Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Fenyeget a nagybátyám?

Fenyeget a nagybátyám?

Figyelt kérdés

A mama, 84 éves, és azt szeretné ha halála után én kapnám meg a lakását. Ezért ajándékozási szerződéssel nekem adta. A mamának van egy fia, apukám testvére, aki évek óta nem tartja a kapcsolatot az mamával, se az papával, amikor még élt. Mégis mikor megtudta a hírt valahogyan, óriási patáliát rendezett, őrjöngött. Apu mondta, hogy ne foglalkozzak vele, majd megnyugszik. A saját anyját és apát is elhordta mindennek, amit csak el tudtok képzelni, és most engem is megkeresett. Először szépen próbált hatni rám, hogy hát úgy illene, ha nekik adnám a lakást, mert ez nem nekem jár, én is tudom. Mondtam, hogy a mama így döntött, hagyjanak békén. Aztán fölháborodott, és akkor már facen írogatott hogy ügyvédet fogadnak és a gatyát is leperelik rólam, kitesznek a híd alá, ha nem adom oda nekik. Letiltottam. Akkor meg rám küldte az unokatestvéremet, a fiát, és ő próbált meg szépen beszélni velem, úgy hogy kb. 10 éves korunkban találkoztunk utoljára. Mondtam neki is, hogy hagyjon békén, nem adom a lakást. Akkor feldühödött és azt mondta ezt még nagyon meg fogom bánni.

Mit tehetnék, hogy békén hagyjanak?

L/25


2021. dec. 2. 15:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Tiltsd le őket szépen, sorban.

Mást sajnos nem tudsz tenni.

2021. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hiába tiltom facen, utánam küldte a fiát, ő a munkahelyem előtt várt engem.
2021. dec. 2. 15:57
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha eljut konkrét fenyegetésig, akkor feljelentés.
2021. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Te meg mondd meg nekik, hogy feljelented őket zaklatásért, ha nem hagynak békén. Ha pereskedni akarnak, akkor hajrá, állsz elébe, s majd a bíróság eldönti kinek a gatyája bánja.
2021. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Perelhet és a köteles reszt kb 100% hogy megítélik neki. De minderre csak a mama halála után kerülhet sor.

Addig letiltani mindenhonnan

2021. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem gondolkozz el a feljelentésen. Ha a mamád neked ajándékozta akkor az téged illet. Ne hagyd magad!
2021. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Engem nagyon érdekelne ha nem tartja évek óta a kapcsolatot a nagybáttyád senkivel, akkor ugyan ki a lópikulától tudta meg, hogy elesnek az örökségtől?

kérlek mesélj még... 😂

2021. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Ha az ajándékozás dátuma után 10 éven belül hal meg az ajándékozó, tehát nagyid 94 éves kora előtt, akkor törvény szerint ki kell fizetned a nagybátyádat, hiába az ajándékozási szerződés.
2021. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Az ajándékozás hiba volt, meg kellett volna venned tőle papíron. Valahogy oldjátok meg, hogy ne perelhessen, ha a mama 10 éven belül meghal. Biztos van rá megoldás.
2021. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

A köteles rész a ház harmada, de ha az itt felsoroltak közül fennáll valamelyik, akkor végrendelettel kitagadható a köteles részből is.

[link]


Beszélj a nagymamáddal, és együtt keressetek fel egy ügyvédet, hogy mik a lehetőségek, ha a nagymama tényleg nem akarja, hogy akár egy kis részt is megkaparintson a lakásból a fia.

Ha ez megvolt, utána bátran pereskedhet majd a fickó. Te meg mondd meg nekik, hogy szálljanak le rólad vagy feljelented őket.

2021. dec. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!