Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vadidegent miért kérnek fel...

Vadidegent miért kérnek fel keresztapának?

Figyelt kérdés

Az alábbi videó leírása azt állítja, hogy a taxis lett a megszületett gyermek keresztapja.


https://www.youtube.com/watch?v=KuAymBPoTkI


Ez csak szerintem furcsa? Mi oka lenne rá bárkinek is, hogy egy vadidegen embert, akit nem is ismer, felkérjen keresztapának? Oké, azt írják, hogy az eset óta tartják a kapcsolatot, de még ha hetek óta beszélnek is egymással, akkor sem ismerik egymást annyira, hogy ilyesmire felkérjék.



2022. jan. 16. 22:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%

Akkor hogyan magyarázod hogy egy csomó keresztszülőbel megszakad a kapcsolat?

Mi pl a keresztfiam anyjával voltunk barátnők, csak megromlott a viszony. A gyerek még olyan kicsi volt hogy a szülők nélkül nem tudtam volna a kapcsolatot tartani vele. Így nem is erőltettem a dolgot tovább. Legközelebb mikor láttam már felnőtt volt a gyerek. De ugyanez megtorténhet rokonnal is.

2022. jan. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem magyarázom semmivel, csak az egész keresztszülőségnek nincs így létjogosultsága szerintem.
2022. jan. 17. 01:16
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

10.Ha meg pici korodtol ismered a taxis keresztapádat akkor az azt jelenti hogy nem idegen neked. Tehát nincs értelme annak amit írtál hogy nem mennél vadidegenhez. Eleve nem lenne vadodegen mert szuletesedtol fogva ismered.

Fura amúgy de már sokan nem veszik annyira komolyan ezt.


Amúgy teljesen felesleges rokont felkérni suerintem ha nem vallásosak. Mert a nagybácsi úgyis a család tagja. Minek? Pluszban egy másik jelzőt ráaggatni? Ha akarja, szereti a gyereket akkor nem kell keresztszülői státusz hogy látogassa. Az a baj hogy sokan úgy keresztelik a gyerekeket mintha kötelező lenne. 100 éve még megszóltak miatta de ma már nem.

2022. jan. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%

De az általad linkelt sztoriban eltelt egy bő fél év a gyerek születéséig. Ezidő alatt barátok lettek, kiderült, hogy a taxis nem taszító személyiség - ha így lenne, nem kapta volna a nevét se a gyerek.


Szóval egy olyan elképzelt szitun dühöngesz, ami nem létezik a valóságban. Nem az van, hogy bemegyek a boltba, kedvesen szólt hozzám a pénztáros, hé legyél már keresztanya. A sztoriban sem erről van szó.

2022. jan. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

Néha az idegen többet nyújt mint egy rokon

A barátaitól mindig önzetlen segítséget kapok egy rokon inkább számító

Sok esetben csak akkor rokon ha valami neki kell viszonozni még egy jó szóval sem illet hisz nincs rá kapacitás

A barátaimban még soha nem csalódtam

Kéz kezet mos alapon ott vagyunk egymásnak ha szükséges

A legfontosabb öszínték meg mondják a frankót de nem akarnak beleavatkozni az életembe

Így én a barátaimat hívtam kereszt szűlőnek Nagyon jó velük karácsonyozni

Nálam a szent este csak az én családommal töltöm

Első nap szülök ott néha találkozunk a rokonokkal amít bevallom nem szeretek

Másnap meg vagy mi megyünk vagy a barátok jönnek

A barátainkkal töltjük a szílvesztert nyári szabít és sok közös programunk van

Semmi rossz nincs ebben a kereszt szűlő választásban

A rokonaimmal távoli kapcsolatom van

Tudod a rokonokat nem választhatjuk de a barátainkat igen!

2022. jan. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert sok esetben sokkal fontosabbak azok az emberek, akiket mi választunk az életünkbe, mint a rokonaink. Nem mindenkinek van jó, összetartó családja.
2022. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%

Az egész keresztszülőségnek nincs értelme. Főleg ha valaki nem hithű istenhívő. Habár én hívőnek lettem nevelve, anyum halála óta (22 éves voltam majdnem mikor 51 évesen meghalt) nem számítok már annak.

Nekem is olyan ember volt a keresztanyám, aki nem volt vér szerinti rokonom. Viszont már ő sem él. 90+ éves korában elhunyt néhány évvel ezelőtt.

2022. jan. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
86%

Az én, családom belüli keresztapámmal kb semmi kapcsolatom nem volt.


Nem rokon keresztapaként meg teljesen rendesen aktívan jelen vagyok a lány életében.

2022. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
77%

Kérdezz meg olyat, akit csinált már ilyet ne itt blamáld a népet! A nővéres kérdésednél már kiverted a biztosítékot a népnél!

Kezdem érteni, miért mondják sokan, hogy trollok vannak az oldalon.

Aki nem értené, mit takar a nővéres kérdés, íme:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__1156..

2022. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!