Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonunkatt miért zavarja,...

Rokonunkatt miért zavarja, hogy mi nem szavazunk?

Figyelt kérdés
Kárpátaljáról élünk. 2016 óta megvan a magyar állampolgárságunk is. Édesanyám öccse szerint állampolgári kötelességünk lenne szavazni Magyarországon, sokszor veszekszenek egymással, mert édesanyám kijelentette, hogy nem fog szavazni egy olyan országban, ahol nem él és nem is élt soha. Emiatt nem egy esetben már megkapta a testvérétől, hogy nemzetáruló és hogy szégyellje magát. Én édesanyámmal értek egyet. Nem Magyarországon lakunk, nem is dolgozik ott. Miért szavazna?

2021. aug. 14. 19:33
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
86%
Mi se szavaztunk. Szlvákiai magyar vagyok. Bár 2016 óta kint élünk Nagy-Britanniában. Az oktatás meg szerintem nem magasabb, ha minőségi oktatást akarsz, gyere Nagy-Britanniába. Itt minőséget kapsz.
2021. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
92%
A nép nevében köszönöm, hogy nem szavaztok ide, ha nem itt laktok. A rokonotok pedig egy tipikusan olyan ember lehet, aki amit jónak gondol, azt rá akarja erőltetni másokra is. Ez mindent megmagyarázhat.
2021. aug. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Only a man ***** válasza:
74%

Kérdező, ne foglalkozz a sok bunkó paraszttal. Sokan úgy tűnik még a kicseszett történelmet se ismerik. Magyar vagy, magyarnak születtél, magyar földön. Vagy is hát, ahol laksz, régen magyar föld volt. Trianonig. A sok hülye elfelejti, hogy hány magyar ragadt kint külföldön az ország megnyirbálásakor. Nem csak székelyföldön, Románia területén, hanem Ukrajna, Szlovákia is.


Amúgy meg ha anyukád "hazaáruló", akkor én is az vagyok, mert évek óta nem szavazok senkire, pedig itt éltem világ életembe magyarországon. 33 éves vagyok. De minek szavazni egy olyan országban, ahol már nem az emberek döntik el, hogy ki van uralmon, hanem már a sötétbe diktatorikus rendszer uralkodik. Már legutoljára is megbundázták a szavazásokat és a Fidesz nyert, miért hiszitek azt, hogy most más lesz a helyzet? Orbán nem fog csak úgy lemondani a hataloméhségéről. És aki pedig ezt az embert nem tartja magyarnak, az szégyelje magát, mert lehet sokkal jobb magyar ember, mint amilyenek ti valaha lesztek. Tuti hogy sokkal több az emberség benne, mint a mai legtöbb magyarországon élő magyarban. Illene magatokba nézni!

2021. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
17%

23-as:

Először is nem az a gond hol él. Brit ismerősöm nagyobb magyar, mert magyar szíve van. Nem az számít hol él vagy milyen a vérvonala, hanem hogy magyarnak tekinti-e magát vagy sem. Jelen esetben a kérdező azért nem szavaz mert nem érzi magyarnak magát, sőt csak tanulni akar itt az adófizetők pénzén aztán ezt a tudást nem Magyarországon adná vissza. Szóval a vérvonala ellenére cseppnyi magyarság nem szorult belé és mily meglepő ezt Trianon tudatában írom.

Másodszor szavazatszámláló szoktam lenni pár évente és ott a csalás legkisebb lehetősége is kizárt, borzalmasan szigorúak a szabályok, mind a szavazófülkéknél felügyelve vagyunk(még mobil sem lehet nálunk), mind az önkormányzatnál több kézen megy át a szavazat amit szintén felügyelnek, majd ezt lepecsételik stb.

Amikor nem a Fidesz nyert egy percig sem gondoltam annak idején csalásra, simán elhiszem hogy a többség másról is dönthet, hisz több olyan szavazónk szokott lenni aki írni/olvasni sem tud,semmit nem tud a politikáról és mégis szavazhat(igazából ez a tanult emberekre is igaz).

Ön 33 éves,de egy 18 éves szintjén van aki épp lázadó korszakát éli és vajmi keveset tud a valóságról csak puffog mint egy hippi a környezetszennyezésről,de úgy hogy fogalma sincs miképp működik egy gyár.

2021. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
80%
#24 Oly éleslátó szemeddel te hol olvastad azt, hogy itt akar tanulni, de nem itt akar dolgozni?
2021. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
62%
Egyik válaszában írta.olvasd végig
2021. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Nem kell konkrétan Magyarországon tanulnom, vannak más Európai Uniós országok is. Hogy nem tudok magyarként gondolkodni azért elnézést kérek mindenkitől, de én itt születtem Kárpátalján, nekem ez a szülőotthonom.
2021. aug. 20. 20:22
 28/31 anonim ***** válasza:
46%
26# Nem írta:'/
2021. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, de azért zavarja a rokonotokat, hogy nem szavaztok, mert magyaroknál ez egy jó veszekedési alap. Ha nem arra szavazol, amire adott személy, az is, s ha nem mész el szavazni, az is. Nem kell vele foglalkozni. Semmi köze hozzá, hogy szavazol-e vagy nem.
2021. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem higy elfogadtákk az állampolgárságot. Ha én élnek Ukrajnában én is elfogadtam volna. Bocsánat a megfogalmazást de kitorolhetném a se..em az ukrán állampolgársággal ha nem kapok olyan oktatást és munkát amilyet szeretnék. Tudtommal pedig ott nincsenek olyan lehetőségek mint itt nálunk Magyarországon. A kérdező és az anyukája a jövőjük érdekében döntöttek így.

Azzal viszont egyetértek hogy nem akarnak úgy szavazni ha nem élnek itt.

2021. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!