Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy ilyen részeges emberrel...

Egy ilyen részeges emberrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Egy ideje nálunk lakik anyukámnak az öccse, mert a családja kidobta az alkoholizmusa miatt, a panel ház aljában aludt egy vékony szivacson. Anyukám persze nem akarta ott hagyni, mert mégiscsak az öccse, így hazahoztuk és most itt van nálunk, a nappaliban alszik.

4 éve lett alkoholista, mióta mamám meghalt. Van amikor nagyon részeg, de mindennap innia kell keveset, mert ha nem, akkor jelentkeznek az elvonási tünetek, és remeg, stb. Elvonóra nem akar menni.

Volt már, hogy hajnalban kiment az udvarra hányni, múltkor átjött ide az 5 éves kislánya, hogy azért néha lássa az apját, és este le akarta fürdetni. Elkezdte ugyan engedni a vizet, viszont ez nem jött össze, mert ő elkezdett inni, részeg lett, és valamilyen felindulásból befeküdt a kádba, és elaludt. A lánya mikor bement a fürdőbe akkor elkezdte locsolni az arcát, de nem kelt fel. Majd jött az anyja, hazavitte a gyereket, és a pasi csak órák múlva kelt fel, nem értette miért nem keltettük fel. Néha úgy ki tud borítani ha részeg, és lehet hogy még sokáig nálunk lesz.

Mit lehet tenni?

17/L



2022. ápr. 10. 09:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%
*megvetettek
2022. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
95%

Nekem öcsém csinálta ezt.

Stabil oldalfekvésbe kellett tenni nehogy megfulladjon.

Próbáltam akarata ellenére leszoktatni aminek az lett a vége, hogy megkéselt.

Elég kimerítő volt.

Egy idő után annyira rossz lett a helyzet, hogy rendszeresen mentőt kellett hívni mert nem tudtam megállapítani él-e még.

Már nem él.


Elvonóba biztos nem fog menni, szerintem legjobban azzal jártok ha utcára teszitek.

2022. ápr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
21%

22# rendkívül rossz a hozzáállásod.


Egyébként meg erőszakkal természetesen nem működik.


Csak akkor ha maga az alkoholista dönt úgy hogy le akar szokni.


Erre jó a közeg, a család ha ebben támogatja, felvilágosítja stb

2022. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
95%
Aha a szenvedélybeteg dönt.... Ja meg a pszichiátriai beteg hogy kell arra gyógyszer vagy nem...
2022. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

24# Igen, pontosan így van : kizárólag a szenvedélybeteg beleegyezésével van esély és úgy etikus.


Kényszerelvonó nem reális.

2022. ápr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
64%
Oké.Akkor hagyni kell hadd bssza el kocsmába az utolsó fillért is. Nem kell a gyereknek zabàlni stb... Hadd balhezzon törjön. Majd leszokik ha akar... Hugyos szaros nadrágban is jó lesz a buszon... Türjon mindenki mert beteg... Vigyél haza egyet jó? Apámmal kezdjed... De szerintem válogathatsz a hozzászólók családjából. Szerintem a késelos tagot vigyél és lesz saját akciófilmed.
2022. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!