Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy Zepter...

Mit lehet tenni egy Zepter ügynökkel, ha folyton bepalizza idős rokonunkat?

Figyelt kérdés
Az egy dolog,hogy szivem szerint egy kanál vizbe... de valami hivatalos megoldás erdekelne. Idos csaladtagunk egyedul él. Nem cselekvokeptelen, nem flugos, de 80 feletti es erosen befolyasolhato, nem hoz racionalis donteseket. Van egy nő, aki folyton a nyakara maszik es csak utolag tudjuk meg, hogy tobb százezer forintos vacakokat adott el neki. Mit tudnánk tenni?

2015. jan. 17. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

A helyzet az, hogy ha cselekvőképes, akkor az idős családtag arra szórja el a pénzét, amire akarja. A nőt ezért nem tudjátok felelősségre vonni.

Esetleg a rokont tudnátok meggyőzni valahogy, hogy kérje ki a véleményeteket vásárlás előtt.

2015. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár mikor szegény nagyapám még élt (isten nyugosztalja), de már nagyon idős volt (87) és nagymamám (agyvérzés miatt azt sem tudta bevette-e a gyógyszereit aznap) - na nekik is a nyakukra járt egy ilyen nyomorult, csak egy másik cégtől.


Azt hazudta nekik, hogy 30e forint a gép (igen, annyi volt a KEZDŐRÉSZLET, összesen 500e...) és ha meggondolják magukat akkor 2 hétig visszaadhatják. Valami semmit nem érő levegő tisztító berendezés volt. Ahogy megtudtam mit csináltak visszavitettem a gépet. A nyomorult állat meg elvitte a gépet, ELVITTE AZ ÖSSZES ALÁÍRT PAPÍRT és mikor a nagyszülők kérdezték, hogy és a befizetett pénz? Arra csak vállat vont, hogy az nem jár vissza és lelépett.


Volt felszerelve egy netes biztonsági kamera a nagyszüleim házánál, hogy bármikor rájuk tudjak nézni itthonról is, hogy minden rendben van-e, stb... Így megvolt a felvétel, ahogy megy el az összes cuccal.


Felhívtam, elmagyaráztam neki, hogy mennyire korrekt 80+ éves beteg embereket így átverni, még neki állt feljebb és rámnyomta a telefont, majd nem vette fel többet.


Ezek után felszívtam magam, írtam a cégének egy e-mailt a történekről és kilátásba helyeztem, hogy nem érdekel sem per, sem becsületsértés, mindennek állok elébe, de világgá fogom kürtölni az itt történteket, ha ez a paraszt nem jön vissza személyesen bocsánatot kérni. Másnap hívott, próbált félrebeszélni, de mondtam neki, hogyha nem jön el 3 napon belül, nem hozza vissza a pénzt és nem kér személyesen a nagyszülőktől bocsánatot akkor fogom, kinyomtatom a képét 2000 példányban A4-ben ahogy viszi kifele a nyugdíjasoktól a termékeit és leírom alá a történetet, majd kiplakátolom vele 10 utca sugarú körben a lakhelye összes házát, a felesége munkahelye összes házát, a gyerekei iskoláját és mindent amit találok. (itt egy kicsit lesápadt, hogy tudtam nevét, címét, telefonszámát, családtagjai nevét... hiába, az internet nagy úr, főleg aki olyan hülye, hogy mindent kitesz magáról facebookra vagy engedi ezt a családjának)


Itt bexart, másnap jött a pénzzel vissza.


Igen, nem feltétlen a legerkölcsösebb megoldás volt tőlem sem, de bejött. Az ilyen férgek nem érdemelnek mást.

2015. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 Szerintem q*rva jól csináltad.
2015. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon ügyes volt.


Egyszer velem, pontosabban 80 év fölötti anyámmal is történt hasonló és azt meg én rendeztem le. Amikor rá tudták beszélni, akkor két hétig nem voltam itthon, de amikor két napra haza ugrottam közben, akkor valami nagyon klassz dologról beszélt anyu, amit majd elmond nekem, de egyelőre még meglepetés. Ez volt a Zepter polerizációs ényű lámpája, ami kb 35.000,-Ftos meg is ér, mert működik, de 350.000,-Ftért sózták rá, amiből még engedtek százezer kedvezményt. Alá is írta a kölcsön szerződést, mire már haza jöttem.


Már nem tudom egészen részletesen leírni hogy is történt, de akkor még viszonylag frissében ide a fórumba valamelyik Zepteres topikba leírtam részletesen tanulságként. Majd megpróbálom megkeresni.

2015. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megtaláltam amiről beszéltem.


Itt olvasható:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__2..


Időpont, amikor írtam: 2012-08-25 00:00

A hozzászólás sorszáma 40.

Esetleg bemásoljam ide?

Szerintem ott az elég lehet.

Elég tekervényes történet!

2015. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!