Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Titeket szokott ez bosszantani...

Titeket szokott ez bosszantani ez a szituáció és hogyan kérjem meg őt arra, hogy ne tegyen ilyet?

Figyelt kérdés

Nagynéném előszeretettel használja az egyik közösségi oldalt és szeret a közös családi eseményeinkről készült fotókat megosztani az oldalán, engem is bejelölve.

Igen ám, csakhogy van néhány olyan fotó, amelyen eléggé ciki szituációban vagyok, és nemegyszer előfordult már, hogy a haverjaim kicikiztek emiatt.

Én nem nagyon örülök annak, hogy a rokonom az én beleegyezésem nélkül tesz közzé rólam készült fényképeket, így meg szeretném kérni, hogy a továbbiakban ne tegye ezt.

Viszont ő eléggé sértődékeny, többször volt már olyan, hogy kicsiny dolgok miatt is összevesztünk, így most nem akarok vele haragban lenni.


Ti mit tanácsoltok, hogyan mondjam meg neki ultra- udvariasan, hogy ne sértődjön meg, de azért felfogja, hogy nem szeretném, ha megosztana rólam képeket a továbbiakban?

Na meg van rajtam kívül olyan valaki, aki szintén ilyen helyzetben van, vagy volt?



2020. máj. 26. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Szólsz neki, hogy Klári néni, ne tessek mar rolam kepeket feltenni. Vagy ennel is egyszerubb, ha letiltod a jeloles lehetőségét
2020. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ha megjelöl az opcióknál be tudod állítani hogy a képen ne birjon megjelölni.

Ha csak simán kirakja akkor a Facebook arcfelismerés redszerének segítségével ki jelölheted azt az opciót hogy az a kép téged ábrázol és le tudod törölni a képet

2020. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Illetve gondolom a nénikéd nem ismerőse a barátaidnak. Ha látod, hogy megjelöl egy képen egyszerűen szedd az idővonaladról, hogy a barátaid ne láthassák. Így garantáltan nem lesz sértődés, de a tuti megoldás, amit az első és a második is írt.
2020. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első körben kérd meg őt, hogy ugyan ne tegyen már ki csak úgy random képeket rólad. Vagy még opció lehet, amit írtak előttem, hogy letiltod a jelölés lehetőségét esetleg.
2020. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a legegyszerűbb és gyorsabb a technnikai szintű megoldás. ahogy írták, be tudod állítani, hogy a bejelölt képek ne lejelnjenek meg a FB faladon - illetve csak te lásd őket, más ne.

(Settings/Timeline and tagging/Who can see posts that you are tagged in)


egy sorral alatta azt is be tudod állítani, hogy ha bejelöltek egy képen, akkor azt először csak te lásd és te dönthesd el, hogy a faladon megjelenik-e vagy sem. (meg még egy csomó másik dolgot is be lehet - és érdemes is - állítani)


ezen kívül a korábbi képekről is leveheted a taget, hogy a korábbi képeket se találják meg a faladon és a képeid között.


ha ezeket a Facebook kínálta lehetőségeket nem érzed elégnek, akkor próbáld kedvesen és őszintén elmagyarázni neki, hogy megérted, hogy neki nagyon tetszenek ezek a képek, de neked nagyon sok kellemetlenséget és rossz érzéseket okoznak, amit ő biztosan nem akar neked, ezért kéred, hogy ne csinálja.


ennél súlyosabb lépésekre aligha van szükség egy normális családban, így csak témába vágó infóént írom. akár arra is lehteőség van, hogy a FB-t megkérd, hogy törölje a rólad készült képeket. illetve ha törlöd az ismerőseid közül, akkor nem tud megjelölni. ha pedig letiltod, akkor látni sem fogtok egymásból semmit a FB-n.

pont a napokban volt téma a hírekben, hogy egy holland nagymamát bíróság kötelezett az unokája képeinek törlésére, bár ez elég durva lépés családon belül, eléggé elmérgesedett viszony kell hozzá, hogy ilyesmihez folyamodjon valaki.

2020. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Húú ez engem is rém idegesített, mikor anyám legjobb barátnője a közös bulik alkalmával felpakolta szó nélkül a képeket. Szóltam neki 1-2x normálisan, de semmi, na utána harmadjára már nem voltam ilyen kedves, megmondtam hogy az engedélyem nélkül ne merészeljen képeket kipakolni, mert ez sérti a személyiségi jogaimat. Utána észbe kapott.
2020. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!