Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan rokonotok aki...

Van olyan rokonotok aki állandóan megbánt aztán, úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna?

Figyelt kérdés

Nekem a sógorom ilyen. Már nagyon sokszor megsértett minket, amit eleinte egyik fülünkön be, másikon ki engedtünk, de az utóbbi 3 alkalommal már nem hagytuk magunkat és veszekedés is lett a dologból.

Az első után azt gondoltuk nem lesz újból veszekedés, de lett. A másodiknál azt gondoltuk biztos csak egy sz.r nap és egy botlás volt, de nem.. jött a következő. Most újra nagy veszekedés lett és a férjem azt mondta neki, hogy többet nem szeretnénk ha jönne. Tudjuk, hogy neki ez nem nagy dolog, pár nap múlva megint úgy fog tenni mintha mi sem történt volna de nem szeretnénk többet, vagy legalábbis egy ideig látni. Szerintetek mi lesz ha megmondjuk ezt? Ti hogy mondanátok? Szépen? Csúnyán? Nem nagyon ért a szóból.



2022. márc. 23. 13:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
20# dehogynem, ha gyenge vagy és játszod az asszertívet, akkor kisujjal lehúz a szintjére az ilyen. A gond azzal van, ha ugyanúgy sikoltozol a bunkó viselkedésre, mintha ellopta volna a takarékkönyvedet, vagy megmérgezi a tyúkjaidat. Rögtön pattogni, hát magadból csinálsz viccet.
2022. márc. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem nincs, mert ignorálom, és ha családi eseményen ő is ott van, akkor én nem.

Ilyen egyszerű.


És igen, akkor inkább nem karácsonyozok együtt a családdal, hogyha az azt jelenti, hogy nekem kétórás gyomorgörccsel kell azt végigszenvednem.

2022. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Aki erőszakos, azzal egyébként nem lehet asszertíven kommunikálni.


Vagy határozottan megmondod a magadét neki és kikíséred a kapun (többé ne gyere vissza-szavak mellett), vagy ignorálod.


Nálunk még a határozott rendre utasítás sem vált be, mert annyira full leszarta a kedves rokon, úgyhogy ignoráltam.

2022. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez az asszertivitás csak egy kiegyensúlyozott, toleráns nyugati társadalomban működik. Dührohamozó ősember családtagokkal szemben hatástalan.
2022. márc. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
24# A kérdésben viszont nincs ilyen, ott egy szimpla bunkó van csak. Az asszertivitás jelenthet akár jogos védelmet is, csak nem erről szólt a kérdés. Dührohamozó ősemberre akár mentőt és/vagy rendőrt hívsz, de egy szimplán bunkó rokont viszonylag szép szóval is helyre tehetsz, ha pedig valakit nem szeretnél látni az otthonodban azt az egyszerű megoldást előveszed, hogy -dobpergés............- nem ereszted be.
2022. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm. 42 éves azt hozzátenném.

5 éve élünk együtt a férjemmel, 3 éve házasok is vagyunk már, neki persze senkije nincs mert mindenkit elüldöz maga mellől és sorra hagyják faképnél de persze Ő tökéletes, mindenki mással van a baj..

Évek óta már a kapcsolatunk elejétől mindenbe bele szólt. Ha elköltöztünk minek mert sok pénz, nem keresünk mi olyan rohadt sokat stb. Miért nem maradunk a seggünkön a szülőknél amíg lehet. Aztán minek megyünk kirándulgatni állandóan, az élet nem csak ebből áll. 3 évvel ezelőtt az esküvőnk júliusban volt, mindkettőnknek július végén van a születésnapja, ezért szerettük volna akkor. De neki nem volt jó mert júliusban Ő nem tud hazajönni rá (Londonban dolgozik egy szállodában) akkor hiszti meg vita lett belőle merthogy mi miért nem tudunk vele várni amíg őnagysága meg nem tud jelenni, pedig 2 hónappal az esküvő előtt szóltunk már mindenkinek, szóval tudta jól. De aztán persze utána fél évet itthon volt az anyjáéknál akkor bezzeg rögtön nem volt semmi programja..

Aztán a férjem most döntött úgy, hogy lezárja vele ezt a kapcsolatot, mert folyton ideges ha kell vele beszélni, mindenből óriási családi vitát csinál és 3 havonta kiutálnak minket a családból, de persze aközben is hívogatnak hogy mi hogy lehetünk ilyen szemétládák hogy nem beszélünk vele. :D (

De már nem érdekel minket őszintén. Mondják csak. Ha valaki 42 éves létére ilyen idióta, hogy az öccse boldogsága fáj neki mert Ő egyedül van akkor legyen. Mióta nem beszélünk nyugodt az életünk. :D

2022. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

26. Esküszöm mintha az én sogoromrol irtal volna. O is régen külföldön dolgozott. Még a covid előtt Olaszban, bíztunk is benne, hogy visszamegy de nem ment. Épített egy házat aposek telkere jó nagy hitellel. Nekünk reszben azért volt júniusban az esküvők, mert akkor jött haza, de sikerült azért még így is megsértődnie, mert a férjem nem őt kérte fel tanúnak. Szintén nincs senkije, szerintem nem is lesz, mert mindenkit csak kritizál. Ugyanígy beleszólt költözésbe, házvásárlásba, gyerekvalallasba, a kocsink színében(!!!) stb,stb.


Igen, elsősorban a férjemnek van joga megmondani neki, meg is teszi a maga modjan, részemről felesleges is lenne, mert én nem is vagyok a szemében úgysem senki.


Aposomek is ismerik, velük is lekezelő de általában nem szoktak a páromék előttük veszekedni.

Ünnepeket, bármit már egy ideje nem töltünk náluk vagy ha mégis kikerülhetetlen a dolog, akkor mi megyünk, hogy el tudjunk jönni bármikor, amikor kezd valami kínossá válni.

2022. márc. 25. 07:02
 28/28 anonim ***** válasza:
95%

"Szintén nincs senkije, szerintem nem is lesz, mert mindenkit csak kritizál. Ugyanígy beleszólt költözésbe, házvásárlásba, gyerekvalallasba, a kocsink színében(!!!) stb,stb."


Itt a kulcs.

Az ilyen emberek a saját életükkel nincsenek megelégedve és mivel irigy rátok azért ami neki nincs, így próbál meg tanácsokat osztogatni.

Az ilyeneken az segít csak, mikor a saját életét, döntéseit szintén kritizálod.

Miért nem fogsz magadnak egy nőt? Nem vagy magányos? Ennyi idősen már másoknak családjuk van. Stb.

Hidd el, mivel nem mer szembenézni a saját problémáival, kerülni fogja a kritizálásotokat.

2022. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!