Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért olyan nehéz tartani a...

Miért olyan nehéz tartani a rokonokkal a kapcsolatot felnőttként?

Figyelt kérdés

Irreálisan nagy stressz faktor nekem, halogatom, rosszul vagyok ünnepek összejövetelek előtt, után. Mindenhogy rossz, ha elmegyek mindegyikre, az borzasztó, ha néha, akkor hallgathatom h miért nem voltam valamelyik alkalmon, ha nem megyek, covidra hivatkozva húzom, akkor is felemészt.

Állandóan hívnak, nagy szünet után még kellemetlenebb.

Unokatesók, nagy a család. Több városban laknak. Szüleim nem élnek.

Nem értem miért akarják tartani a kapcsolatot. Nincs semmi direkt rossz, mégis olyan kellemetlenül érint. Nagy a család, így az ajándékok értéke is zavar. Próbáltam ezt jelezni, persze nem kell semmi, csaklegyek ott, aztán mégis kapok. Meg nem mindegyikkel tudom ezt lebeszélni ill. Gyerekeknek nem lehet h nem veszek semmit. Nekem ezek felesleges pofa vizitek. Mások is vagyunk, ha nem lennénk rokonok, nem baratkoznánk szerintem.


Másnak is ilyen nehéz, vagy csak én parázok rá?


Nem férnek bele az időmbe, nekem is van családom.

De inkább a lelki része nehéz. Barátokkal nincs gondom. De a családi vonal, olyan mintha nem bírnám el a terhét.


2022. febr. 21. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Te parázol rá! Nem kell velük tartani a kapcsolatot, ha ez neked teher. Megmondod, hogy nem mész pont. Nem értem, hogy neked mi ebben a nehéz, hiszen még csak a szüleid sem presszionálnak (sajnálatos okból).
2022. febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam sokat már a miértjén. De nem hiszem hogy átlátom a dolgot.

Gyerekként ezekkel a rokonokkal összejártunk. A szüleim számára hasonló stressz volt egyik másik családi találkozó. Ezeket gyerek fejjel nem értettem, nekem csak a szórakozás jutott, meg láttam a szüleim feszültségét. Először akkor éreztem hogy sok, amikor egymagam voltam már és mindenhol vártak, de már pl egy karácsony nem csak a családomé volt hanem a páromé is. Rohanás volt minden ünnep, mindenhol evartak hogy minden olyan helyen jelenjek meg ahol eddig. Mondtam h ez nem megy. Aztán én magam is anya lettem és hatalmas teher lett mindez. Rájöttem nem is élvezem. Hogy a gyerekem más mint az ő tökéletes gyermekeik. Az enyém hangos és szertelen, a feszültségemtől kb kezelhetetlen. De nem is akarom hogy olyan legyen mint ők, nekem így tökéletes.

A covid nekem maga a mennyország, erre hivatkozva rengeteg találkozót kihagytam, de a karácsonyit már nem nézték el nekem.

Hagynom kéne elmérgesedve veszni az egészet de annyit agyalok ezen, rágódok, stresszel. Nem normális ez így :(

2022. febr. 22. 00:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Kereszt szülő vagyok, azért várják el h menjek
2022. febr. 22. 00:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Segítettek amikor nehéz helyzetben voltam
2022. febr. 22. 00:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is problémás volt az a sok látogatás, egyszerűen jobban éreztem magam ha nem nyüzsögtek körülöttem. Annak idején volt egy barátnőm, akinek olyan hatalmas volt a családja, hogy sosem volt egy szabad hétvégém, mert mindig menni kellett valahová. 2 évig húztam vele, aztán java részt emiatt ott hagytam őt. Azt nem lehetett megtenni, hogy nem megyünk valakikhez. Azóta találtam valakit, akinek csak kettő rokona van és ritkán megyünk hozzá. Viszont 20 éve vagyunk együtt és egyetlen veszekedés sem volt még köztünk, annyira jól kijövünk egymással. Jól jártam, hogy nem tudtam elviselni a korábbi nagy családost.
2022. febr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem járok ilyesmikre, egyszerűen mert nem szeretek, ezt emg tudják is szóval nem zavarnak vele.
2022. febr. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem megyek, mert nem érdekel., egyébként is utálok bájologni.


"Elvárják"... ja, ha te felnőtt létedre is gyerekként viselkedsz, az már a te bajod ;)

2022. febr. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak anyukának tartom kapcsolatot meg azzal kevés közeli barátaimal. Őket karácskor is meglátogatam meglátogatam.már messze lakunk így évente 1-2x találkozunk de telefonon, Messenger beszélünk.

Akiket nem kedvelték azokkal nem is tartom kapcsolatot.

2022. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:

"rengeteg találkozót kihagytam, de a karácsonyit már nem nézték el nekem"


Hogy mi? Nem nézik el? Miért, mit csinálnak?

Ne már, felnőtt ember vagy, szülő, ráadásul, saját akarattal és véleménnyel. Ha mész, majd örülnek neked. Ha nem mész, akkor max hiányzol nekik. Vagy, mert szeretnek, vagy mert akkor nincs kit piszkálni, aki tűri és nem szól vissza.

2022. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!