Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnék kibékülni...

Hogyan tudnék kibékülni anyukámmal? Szerezzek neki még gyorsan valamit szerintetek?

Figyelt kérdés

Ma anyák napja van. Nekem sose ment az ajándékozás, mindig azt szoktam venni másoknak, amit ők szeretnének, tehát előre megkérdezem tőlük. Anyukámtól is megkérdeztem az elmúlt napokban hogy mit szeretne. Azt mondta, hogy semmit. A "levágott nemi szervekért" (ő így nevezi; magyarul virágokért) nincs oda, a cserepesekért se nagyon plusz azok már nem is férnének el, a csokit egyáltalán nem szereti, parfümje/sprayje/tusfürdője/hasonlója van, emiatt nem kért semmit. Ma reggel itt volt a féltesóm, hozott neki egy doboz csokit, amit megköszönt neki. Megköszöntöttem én is, de nem adtam neki semmit. Erre ő besértődött, "annyit se érek neki hogy vegyek neki egy 1000 Forintos csokit", és most szóba sem áll velem.

Kérdezgessem végig az ismerőseimet, hogy van-e nekik valami felesleges csokijuk (mert bolt az nincs ma) és adjam neki? Vagy mi legyen? Nem fogja megenni, nem szereti őket, vagy mi esszük meg apuval, vagy ki van dobva, szóval értelme nincs neki...



2022. máj. 1. 09:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Szedj orgonát meg tulipánt, ha nincs virágbolt a közelben.
2022. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
A gesztus a lényeg.
2022. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk az elég szomorú, ha annyira nem ismered anyad, hogy valami aprosagot tudj neki adni....Egy képeslap is megfelelt volna.
2022. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
43%
Hisztis **csa anyával vert meg a sors, igazából nehezen hihető, hogy ilyen egyáltalán van. Nem szeret téged. A mi családunkban is eljutottunk oda felnőttként, hogy kifejezetten közöljük a másikkal, hogy nem kérünk semmit születésnapunkra, és engem az zavarna, ha ennek ellenére mégis vennének. Én ezek után nem keresném az anyám kegyeit, viszont innentől kezdve minden évben egy hatalmas virágcsokrot vennék két kiló csokival, és azzal adnám át, hogy nem szeretném a tavalyi hibát elkövetni, ezért hoztam neki levágott nemi szervet, és csokoládét, bár tudom, hogy nem szereti. Azzal otthagynám, és legközelebb egy hónap múlva telefonálnék rá.
2022. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%

Erre a kérdésre a többség az mondja, hogy semmit. Nem arra vágyik az ember(kivéve ha tényleg valamire szüksége van) hogy ő mondja meg, hogy mivel lepjék meg.

Most már késő, de legközelebb készülj legalább egy szál virággal (a gesztus a lényeg) vagy egy kis csokival. Ha másabb dolgot szeretnél akkor egy bekeretezett közös kép, esetleg fényképes bögre stb

2022. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

Tegyél meg ma valami olyasmit helyette, amit ő utál. Pl. mosogassál el, és mondd azt, hogy ez a te anyák napi ajándékod. A semminél ez is jobb :)

Legközelebb azért vegyél neki legalább egy szál virágot. Akkor is, ha utálja őket.

2022. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
Mért kéne már egy ilyen óvodás érzelmi zsarolásnak felülni? Milyen felnőtt az, aki megsértődik, mert nem kap valamit, ami saját maga szerint nem is kell neki?
2022. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Eszedbe se jut, hogy azt mondd, anya, ma én főzök vagy mosogatok?
2022. máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a semmit azt jelenti, hogy nem tud olyant, amire most szüksége van és tőled kéri.

Ettől még ez ünnep, azonnal a jelképes ajándék illett volna.

2022. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
Túlzásnak érzem, hogy nem áll veled szóba, mert nem kapott ajéndékot. Ha ez tényleg igaz, akkor szerintem vannak ott más bajok is.
2022. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!