Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi miatt nem mész cs.összejöve...

Mi miatt nem mész cs.összejövetelre? Baromira unod te is az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ugyanazt hallgatod: jajjjjj így jajj úgy. Pl te vagy párod családtagjai csak ugyanarról bírnak beszélni vagy van egy baba aki oké cuki imádod de 3 azaz 3 olyan mondat se hangozhat el ahol nem a baba a téma! Értem hogy új dolog de ez minden családba megvan X ideig NEM lehet másról megmukkanni mert nem hagyják, így menjen a fene oda. Szeretem a sokrétű sokszínű beszélgetést. Biztos hasonló leszek ha szülő leszek; nem fog más létezni csak a nyenyere amig kicsi DE miért várják el attól is ezt..aki nem a gyerek szülője csak random rokon/vagy a gyerek rokonának a felesége stb!?

Azt veszem észre, hogy nem hagyják hogy másról bárki is meg merjen szólalni..így meg..

Másik, ha valakivel történik egy esemény és elmúlt 50 :D miért van 3-4 hét amíg nem bír másról beszélni?



2021. okt. 10. 23:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Szeretem a családom, így őszintén érdekel, mi van velük. Velük örülök babának, új munkának, eljegyzésnek, esküvőnek, velük szomorkodom, ha valami nem sikerül vagy véget ér. A férjem is szívesen jön velünk, pedig megtehetné, hogy élvezi addig a gyerekmentes üres házat, de nem akarja.
2021. okt. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ez mind jó és igaz! De van ahol CSAK arról engednek..megszólalni és megfulladok.. nem pár mondat XY ról..csaaaak róla.
2021. okt. 11. 00:19
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos a kisgyerekesek nem veszik észre, hogy nem 100%-ban a gyerekről kelljen szólni az életnek, sokszor mindent alárendelnek, sok kisgyerekes párral semmiről se lehet beszélni csak a gyerekükről meg a gyerekekkel kapcsolatos témákról. És nem az újszülöttesekre gondolok, hanem van ahol a 2-6 éves gyerekek miatt egy mondatot nem lehet értelmesen kommunikálni a szülőkkel mert a gyerek folyton beleszól, vagy egyfolytában a gyerekre kell rászólniuk valamiért... Csodálkoznak az emberek, ha elmaradoznak tőlük... Családi összejövetelek nem erőltetve, persze vannak, de gondolom vannak 'normális' családok is ahol lehet normálisan, sokrétűen kommunikálni, meg vannak beszűkültebb témájú összejövetelek is... Ahány ház annyi szokás. Szerencséje van annak, akinek olyan a családi köre, hogy jól el tudnak lenni, de megértem a kérdezőt is, és együtt érzek vele. Valahogy nálunk is megritkultak a nagy rokoni összejövetelek, amikor mindenki éli a saját életét, elég nekik mindkét pár szüleihez menni a szabadidejükben, olyan többgenerációs nagy összejövetelek felénk már nincsenek... Rohanó életvitel, netán akik műszakban dolgoznak még egymást is alig látják, nemhogy a távoli rokonokat. A kérdésidre visszatérve vannak, akiknek ingerszegényebb az életük, és annyira nagy esemény nekik az adott dolog, hogy nem bírnak napirendre térni felette.... Oké én is sokat beszélek az autómról, a kutyámról, a házfelújításról, de én minden korosztállyal jól kijövök a ritka nagy eseményekkor (keresztelő, stb.), a nyugdijas nénivel is másról kell beszélni meg a 6 éves kissrácokkal is. El kell fogadni, hogy mindenki más, más ingerek érik, mondjuk a kisgyerekesekkel már nehezebben kommunikálok, nem igazán bírom már az esetlegesen hisztiző - üvöltöző elkényeztetett kölyköket....
2021. okt. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igen :D

Mindenhol ezt látom..kisgyerekes pár oké..jól esik mondani 2-3 mondatot a gyerekről + megdícsérni! Imádom a gyerekeket. Én is szeretnék. No de az..hogy egy ép mondatot ne szólhassak..ami nem a manócskáról szól az már nekem sok. Akkor nem megyek nem szólok :D nem??

2021. okt. 11. 01:34
 5/30 A kérdező kommentje:

Ezt konkrétan úgy képzeljétek el hogy tényleg CSAK a gyerek a téma és az a sokk..már. az természetes h megdícséred,esetleg nyünyögsz neki, vagy ha ovis picit beszélsz vele! De ez hogy ha meg mersz szólalni másról közlik pl egy családi eseményen h jaaa igeeen DE nézd..mano èpp büfizett.. tehat...


Értitek.

2021. okt. 11. 01:38
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
Én amiatt nem megyek, mert a mi családunk extrém kicsi. Nincsenek is családi összejövetelek, csak a szüleimhez járunk.
2021. okt. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Én kamaszleánykori traumámat dolgozom itt fel. Épp nincs sehol csecsemő. De ha nem az enyim és a szülei ezt művelik, addig dumcsiztam velük. :D fú.. amikor anno kamasz voltam és született több unokatesóm kedveltem őket elvoltunk de nem lett szoros kapcs a távolság miatt se.. de minden közös ilyen cucc CSAK arról szólt h unokatesóm..büfizett..esküszöm. Aztán nem mentem látogatni.. 😅😅
2021. okt. 11. 01:41
 8/30 anonim ***** válasza:
79%
Na akkor nem csak az én ismeretségi körömben ilyenek a kisgyerekesek :) Megnyugodhatok én is meg a kérdező is, nem a mi készülékünkben van a hiba :)
2021. okt. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ez akkor okozza a legnagyobb bajt amúgy-ez egy másik téma a felnőtt kapcsi-HA a szerelmesházaspár úgy lesz anya és apa ami csodajó és majd énis meg akarom élni- hogy közben..anya és apa.. Elfelejtik hogy ők nő és ffi..és már nem a nőt hanem csak anyát..és nem a férfit..hanem csak apát látnak egymásba.. -.- na ilyen millió van!! Abból ered amit írok! Hogy CSAK ...a gyerek létezik nekik..pedig kell a Mi dolgaink és aaa gyerek dolgai. Így lenne jo.
2021. okt. 11. 01:46
 10/30 anonim ***** válasza:
85%
Like :)
2021. okt. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!