Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Menthető még nagybátyám?

Menthető még nagybátyám?

Figyelt kérdés
Sajnos mindig is egy önfejű, makacs, erőszakos ember volt, legalábbis mióta ismerem. Most 60 éves. Sikeres vállalkozó volt, azonban kb 10-15 éve elcseszte szépen fokozatosan az életét..eladta a belvárosi nagy lakását 10 éve kb (ami mostmár 3x annyit érne, MO 2. legmagasabb ingatlanáras városáról van szó). És az utóbbi évtizedben belekezdett az MLM-ezésbe, amiből azt hiszem már nincs kiút. Mindig belevág valami újba, ami "jobb" és még többet ígér, mint az előző..sokat bebukott már, több milliós kár érte szerintem ezekből, de sajnos még mindig megy fejjel a falnak, a legújabbal. DE ami a legrosszabb, hogy nem lehet "lelőni", mindig mondogatja nekem/nekünk párommal is, hiába tudja, hogy nem érdekel...A párjánál lakott. Most a nagymamámnál él szinte, és akárhányszor mennénk meglátogatni mamámat, mindig róla kell szó legyen, mi szóhoz sem jutunk mellette, vagy ha mondunk is valamit, rákontráz, és mondja tovább, meg az mlm-es dolgait is, ami baromira nem érdekel..Dolgozni nem jár sehova, de már nem is igen vennék fel..Ez annyira szánalmas így. És sajnálom is, de ugyanakkor egy kellemetlen ember, akit nem is érdekel, hogy a másikat mennyire zavarja..Beszélni kéne vele, de szerintem már úgy átvan mosva az agya, hogy menthetetlen, és megbántani sem akarom.

2020. dec. 13. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Senki sem menthető a saját akarata ellenére. A rokonod alapból ostoba, nem fog rábeszélésre megokosodni. Hagyjátok.
2020. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Az ilyen ember sajnos menthetetlen.
2020. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok. Pedig művelt, értelmes ember volt..és mégis így lecsúszott. És azzal mit csináljak, ha szeretném mamámat meglátogatni, de ott van, és belekezd a monológjába? Mert csak úgy megmondani nem nagyon merném..félek tőle kicsit (korábbi dolgok miatt) és nem vagyok vele annyira nyitott.
2020. dec. 13. 15:12
 4/18 anonim ***** válasza:
24%

Úgy jó 10-15 éve végigsöpört a világon egy gazdasági válság. Nem tudom, mennyi idős vagy, és mennyire érezted saját jogon, a sját bőrödön a hatásait. Akkoriban sok vállalkozó elhasalt, és még az is előfordult, hogy nem sikerült talpra állniuk. Sem anyagilag, sem mentálisan. Talán ez történt a nagybátyáddal is, és szépen csendben csúszik lefelé.


A kérdést ugye az teszi érdekessé, hogy az édesanyja kecójában lakik. Amit ugye ő fog örökölni (ill., ha vannak olyanok, akkor a testvéreivel valamennyire megosztva.)


Kedves kérdező. Tessék tudomásul venni: a nagymama kéglijét első körben nem te fogod örökölni (kivéve, ha a lecsúszós nagybácsi megteszi azt a szívességet neked, hogy addig elhalálozik.)


De sebaj, te ifjú vagy, tetterős, tudod, hogy kell élni. Szerezz vagyont, mutasd meg, hogy kell azt csinálni. (És akkor talán a nagybácsi is elvegetálhat felőled nagyanyád ódon otthonában.)

2020. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Na, majd mindjárt itt lesznek az MLM-dicsőítő trollok, hogy ilyen nem is létezik, csak kitaláltad - pusztán azért, hogy lejárasd az MLM-et...


:))))))

2020. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Kedves" 4-es, érdemileg egyáltalán nem sikerült hozzászólnod..:D

Jár a taps. Ja, nem.

Csak nem te is elhasaltál ebben a világválságban?

Egy megkeseredett középkorú/idős ember szavait vélem felfedezni.

Ne rám vetíts a saját rossz életed, azért te vagy a felelős.

2020. dec. 13. 16:09
 7/18 anonim ***** válasza:
9%

Kedves 6-os. A kiinduló kérdésedben semmiféle empátiát nem tudtam felfedezni nagybátyád irányában, ellenben az kitűnt, hogy mennyire aggódsz amiatt, hogy téged mennyire zavar a személye. (A nagymamádnál lakik, nem lehet megkerülni, róla kell beszélni stb.)


Középkorú vagyok, láttam már pár örökségre leső fiatalt. Majd látsz te is, ha megéred, (és ha összeszedsz eleget ahhoz, hogy feltűnjenek körülötted a haszonlesők.

2020. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es. Az zavar, hogy nem tisztel meg azzal, hogy ha nem érdekel amit mond, akkor miért kell arról szóljon az egész délután, amit mondjuk a mamámmal szeretnék tölteni...Igen, zavar. És nem csak engem, hanem kb mindenkit. Csak valahogy senki nem mer neki szólni...


Gondolom, te élveznéd, ha szóhoz sem hagynak jutni, és azt kell hallgatni, ami nem is érdekel.


Hogy jön ehhez a haszonlesés?? Nem értem a logikádat. Itt a nagybátyám személyével van bajom, meg azzal, hogy látom, hogy fejjel megy a falnak, de nem tehetek ez ellen semmit..és igen, ez dühítő, ha egy rokonodon nem tudsz segíteni..emellett még az időd is rabolja.

2020. dec. 13. 17:44
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

Hát szólj neki, ha nem tetszik. Nem értem, miért nem teszed.


A nagymamát pedig vidd el sétálni, jót tesz az egészségének. Közben kínáld meg a magaddal vitt cukrászsüteménnyel/gyümölccsel, vagy amit szeret.

2020. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, tud róla. De ennek ellenére is nyomatja..

Nem kerülgethetem örökké.

2020. dec. 13. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!