Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy egy kapcsolat ne caak az ismerkedésről szóljon?

Figyelt kérdés

Tehát úgy "átlagban" mennyi időnek kell eltelnie, hogy két ember már ismerje egymást, és komolyabb dolgokról is lehessen szó?


Vagy az ismerkedés egy életen át szól?


Vagy csak amolyan megszokás?



2021. júl. 16. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem személyfüggő.

Én kb egy év együttlét után szoktam azt érezni hogy már nem feszengek, már nem szépítgetek semmit (mindenki ismeri azt, amikor egy kapcsolat elején finomkodnak egymással az emberek, pl végigszenvedsz egy szar filmet a másik miatt, nem akarod megbántani ezért kibírod, később meg simán elmondod neki hogy ez nem a te stílusod, inkább akkor nézze meg amikor nem veled van) amikor már úgy érzem mintha mindig is együtt lettünk volna, amikor már merek úgy beszélni előtte, amit az ember csak a bizalmasaival mer megengedni magának (pl nem azt mondom hogy kakilt a macska, hanem hogy szart a macska).

2021. júl. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mit értünk komolyabb dolgok alatt?
2021. júl. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2# Hát amikor már ott tart a kapcsolat, hogy nem csak ismerkedtek egymás lelkével, testével, milyenségével, hogyanságával, hanem már abs megismertétek egymást, elköteleztétek magatokat bellül is, és konkrét terveitek vannak egymással kapcsolatban (kvázi 50-50%-ban). Pl összeköltözés, gyermekvállalás, tán házasság, valós elkötelezettségek... mikor már biztosak vagytok egymásban, és nem csak "1 néhány napos/hetes/hónapos párkapcsolatról van szó. Ezek szerintem komolyabb dolgok már.

*(Persze vannak olyanok, akik ezt a komolyra fordult helyzetet is képesek megszakítani, feladni, mikor már megvan minden a "tökéletes élethez", a gyerekek, a családi ház, a munka, a közös tárgyak, stb... mert pl ilyenek voltak a szüleim is, a bátyámék is, és ezek kissé "sebeket" is hagytak a lelki világomban, meg tán a testvéreimében is..., de ezek most nem tartoznak ide ebbe a kérdésbe🙂)

2021. júl. 17. 05:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!