Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen oka lehet, ha a rokonok...

Milyen oka lehet, ha a rokonok nem szólnak egymásnak, ha valamelyiküknek gyereke születik?

Figyelt kérdés

Nem közeli családtagok, pld gyerek a szülőjének, hogy nagyszülő lett, hanem a rokonságban, nagynéni, unokatestvérek.

Nem olyan fontos, ezért említésre se méltó?


2021. dec. 27. 02:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ, mennyire tartják a kapcsolatot. Ez nem ismeretség függő. Lehet, hogy a nagynénéddel nem vagy jóban, ezért nem is beszéltek, és nem is fontos, hogy tudjon róla. Viszont meg akivel csak szimplán jóban vagy, mezei ismerős, annak meg elmondod, pedig nem is rokon.
2021. dec. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%

Nagynénémmel nem beszéltem 10+ éve, nem gondoltam hogy amiatt fel kellett volna hívnom hogy gyerekem született. Máshonnan megtudta, ő sem hívott fel hogy gratulaljon. Azóta sem beszéltünk amúgy, ennek több mint 2 éve.

Az unokatesókkal csak temetéseken szoktam összefutni. A legutóbbira nem mentem el, mert épp terhes voltam, és feküdjön kellett. Gondolom sejtik hogy azóta megszületett, külön nem jelentettem be.

2021. dec. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
A szüleim kapcsolata ilyen-olyan okból szinte teljesen megszakadt a rokonaikkal, amikor én még kisgyerek voltam, így nekem sem alakult ki szoros kapcsolatom a nagynénikkel, nagybácsikkal és az unokatestvéreimmel sem, bár azért néha hallok felőlük. Ebből következően mi sem jelentünk be egymásnak semmilyen életeseményt, a gyemekek megszületsését sem.
2021. dec. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Eleinte nekem is furcsa volt, hogy a fb-ról tudtam meg, hogy az unokatesó(i)mnak gyereke született, de most, hogy én vagyok terhes eszem ágában sincs megosztani egyikkel sem a hírt, szóval azóta teljesen átérzem.

Csak mert nekik vagy nekünk babánk lesz nem lesz közelebbi a viszonyunk. Majd ha találkozunk egy esküvőn vagy temetésen megszámoljuk a gyerekeket, örülünk nekik és ugyan úgy teszünk a másikra a következő családi eseményig.

2021. dec. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert nem olyan közeli a viszony. Lehet az ünnepi "kötelezőn" kívül le se sz4rják egymást, nem beszélnek.

Ilyen esetben minek mondanák el?

2021. dec. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Nincs gyerekem, lehet azért, de qrvára nem értem, miért kellene szólni. Eljegyzést sem toljuk más arcába, esküvőt is csak azért tudták, mert meg lettek hívva. Ha veszek egy kocsit vagy lakást, arról ia küldjek körüzenetet? Aki számít, az enélkül is jár felénk, részese az életünknek, tud róla, hogy mik történnek.


Ráadásul egy terhesség nem rövid idő. Bocs, de aki 9 hónapig felém sem néz, hogy szólni kelljen, ha van gyerekem, az szerintem jobb is, hogy nem tud róla. Egy senki tulajdonképpen az ilyen ember

2021. dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:
100%
Ha nem tartják a kapcsolatot, akkor semmi értelme szólni, úgysem fogja érdekelni őket.
2021. dec. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es a másik oldalról: mi is "megtudtuk", hogy egyik rokonunknak gyereke született. Ezek után nem hívtuk fel gratulálni, mert "amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten". Ha szólt volna róla, természetesen gratulálunk, és időről-időre érdeklődtünk volna a gyerekről. Így mintha meg sem született volna. Nem sértődtünk meg, csak tudomásul vettük, hogy a kapcsolatunk ennyire van "beárazva".
2021. dec. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is az az ok hogy nem tartjuk sajnos a kapcsolatot a tágabb családdal.

Az ilyen Facebook megosztás jellegű dolog számomra nagyon megosztó, mert nagyon egyoldalunak tartom. Akivel nem tudom megosztani az örömömet privatabb formában annak ez csak olyan dicsekves vagy pletyka... akinek nincs időm külön üzenetet küldeni azzal ugyan minek tudassam? Persze sokan nem látnak a rózsaszín kodtol ilyenkor.

2021. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha alapból nem tartják a akpcsolatot akkor az lenne a fura zha ezt meg bejelentenék.
2021. dec. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!