Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyen lehet finoman visszauta...

Hogyen lehet finoman visszautasítani azt, hogyha nem szeretnél keresztszülő lenni?

Figyelt kérdés
Az első gyermeknek én vagyok az egyik keresztszülője, azonban a másodiknak már nem szeretnék az lenni. Hogyan lehet finoman visszautasítani ezt a felkérést?

2021. aug. 1. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Kedves Béla! Kérlek ne haragudj meg, de sajnos két gyermek hitéleti nevelése a számomra már túl nagy teher. Remélem megérted! Csók, Aranka.
2021. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Megkéred normális hangnemben, hogy válasszanak inkább valaki mást, és esetleg meg is indoklod, hogy miért nem akarsz keresztszülő lenni. Ha normális a szülő, akkor ezt meg fogja érteni. Aki ilyenen megsértődik, az nem igazi keresztény, ebben az esetben pedig nem is értem, mire fel keresztelteti meg a gyerekét.
2021. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Alapból sem szoktak két gyereknek ugyanazt a keresztszülőt választani. De ha megkértek, mondod, hogy nem szeretnél az lenni, esetleg megindokolhatod, hogy téged ez a hitbéli élet már nem vonzz annyira, mint mikor az elsőt elfogadtad. Ha keresztszülőnek választanak nyilván jó a kapcsolat, ha jó a kapcsolat, tudni kell kommunikálni.
2021. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Eleve semmi jelentősége ennek az egésznek, ez csak egy tradíció. Elmész a szertartásra, és ennyi. Ezen kívül semmi "kötelezettséged" nincs úgymond. Ez egy gesztus. Fogadd el aztán kész, nincs valós jelentősége
2021. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy az engem is érdekelne, hogy ha az elsőnél ment a dolog, a másodiknál mi a váratlan akadály?
2021. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
A mai világban inkább a #4-esnek adnék igazat! Egyetlen olyan ismerősöm sincs, aki vallási és nem formalitási okokból keresztelné meg a gyerekét.
2021. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom nem akar két gyereket pénzzel tömni, ugyanis nem a vallásos nevelésben való részvétel az elvárás a keresztszülő felé manapság, hanem az hogy ajándékozz minden lehető alkalomra....
2021. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Elmagyarázod nekik, hogy nem szeretnél, ha megkérdezik, akkor azt is, hogy miért. Nem egy nagy dolog. Az viszont számomra is kicsit fura, hogy mindkét gyereknek téged akarnak keresztszülőnek, nem tudom, nálunk ez nem szokás.
2021. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

“Béla drága, én úgy gondolom, hogy a második drága gyermekednek, a Mucikànak is joga van SAJÁT keresztszülőre.”


:D :D

2021. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy elnézést, de nem szeretnéd vállalni.
2021. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!