom reggel felkelteni a lányt örülök h holnap péntek lesz. Neii mondtam hogy 25 ezer a bébiszitter és örülhetek hogy nem 30 ezer. Mert igazából 6 órát van ott. Gondolom ö mondta el tesomnak,tesom meg a lányanak.


Benzinre nem költök mert gyalog megyünk azért kell 6kor keltenem mert legkésöbb fél7kor el indulnunk. Nagyon nem örülök h ennyi pénzt kell kifizetnem de csak igy tudom megtartani a munkámat.

2021. júl. 15. 18:20
 9/158 anonim ***** válasza:
81%
Az ugye meg van, hogy ezzel örökre elbaxtad? Az ujnokahugod az életben nem fog a gyerekedre többet vigyázni.
2021. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/158 anonim ***** válasza:
71%

Értem hogy te spórolni akartál, és pont ez lett a veszted. Inkább fizetsz többet egy idegennek, mert az unokahugod annyiért nem vállalta.

Azért megjegyezném, hogy itt valami nem kerek. Ok, hogy jól jön egy kis pénz neki is, de ha olyan jó lenne a kapcsolatotok, rokonként bele egyezhetett volna abba a 15-be.

2021. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!