Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha irigy rám akkor ezt hogyan...

Ha irigy rám akkor ezt hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Unokatesómmal 1 év van köztünk. Régen sem volt felhőtlen a kapcsolatunk de egy ideje próbálkoztunk ezen felül emelkedni, én őszintén szerettem volna, hogy sikerüljön.

Régebben is azt vettem észre rajta, hogy irigy rám, ezt vissza is hallottam ismerősöktől (nekem több meg drágább ruháim vannak mint neki, jobb párkapcsolataim voltak, több segítséget kaptam a szüleimtől, stb)

Én reméltem, hogy ezeken már túl van de két hónapja megint rendszeresen találkozunk és kiül az arcára meg a viselkedésére, hogy mi nem tetszik neki.

Úgy érzem én tudok örülni az örömének, pedig van ami nekem nem adatott meg (pl én nem kerültem be egyetemre pedig nagyon be szerettem volna ő meg bekerült)

Már eljutottam odáig, hogy titkolom elötte a sikereimet, vagy ha vettem valamit mert tudom neki az fáj..

Hogyan kezeljem ezt?

Próbáltam leülni és megbeszélni de úgy tesz mint aki azt sem tudja miről beszélek (bár nem szeret gyengének látszani ez tény, úgy sem vallaná be)



2021. nov. 19. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
bo,cs de milyen sikereid vannak, az új, drága ruha?
2021. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Szörnyü,hogy a ruhákból is irigységet kell gyártani.Nem hiszem,hogy irigy inkább az fájhat neki,hogy te jobban voltál támogatva, vagy az is lehet, hogy te beképzeled magadnak az irigységet.
2021. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Az is lehet, hogy csak egyszerűen nem kedvel, nem vagy neki szimpatikus. Miért kell ezt erőltetni? Nem kell mindenkivel mindenáron jóban lenni. Ha néha véletlen összefuttok, köszöntök, aztán megy mindenki a dolgára.
2021. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Lehet nem irigy hanem lenéz mert drága ruhákban jársz aztán mire? Az érettségire. Az igazán gazdagokról valójában nem tudod megmondani, hogy azok mert nem vágnak fel. A drága dolgok vásárlása a szegények szokása.

Csak annyira nem veszed észre ezt a hibádat, hogy azt hiszed nem veled van a baj hanem vele.

2021. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
sajnos nagyon irigyek az emberek még családon belül is. (tapasztalat) a legjobb amit tehetsz hogy hanyagolod vele a találkozásokat, ne bratyizz vele, ne mondj el neki semmit magadról.
2021. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Meggyőződésem, hogy ez a poszt arról szól, hogy te magad dicsekedhess a drágább ruháiddal. Ha már az unokatesód előtt ez nem sikerült.

Szánalmaska.

2021. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Meg merem kockáztatni,ha már egyetemre is bekerült,akkor van annyi iq-ja,hogy pár darab rongy miatt nem fog irigykedni. Inkább nem érti,hogy miért van az,hogy az egyik ember keményen tanul,és megdolgozik a sikerért,míg másnak az ölébe hullik. De majd megérti. Mert ami könnyen jön,az könnyen megy.
2021. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Egyik dicsekszik a másik irigy, igazából tökéletes párosítás, a kérdés melyik lesz okosabb és enged a dologból, ez rajtatok áll.
2021. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

3 diploma sem garantálja az intelligenciát.

Én évtizedekig élveztem a nagynéném (2 évvel idősebb, mint én), irigységét, rosszindulatát, szrkavarását. Amikor rákérdeztem, hogy miért jó ezbneki, azt válaszolta: “Neked se legyen jobb”.

2021. nov. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Tartsd magad távol tőle. Sosem fog megváltozni.
2021. nov. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!