Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gáz egy háztartásban élni 3...

Gáz egy háztartásban élni 3 generációnak?

Figyelt kérdés

2021. nov. 2. 00:28
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
69%

28as értelmes FELNŐTT ember nem szül addig míg nem képes megoldani a saját önálló lakhatását.


Ugyan úgy lehet dolgozni, albérletet kivenni, hitelt fizetni mint régen. Ha valaki nem keres annyit hogy albérletet tartson fent az mi jogon szül? Miért teszi tönkre a gyereke életét?


Én mélységesen elítélem az ilyen embereket, mert felelőtlenül döntenek más élete felett.


Ha felnőtt vagyok gyereket vállalni akkor arra is hogy ne a szüleim házában történjen mindez.

2021. nov. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Szüleim nagy családban laknak több testvéremmel, folyamatosak a veszekedések, gyűlölködések. Testvéreim többször részegen jöttek haza az éjszaka közepén, saját szobám persze nem volt. Ez a verzió szerintem rossz.


Ugyanakkor 9 éven át a nagymamámmal éltem, és bár 57 év volt közöttünk a korkülönbség (ő 1936-ban, én 1993-ban születtem), teljesen jól kijöttünk. Rengetegek tanultam tőle olyan dolgokat, amit csak 70-80 év élettapasztalat tud megmondani. Mellette nyitott, jó indulatú, segítőkész ember volt, még az egyetemi tanulmányaim idején is segített. Büszke voltam, amikor egy kiselőadásomra ő is eljött. Sajnos ma már nem él (én pedig albérletben lakom), de máig életem egyik legjobb döntésének tartom az elköltözést/hozzáköltözést.


Ezért kiemelném: generációs különbségektől függetlenül hasonló gondolkodású emberek meg tudják érteni egymást. (És persze egy korosztály tagjai között is óriás ellentétek lehetnek. Ha nem így lenne, az iskolai osztályokban soha nem lennének bajok, mindenki jóban lenne.)

2021. nov. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
49%

Neked nagyon csőlátásod van 27-es, tudod nem mindenki vágyik arra akármilyen fizetés mellett sem, hogy 1,5-2 millió forintot kivágjon albérletre évente. 5 évig ha elviselik egymást a szülővel, nem kevés pénzt lehet félretenni. És a semmire ma sem adnak hitelt! Az alapot is össze kell szedni valahogy. A mai ingatlanárak mellett ennyi erővel 30 alatt ne szüljön az ember gyereket mi? De tudod egészséges kapcsolatokban, mindegy milyen körülmények között, becsúszhat a gyerek. Ez van.


Itt pedig totál szó sem volt arról, hogy a szülők nem dolgoznának. Több generáció együttéléséről volt szó, nem a mamahotelről, de nyilván imádsz trollkodni.


A több generáció együttélése olyan mint egy albi: mindenki belefizet a rezsibe és néha a javítási költségekbe is, enni lehet külön és mégsem kerül 170.000 ft-ba havonta. Vidéken kicsit könnyebb nem mamahotelezni, mert ott 85.000 ft-ért van albi, de Pesten...


A CSOK-ot sem veheti fel akárki. Amúgy ha már hőzöngsz ezen, akkor elárulom, hogy én olyan nőt nem ismerek, aki otthon lakna a szüleivel, férfiakat viszont annál többet. Ők meg nem tudnak a mama nyakára szülni ugye?

2021. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
84%

Továbbra is 28-as vagyok: én albérletben éltem es dolgoztam, amikor a Covid miatt hazaköltöztem. Be tudtam járni dolgozni, de nem akartam a 2 lakótársammal együtt lenni így. A most már férjem egyetem alatt végig otthon élt, 2020-ban végzett és szerencsére jól is keres most már. Nem ördögtől való dolog otthon élni!


Mi még nem tervezünk gyereket, de sajnos meghalt a nagypapám, így örököltem egy lakást. Érzelmi okokból másikra cseréltük, és nem is laktunk együtt albérletben sosem. Nem vagyunk keresztények, de elég ideje együtt voltunk már, hogy házasság legyen belőle együttélés nélkül is. Láttuk egymást már minden helyzetben az az igazság. Úgyhogy az sem igaz, hogy "muszáj" együtt lakni házasság előtt, de nyilván te ezt tartod a legfontosabbnak a mamahotellel szemben. :D

2021. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
53%
#31 annyira igazad van! Nem a gyerekei életét teszi ezzel tönkre amúgy, ők úgysem fognak emlékezni az első pár évükre(már ha csak addig laknak ott, egy többgenerációsban felnőni viszont biztos a gyerekeknek se jó), hanem leginkább a velük egy fedél alatt lakókat irritálja a folytonos gyereksírás, hiszti. Soha eszembe sem jutna a szüleim házába szülni, tényleg nem értem, hogy lehetnek emberek ennyire önzőek és felelőtlenek.
2021. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
87%

Hát, a gyerek albérletben is hisztivel, sírással jár... a szomszédoknak sem jobb, nekem elhiheted! És ha be mersz szólni azért mert már 3 órája üvölt az 5 éves gyerek, akkor te vagy a paraszt. Illetve rendszeresek a hisztik a lépcsőházban is, ahol az egész lakás hallja. :P


Folyamatos fúrás-faragás felújítás, hallani a szomszédokat szex közben. Igen, nagyon király dolog a panel felnőtt fejjel. A gyereknek valóban édesmindegy, amíg nincsenek emlékei. De inkább hisztizzen egy gyerek a családi udvarán, mint a 1,5 szobás panelben.



És nem minden kisgyereknek probléma a nagyszüleivel együtt lenni. Tök jó, ha tudnak segíteni és nem kell mondjuk egy játszóházba tenni, ha éppen valami olyan dolga van a szülőnek, ahova nem jó gyereket vinni... mert a mai világban egyre több ilyen helyzet van. Főleg több műszakos szülők mellett.

2021. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
90%
"egy többgenerációsban felnőni viszont biztos a gyerekeknek se jó" De bizony hogy jó, ha nem azért többgenerációsak mert a fiatalok az anyjáék ellenkezése dacára oda szaporodtak. Nekem volt szerencsém több generációs családban felnőni, és szerencsésnek érzem magam: rengeteg szépet-jót kaptam a velünk élő nagyszülőktől, amit azok nem akik csak elvétve látták a családjuk időseit. mondjuk nálunk senki se pofázott bele a másik kapcsolatába, se abba hogy mit főz, mennyit költ, mit csinál meg mit nem csinál....
2021. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, ha a generációk kompromisszumképesek és nincs egyik generációban sem személyiségzavaros, sem csak szimplán szarkavaró.
2021. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gáz lenne! Így jó, hogy mindenki külön él (saját családomról beszélek). Sok a feszkó, szóval egy közös ünnepet nehéz összehozni békében. Nem volt egy nyugodt karácsony évek óta. Néhány röpke átugrás anyámékhoz, néhány rövid telefon nagyszülőkkel ami még biztonságos és fenntartható.
2021. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jó. Nem lett volna szükség igazából, csak anyósom bele nevelte a férjembe hogy az albérlet ördögtől való, azért hogy otthon maradjon vele. Úgyhogy jó mondom mivel én költöztem át másik megyébe, ideiglenesen bele mentem. Aztán ott ragadtunk 2 évet. Nem voltam boldog, sokat vitáztunk 1 év után mert én menni akartam de vele. Ő meg húzta az időt. Aztán jó szar volt már az egész, végül össze is vesztem az anyjával, akkor közölte anyós hogy jobb lenne külön lakni. Amíg bólogattam mindenben, addig folyton marasztalt minket, vagyis a fiát inkabb. Na végül csak elköltöztünk és mindenkinek jobb így. Ott se kellett volna laknom egy percet se... ja...
2021. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!