Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy engem ez zavar...

Normális, hogy engem ez zavar vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem gyereke elég sok időt tölt nálunk, mert mindig lepasszolják a nagymamának, aki még szintén dolgozik és nem ér rá, ezért végül nálunk köt ki a gyerek. Nem tudom szebben megfogalmazni, egyszerűen nem bírom elviselni azt a gyereket és idegesít minden egyes mozzanata. Alapból nem igazán szeretem a gyerekeket, én nem tartom őket aranyosnak, cukinak és nem tudok velük mit kezdeni, beszélgetni, játszani stb., de a normálisakkal ettől még nincsen bajom. Viszont ez a gyerek szerintem kifejezetten rossz, mert ahogy látom otthon senki nem foglalkozik vele, nem szólnak rá, nem mondanak neki nemet, mindent megkap, mindenki ugrik az első szavára stb., neveletlen, nem fogad szót és ezzel senki nem foglalkozik. Én már csak köszönök és megyek a szobámba (bár olyankor is kopog, dörömböl az ajtón, kiabál, szólongat). Elegem van belőle, hogy zeng az egész ház mikor itt van, rohangál össze-vissza, mindent megfogdos és áttúr (az az első, hogy belép a házba és keresi az ajándékát, mert biztos kap ajándékot és akkor hová dugtuk el...), ordít és feltűnési viszketegsége van, mindenkinek rá kell figyelnie minden egyes percben különben sikít. Ha itt vannak a szülei vagy a nagymamája, akkor is ezt műveli és senki nem szól egy büdös szót sem, csak ugrálnak a gyerek kénye kedve szerint, nevetnek rajta, hogy milyen vicces, milyen életrevaló... Nyilvános helyen is így viselkedik, a múltkor együtt mentünk a temetőbe az ünnepekkor, ott is felmászott a sírokra, énekelt meg táncolt a temetőben stb., ott sem szólt rá senki.

Én már volt, hogy megjegyeztem, hogy szerintem ez nem normális és engem zavar, nem szeretem, hogy átjön hozzánk, pláne nem szeretnék rá vigyázni vagy vele foglalkozni. Ilyenkor viszont én vagyok a rossz, hogy mit képzelek magamról és egyébként is "ilyenek a mai gyerekek", "te is voltál gyerek", "majd ha neked lesz gyereked meglátod" stb.


2021. nov. 6. 16:00
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
9%

"Az unokatestvérem gyereke elég sok időt tölt nálunk, mert mindig lepasszolják a nagymamának".


Költözz saját lakásba mondjuk,ne anyád nyakán legelj és bosszankodj azon,hogy ő mit csinál.A saját unokáját nehogy már valaki rossz szemmel nézze a saját lakásában..

Tényleg nem tudom mit képzelsz magadról,de alighanem túl sokat,és túl fontosnak érzed a véleményed ahhoz,hogy ne fogd be a szádat. :D

2021. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
92%

Szüleiddel laksz? Ha igen, ők mit szólnak a szituhoz? Ők kérik, hogy vigyázz rá/foglalkozz vele, vagy a nagymamád, vagy az unkatesód?


Hány éves a gyerek, illetve te milyen idős vagy?

2021. nov. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
86%

1-e:

"...a nagymamának, aki még szintén dolgozik és nem ér rá, ezért végül nálunk köt ki a gyerek."

Én ebből a mondatból azt veszem ki, hogy a kérdező külön lakik, csak gondolom a nagymama tovább passzolja neki, amíg ő dolgozik.

2021. nov. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
94%

Akkor nagyon egyszerű a dolog.

"nem érek rá".


Le van tudva.Ha nem kedveli nem kötelessége vele lenni.De alighanem az anyjánál lakik,hát mit zavarná őt,hogy más gyereke egy tök más helyen hogy viselkedik? :f

2021. nov. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem a családi viszonyokat. Ha hozzátok van lepasszolva a nagymamához, akkor ő anyukád testvérének a gyereke és a közös nagyitok veletek lakik?

Hány éves a gyerek és te hány éves vagy? Ha te magad állítanád le néha, hogy ne rendetlenkedjen, nem lenne hatásos? Persze normális hangnemben, de igen határozottan. Mivel te nem állsz hozzá annyira közel, lehet, hogy tőled kicsit jobban megszeppenne.

2021. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
17%

Az unokatestvérednek a gyerekének a nagymamája...Az anyukád vagy apukád testvére.

Vagy a te nagymamád? És ehhez neked hogy/mi közöd van,hányan éltek ti egy lakásban,hogy ennyire mindenki mindenkivel van?

Ha "nálatok" van sokat a gyerkőc akkor elég sanszos,hogy még valamelyik szülői házban van több generációs gyülekező..

2021. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
12%
Neveld meg Te.
2021. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért nem egyértelmű, de akkor leírom még egyszer, hogy az én UNOKATESTVÉREM GYEREKÉRŐL van szó, vagyis az anyám testvérének az unokájáról van szó (magyarul nem az én anyukám unokája stb.). Az unokatestvérem lepasszolja a gyerekét az anyjának (aki a gyerek nagymamája), ő pedig továbbpasszolja nekünk.

Én még csak 21 vagyok, a szüleimmel élek és még tanulok, így nincsen lehetőségem elköltözni. Bár egyébként sem gondolom, hogy nekem kellene alkalmazkodnom és tűrnöm ebben a helyzetben. Ez az én otthonom is, pont. Ezt szerintem pont nekik kellene tiszteletben tartaniuk, hiszen ők a vendégek és nekik teszünk szívességet azzal, hogy vigyázunk a gyerekre holott egyáltalán nem lenne kötelességünk. Szívesen segít az ember, pláne családon belül, nem arról van szó. Viszont azt gondolom ennek is van egy határa és én sem megyek át másokhoz ordibálni, felborogatni mindent, zavarni az ott lakók nyugalmát stb., pláne azt követően, ha már kifejezték a nemtetszésüket is ezzel kapcsolatban. A szüleimet is zavarja, de anyukám nem mer nekik nemet mondani, mert az ő családjáról van szó és fél tőle, hogy akkor majd őt fogják szidni stb., ezért nem vállalja fel nyíltan a véleményét. Apukám viszont felvállalja és szólt is többször, hogy ez így nincsen rendben, de aztán nem lett belőle semmi csak veszekedés és ment tovább ugyanúgy. Nyilván ő lett lecseszve, ugyanúgy mint én. Azóta már sokszor inkább tovább marad a munkahelyén, a testvérem pedig szintén próbálja minimalizálni a velük való kontaktot. Én ezt nem nagyon tudom megtenni, hiszen én "csak" tanulok, ráadásul több órán online van, így mindig rám olvassák, hogy "de hiszen te rá érsz, itthon vagy, ne gyere a kifogásokkal" és akkor a nyakamba sózzák a gyereket (a gyerek nagymamája, tehát az én nagynéném). Én többször rá szóltam már a gyerekre és nem szoktam neki megengedni mindent mikor itt van, de nem fogad szót, mint aki nem is érti miért szólnak neki, végül hisztériázik, sikít. Valamint akkor én vagyok a rossz, hogy mit képzelek magamról, milyen jogon szólok rá más gyerekére.

A gyerek egyébként 6 éves.

2021. nov. 6. 16:34
 9/47 anonim ***** válasza:
91%
Hű, részvétem, én biztos megőrülnék ettől. Sajnos az egyetlen, aki leállíthatná, az az anyukád, ő meg nem meri... Csak egyet tehetsz, ha hozzák a kölyköt, elmész otthonról. Tudom, ez nem igazságos, hogy neked kell elmenned, de inkább ez, mint elviselni egy ilyen undok kiskölyköt. Talán, ha anyukád egyedül marad vele, már nem fogja eltűrni, és előbb vagy utóbb kivágja. Kitartás!
2021. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
91%

Ha ennyire szar a helyzet szóljatok,hogy nem értek rá vigyázni rá,és le is van minden tudva ennyivel.Ha nincs idő akkor nincs,pont.Nem kell azt se megmagyarázni,hogy miért nincs,van mindenkinek munkája,iskola,szabadidős tevékenységek és végső soron nem is közeli rokonotok.Ott a tényleges nagymama.


Óvoda,iskola,fogadjanak bébiszittert.Ha anyád nem mondja legalább ennyi hasznod legyen,szólj te,ne az interneten teregesd ki a család kellemetlenségeit.

2021. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!