Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi miatt nem mész cs.összejöve...

Mi miatt nem mész cs.összejövetelre? Baromira unod te is az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ugyanazt hallgatod: jajjjjj így jajj úgy. Pl te vagy párod családtagjai csak ugyanarról bírnak beszélni vagy van egy baba aki oké cuki imádod de 3 azaz 3 olyan mondat se hangozhat el ahol nem a baba a téma! Értem hogy új dolog de ez minden családba megvan X ideig NEM lehet másról megmukkanni mert nem hagyják, így menjen a fene oda. Szeretem a sokrétű sokszínű beszélgetést. Biztos hasonló leszek ha szülő leszek; nem fog más létezni csak a nyenyere amig kicsi DE miért várják el attól is ezt..aki nem a gyerek szülője csak random rokon/vagy a gyerek rokonának a felesége stb!?

Azt veszem észre, hogy nem hagyják hogy másról bárki is meg merjen szólalni..így meg..

Másik, ha valakivel történik egy esemény és elmúlt 50 :D miért van 3-4 hét amíg nem bír másról beszélni?



2021. okt. 10. 23:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%
Én simán azért nem járok mert sosem votlam oda azért hogy most rokonokkal megjátsszam ezt a angy családozást. A szűk csalűdi kör meg teljesen más.
2021. okt. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%

UTÁLOK. Saját klánnal és páromékkal is. Nálunk folyton a tesómról van szó, arról, hogy ő mekkora ász. Most akar kölcsönre venni egy házat, amit amúgy tuti nem adnak meg neki, mert nincs önerője és a fizetése sem magas. De már előre a háza a téma, amiről azt sem tudja, hogy kap-e hitelt. A bátyám mekkora egy ász, mert saját ingatlana “””lesz”””. Mi meg vagyunk a *szarok* mert anyósékkal élünk. (Külön lakrész). Mi vagyunk a rosszak és az életképtelenek amiért nem verjük a fenekünket adósságba.


Amúgy a gyerektéma nálunk is kicsapja a biztosítékot. Sógornőm (párom tesója)most szült. Azaz májusban. Mi is nagyon szeretnénk babát. És fájó téma ez nálunk. Meg ráadásul folyton kérdezgetik anyósék, hogy na mikor jön a baba nálunk? Kvára nem fogjuk az orrára kötni, hogy hát olyan hamar az nem jön mert eü gondjaim vannak. És akkor sóginőmmel példálozik, hogy ő bezzeg szült neki unokát.

2021. okt. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
89%

Meg tudom mondani a családomnak hogy miért nem szeretnék velük időt tölteni. Korrekten és értelmesen.

Ha ők ezt nem fogják fel és fogadják el az az ő bajuk. Nem én sértettem meg őket, hanem ők döntöttek úgy hogy megsértődnek.

2021. okt. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
9%
Olyan ellenszenves vagy, hogy nem csoda, ha senki nem akar csacsogni veled.
2021. okt. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
24%

Kvára nem fogjuk az orrára kötni, hogy hát olyan hamar az nem jön mert eü gondjaim vannak.


Akkor meg köszönd magadnak a helyzetet. Miért nem lehet azt mondani, szeretnénk, sajnos egy tűnik, nem lesz egyszerű?

2021. okt. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert a családom képmutató emberekből áll, akik egymás szemébe nagyon jó rokonok, aztán amikor nincs ott az egyik, megy a kibeszélés a többiek által.


Úgyhogy évi 2-3x pár óra bőven elég velük.

2021. okt. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
60%

Huh, nálunk is ugyanez volt. Baba született, onnantól szó szerint semmi másról nem lehetett beszélni egy családi találkozón, ott kellett ülni a gyerek körül, csodálni, minden és mindenki más le volt sz*rva.


Nekünk is született azóta babánk, nyilván szóba jön, én is szeretem elmesélni az újdonságait, de tudatosan figyelek rá, hogy ne csak a gyerek legyen a téma, szeretek felnőtt témákat is megvitatni.

2021. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk az akvarisztika az egyedüli téma. Ha én más témát hozok, 1-2 mondat után közbevág valaki és triton értékekről meg egzotikus halak viselkedéséről kezd beszélni, aztán órákig szóhoz sem jutok....ott sem vagyok.

Múlt héten hozzánk jött a család, egyedül akkor hagytak beszélni mikor a felszolgâlt kajáról esett szó, illetve mikor befingott az egyik családtag kutyusa és én éreztem meg először 🤣 nem is megyek soha ilyen összejövetelekre, csak a drága időm fogy vele.

2021. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%

15-ös!

Azért, mert nincs hozzá köze. A sajnálgatáshoz meg még annyira sincs kedvem. Ismerem az anyósomat, még ez a jobbik verzió.

Számomra van ami magánügy.

Inkább azt kéne felfogni az embereknek, hogy ezt rohadtul nem szabad kérdezgetni egy pártól. Mert a legtöbb esetben azért nincs baba, mert az egyik félnek nehézségei akadnak és nem azért, mert nem akarnak. Ha nem akarnánk simán megmondanám, hogx nem lesz. Így meg folyton tologatni azzal, hogy ‘majd’, ha ‘készek leszünk rá’, talán jövôre...

2021. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
72%
Nem járok ilyenekre. A férjem eleve nem járkált össze a családjával (szerencsére). Amikor hozzá költöztem, akkor pedig én sem járkáltam már az én családomhoz, nem is hiányzik egyikünk retyerutyája sem.
2021. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!