Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem tud(sz) felnőttként...

Miért nem tud(sz) felnőttként kiteljesedni? Mit tennének / mit tennél egy ilyen helyzetben? Természetes, hogy a felnőttek, már oda szeretnének menni, ahova ők akarnak és nem, ahova viszik őket. Határozottak, egyéniségek és önállóak.

Figyelt kérdés

De még persze felnőttként is kapják / kapjuk az ívet, hogy ilyen legyél, meg olyan legyél... Meg miért így és miért nem úgy...?

Mert szülei(d) még mindig pórázon fogva akarnak irányítani és ráncigálni, rángatni; mint egy kisgyereket.

Hiába felnőtt a 3-4 diplomával, többféle végzettséggel rendelkező felnőtt is, ha a munkája mellett nem tudott saját magának házat, lakást építeni, mert nem volt vállalkozó, aki segített volna hozzá; nem volt bűvköre, nem volt hátszél és támogatási lánc, hogy segítsék?

Mert hozzájuk van/vagy kötve, egyszerűen lehetetlen így felnőtt életet élni, nem hogy magánélet, ha ennyire rád vannak tapadva!



2021. júl. 25. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Az én kiteljesedésem útjában egyedül a borderlines gyermekem áll.Sajnos tönkreteszi az életemet, teljesen kilátàstalan vagyok.Már az intézetet is fontolóra vettem...
2021. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nekem mindig azt hajtogatták, amíg az én házamban laksz, amíg ezt az ételt eszed..

18 évesen elköltöztem, most vagyok igazán önálló, nem a 3-4 diplomától. Saját lakásom van, az én ételemet eszem, ne szóljon bele senki abba, ahogyan élem az életem.

Többre vittem, mint ők, ilyenkor meg hiába szajkózzák a magukét. Ha neki az a jó, csinálja ő, de ne nekem mondja meg.

2021. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Tegeződhetünk nyugi (;


Az én kiteljesedésemben, a gyermekkori traumáim, családi helyzetem áll. Legjobb az, hogy ezt mindenki elmondhatja magárol, szerintem az a fontos, hogy mit kezdünk a traumáinkkal.

2021. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell ennyi diploma hogy munka mellett elmenj alberletbe es akkor a kutya se mondja meg neked mit hogyan kell
2021. júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kimondom: egy rakás időt, pénzt és energiát elpocsékoltál a fél tucat diplomára meg képzésre. Pályakezdőként el kellett volna dönteni (és ha ezt olvassa fiatal akkor érdemes megfogadnia) hogy most akkor mi is a végcél az életemben és mi a legrövidebb törvényes út oda.
2021. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiteljesednék, ha lenne hozzá elég pénzem megvalositani a dolgokat.
2021. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1-es válaszadó, inkább szeresd a gyermeked, akkor is ha borderline személyiségzavaros, és akkor is, ha egészséges. Ne bántsd.
2021. júl. 26. 20:46
 8/8 A kérdező kommentje:

5-ös válaszadó; nem pocsékoltam el az energiát, már régóta tanár lehetnék, ha nem vertek volna össze úgy, hogy erre a munkára alkalmatlan lettem.

Másrészt, a 90-es évek elején, ki gondolta volna még, hogy a vizsgák teljesítése után sem lesz könnyű elhelyezkedni, pláne, hogy nagy csalódás az egész. Jobbat vártam volna a munkaerő-piactól is, önmagamtól most is jobbat várok, de nem mindig van rá lehetőség.


6-os válaszadó; kiteljesednék, és meg is fogom oldani, lenne elegendő pénzem megvalósítani a dolgokat.

Mert már nagyon megutáltam, hogy mindenbe bele akar szólni az, akinek több esetben is én mentettem meg az életét, és egy hülye erőszakos pasi kellett neki, ahelyett, hogy beszélgetett volna velem, a lányával.

2021. júl. 26. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!