Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hogyan lehetne...

Anyukák! Hogyan lehetne visszautasítani a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés

Szerintem ti anyukák tudjátok a legjobban átlátni. A ferjem által ismert barátok akarnak felkérni minket. Én sose akartam gyereket, őszintén szólva nem is szeretem őket, meg a saját hugomat se szívesen gondoztam kiskorában. Vállalom, hogy nekem a pénz, munka, kényelem fontosabb, a férjem is ebben a tudatban vett el, sose titkoltam, ezért se értem, hogy miért engem kértek fel. Ráadásul ők az a tipikus összetartó család, akik elvárnak hogy rendszeresen foglalkozva legyen a gyerekkel, hogy ott legyek az előadásain, vigyek néha ajándékot, amire őszintén szólva sajnálom a pénzemet.


(Amúgy sose tettem a családosok ellen, nem szólom meg őket, a helyemet is atadtam a buszon a terheseknek, mielőtt kocsim lett)


Fel nem foghatom mi járt a fejükben, többször is meg lett kérdezve, hogy "nektek, gyerek, mikor?" És mi elmagyaztuk, hogy nekünk köszi, de nem. Azt hiszi ettől meggondolom magam? A saját gyerekemmel se szívesen foglalkoznék, nemhogy máséval.


Hogy lehetne ez alól sértődés nélkül kibújni. A férjemnek tulajdonképpen mindegy, ő elvan a gyerekekkel, de ő se vágyik arra, hogy sajátunk legyen, aki minden nap velünk van.


Mit lehet tenni? Most lényegében ebből áll az életük, semmi más téma nincs. Ha vesz egy új ruhát a gyereknek, teszi is fel Facebookra, meg küldi nekem is, hogy nézzem meg, milyen cuki. Nekem ez nem kell :/


2018. aug. 13. 10:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Hivatkozz arra, hogy sajnos (😉) nem lehetsz keresztszülő, mert nem vagy megkeresztelve, nem voltál elsőáldozó, reformatus/katolikus stb. vagy.
2018. aug. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Megmondod, hogy koszonod h rátok gondoltak, de nem érzitek úgy h megfelelően el tudnátok látni az ezzel kapcsolatos teendőket és nem szeretnétek ha emiatt a gyermek kimaradna barmibol és h nem szeretnétek ha haragudnanak rátok.
2018. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Amit 2 ír az teljesen jó. Őszinteség alap!
2018. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És ebből nálatok sértődés lenne?
2018. aug. 13. 10:26
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Attól, hogy valaki nem akar gyereket (aminek sok indoka lehet, nem csak a gyerekutálat), lehet még keresztanya.

Ha te szereted ezt a baráti (?) házaspárt, akkor el lehet hárítani udvariasan: "Köszönöm a felkérést, de nem szeretnék keresztanya lenni, mert nem szeretném vállalni a felelősséget / nem érzem úgy, hogy belefér majd az időmbe, vagy hogy elég gondoskodó típus lennék..." stb. nem is beszélve arról, ha nem vagy vallásos, akkor az elég komoly indok önmagában ("nem akarok olyat ígérni, amit nem tudok betartani").

Ha meg annyira irtózol attól, hogy gyerekük lesz és elég valószínű, hogy jönnek majd továbbra is facebook posztok, meg néha élőben is rá kell majd mosolyogni, szüléskor gratulálni és hasonlók, szóval a következő 10-20 évben biztos sokszor lesz téma a gyerek - ha nem is olyan töményen, mint amikor még újdonság - aki nekik fontos, ugyanúgy, ahogy neked más részei az életednek, akkor csak mondj nemet, aztán építsd le velük a kapcsolatot.

2018. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk az egyik gyereknek utasította vissza a keresztszuloseget, akit felkértünk. Elmondta, hogy ő nagyon hívő és ő a keresztszülői feladatokat komolyan veszi, de nem tudja teljesíteni, ezért nem vállalja (nem csak nekünk, hanem másnak sem). Megértettük az érveket. Számára a keresztszülőseg nem az ajándékokat jelenti, hanem a keresztényi nevelést és pótszülőséget, ha velünk történik valami. Ő kirakat keresztszülő nem akar lenni, de ezeket a feladatokat nem tudja vállalni a munkája mellett. Nehezen törődtünk bele, mert komoly oka volt, hogy őt kértük fel, de nem haragudtunk, nem sértődtünk meg. Ugyanolyan jó a viszonyunk mint előtte. Tiszteletbeli keresztapa marad örökre, akár elfogadta, akar nem.
2018. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó, amit a kettes hozzászóló mondott, úgy a legegyenesebb, ha megköszönöd, de finoman jelzed, hogy szerinted sem te, sem a férjed nem lenne megfelelő keresztszülő, ezért szerinted jobb lenne a gyereknek, ha olyan személyeket kérnének fel, akik jobban látnák el ezt a feladatot.

Ezen én pl. nem sértődnék meg, mert nálunk anno tesóm keresztszülei nagyon kapálóztak azért, hogy keresztszülők lehessenek, aztán kb. 1 évig tartott a lelkesedés, azóta esetleg telefonon felhívják szülinapján, míg az én keresztszüleim velem rendszeresen programoztak, és ebbe bevonták tesómat is, aki emiatt inkább őket tekinti keresztszüleinek. Szerintem értelmes ember felfogja, hogy ezt a gyerek érdekei miatt (is) utasítod el.

2018. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Nálam attól függ, hogy mondja el. Ha kedvesen, őszintén, akkor még pirospontot is kapna érte hisz nagy bizalom kell az őszinte és baráti visszautasításhoz.

De ha előadná a chidfree dumát (hogy mennyire nem érdeklik a gyerekek) akkor leépítenénk. De te nem ilyennek tűnsz, szóval hidd el, nem lesz gond! :)

2018. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ők nem vallásosak, vagyis meg vannak keresztelve, de nem gyakorolják. Ahogy értelmezem, inkább szeretnék ha kivennénk a reszünket a gyerek életéből, és szerintük ez nekünk kéne, hogy megtisztelő legyen, mert ők vontak be minket a bizalmukba.
2018. aug. 13. 10:49
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
7-es vagyok. Szerintem túl lelkiismeretesek vagytok még így is, hogy nem szeretnétek. Ti már eldöntöttétek, hogy nem akarjátok ezt semmiképpen, normális indokkal, mert nem érzitek úgy, hogy olyan szorosan akarnátok a gyerekkel tartani a kapcsolatot. Innentől kezdve tényleg jobbat tesztek a gyerekkel, ha nem vállaljátok el, mert vagy nem fogtok vele úgysem foglalkozni annyit, amennyit kellene (elvárnak a szülők), vagy ha foglalkoztok vele, és nem jó szívvel, a gyerek meg fogja érezni. Emiatt szerintem nem bunkóság visszautasítani. Nyilván nekik rosszul fog esni, de szerintem előbb-utóbb belátják, hogy igazatok van. A másik meg, hogy ha időközben mégis megszeretnétek a gyereket, akkor is foglalkozhattok vele, ha nem vagytok a keresztszülei.
2018. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!