Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonunkatt miért zavarja,...

Rokonunkatt miért zavarja, hogy mi nem szavazunk?

Figyelt kérdés
Kárpátaljáról élünk. 2016 óta megvan a magyar állampolgárságunk is. Édesanyám öccse szerint állampolgári kötelességünk lenne szavazni Magyarországon, sokszor veszekszenek egymással, mert édesanyám kijelentette, hogy nem fog szavazni egy olyan országban, ahol nem él és nem is élt soha. Emiatt nem egy esetben már megkapta a testvérétől, hogy nemzetáruló és hogy szégyellje magát. Én édesanyámmal értek egyet. Nem Magyarországon lakunk, nem is dolgozik ott. Miért szavazna?

2021. aug. 14. 19:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
38%

Nem volt kötelező magyar állampolgárnak lenni és nem is vallod magad annak.ha csak a vér számít akkor ennyi erővel lehetnek magyar, skót, olasz és török állampolgár...

Ha arra jók vagyunk hogy állami támogatással itt tanulj akkor ne szóld le a magyarságot azzal, hogy te úgyse vagy az. Tanulj a te orszagodban amit sajatodnak nevezel és ne a mi adonkon tanulj.

2021. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
82%
Mondjátok azt, hogy voltatok, aztán szevasz. Hazugságnak hazugság, de legalább egy rakat vitától megkímél, ellenőrizni meg úgy sem tudja, hogy tényleg voltatok-e.
2021. aug. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Nem szólok le senkit, ahogy azt se várom el, hogy ingyen tanulhassak. De könnyebb így bejutni egy Magyarországi egyetemre és önöknél magasabb az oktatás, mint itt nálunk Ukrajnában
2021. aug. 15. 04:49
 14/31 anonim ***** válasza:
87%

Attól még mert valaki másik országban él, attól lehet magyar. Itt is vannak németek, horvátok, hollandok, mongolok, akik itt élnek, de más nemzetiségűek. Viszont azzal én sem értek egyet, hogy aki nem itt él és nem ide adózik, az ne is szavazhasson, hiszen én nem szavazok a holland, román vagy litván választásokon. Szeretném, ha nem olyanok döntenének az én jövőmről, akiknek köze sincs az itteni helyzethez és nem érzik a szavazatuk következményeit.


Kérdező, az ilyen emberekkel mint a rokonod, nem tudsz mit kezdeni. Nem érdemes vele konfrontálódni.

2021. aug. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
20%
Épp ezért nem a nem szavazás a képmutatás. Hanem az hogy itt pampogsz minek ha nem is vagy magyar, nem is akartad ezt az állampolgárságot ( hisz a csúnya kormány felajánlotta ezt...) de azért a mi "sz..r országunk" jó és ingyen oktatása jól jön. Válaszaidbol süt hogy te lenézel minket és ezért nem szavazol,de ha ennyire nem vagy magyar akkor élvezd az ukrajnai oktatást és ne is gyere át. Olyan vagy mint egy rossz koldus,aki követeli az aprót és ha csak 100 ft-ot kapsz leszólod az adakozót.
2021. aug. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nem szólok le senkit, de nem élek az országban, akkor miért szavazzak? Ez olyan, mintha a szomszédom életébe akarnék beleszólni. Nincs jogom hozzá szerintem. Ebben édesanyámnak​ igaza van. Viszont Ukrajna nem Európai Uniós ország, így az Európai Unióban nekem és több honfitársamnak nehezebb eljutni, dolgozni, tanulni. Ezért is fogadtuk el a magyar állampolgárságot.
2021. aug. 15. 06:41
 17/31 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell elfogadni, de közben Ukrajnában élni. Fogadd el az országod rossz gazdasági helyzetét, mert akarja a fene ugy az oktatásod után adózni, hogy nem érzed hogy magyar lennél és valószínűleg nem is laknál itt csak itt tanittatnad ki magad ingyen aztán mennél tovább. Büszke ukrajnai vagy akkor maradj is ott. Az tanuljon itt ingyen aki később amunkájával hozzá is tesz a magyar gazdaságot, más esetben nincs rád szükség.
2021. aug. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
86%

Mondjon amit akar, bevinni úgy sem tud titeket szavazni. Szerintem egészségesen gondolkodtok az édesanyáddal.


Akik itt pampognak, azoknak meg... Tegyetek valami érdembeli dolgot inkább, nem a külhoni magyarok viszik az adónk nagy részét, hanem a kormány. Ez egy remek uszítás volt, hogy ezt elhitették. Sok rokonom van Székelyföldön, senki nem szavazott, ők is úgy gondolkodnak mint a kérdező. Mégis őket bántjátok.

Magyar, persze hogy magyar. És jobb emberek, mint az itteni fotelharcosok, akiknél messziről lerí, hogy savanyú a szőlő, hát legyen másnak is az.

2021. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem csak attól magyar valaki mert az őse az volt. Én például az ingyen oktatást azzal adom vissza, hogy itthon dolgozom és az adommal hozzá teszek a magyar gazdasághoz, ahogy így a görög gyrosos nagyobb magyar mint a kérdező, mert ő is itt dolgozik és adózik, nem csak elvarja a támogatást aztán pucolni vissza a hazájába.

Nem a szavazás a probléma, azt ki nem sz..rja le. Az a baj hogy itthon a mi pénzünkön kitaníttatná magát, aztán nem itt lenne legalább a társadalom hasznos tagja, hanem tovább állna és más állam nyerne ezzel( ahogy az lenni szokott, pl. Itthon tanulnak szakmát az egyetemen, de külföldön dolgoznak. Sok országnak az adott szakmára nincs is iskolája úgy is Magyarországon kitanulja, persze az állam pénzén). És még ezzel sem lenne probléma, de még büszkén mondja is hogy ő nem lesz magyar és nem is akart az lenni. Akkor legyen büszke ukrajnai és annak az államnak a pénzét használja ki ha már annak vallja magát.

2021. aug. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Látom, sokan nem értik!

Azért nem akarunk oda, Magyarországra szavazni, mert nem ott lakunk, anya nem ott dolgozik se nem ott adózik! Vagyis nincs jogunk szavazni és ezzel beleszólni, Magyarország belügyeibe. Szerintünk igazságtalan lenne.

2021. aug. 15. 09:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!