Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a rokonaid elkezdenek...

Ha a rokonaid elkezdenek faggatni, hogy mennyit keresel de te nem érzed azt, hogy ezt megszeretnéd bárkivel is osztani, Mi a frappáns válasz ami helyre teszi őket, hogy nem illik ilyet kérdezni, de nem annyira bunkó vissza szólás?

Figyelt kérdés

Apukám testvéréről és az ő korombeli lányáról van szó

Úgy érzem nem illik ilyet kérdezni, és nem érzem azt, hogy ezt velük megkellene osztanom (vagy akárki mással)

Egy találkozás alatt megkérdezték mikor 3an voltunk, majd akkor is mikor már társaságban 5en pláne egy étteremben.

Szerintem nagyon nem illik, senkit nem akarok megbántani, nem szeretnék bunkó lenni, de olyat szeretnék erre máskor reagálni ami “helyre teszi” őket, hogy ilyet nem kérdezünk.

Csak elkezdtem hebegni habogni. Amúgy is olyan munkám van, ami minden héten máshogy alakul, nem hogy hó végére milyen összeg jön ki, azt pláne nem lehet meghatározni fixen



2022. júl. 14. 23:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Frappáns válasz: "Hát nem eleget, de nem panaszkodom, mindenki úgy él meg ahogy tud, én se kérdezem: más mennyit keres".
2022. júl. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az is udvarias ès kitèrő vàlasz ami benne van a kerdèsben is. : nem meghatàrozhato fix összeg, hanem teljesen vàltozò. De a legjobb szerintem is a 4 es valasz. Azèrt azt ne feledd hogy bunkònak nem kell lenni, de kemènynek hatàrozottnak igen. Mert azokat az embereket jobban tisztelik ès talàn legközelebb nem kèrdez ilyen pofàtlant
2022. júl. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
87%

Én bizony az első válaszommal terelni próbálok, ha nem értenek a szép szóból, akkor bizony bunkó vagyok. Az ilyen kiváncsi rokonokat ki szoktam iktatni az életemből, mert ezek azok a rokonok, akik hírcsatornaként működnek, és lehet, hogy másnap a Facebookon látod viszont a havi bevételedet.

Amikor utoljára valaki meg merte kérdezni hogy mennyit keresek, akkor válaszoltam, hogy most éppen nem keresek semmit, itt ülök és beszélgetek veled. De dolgozol, nem? Mennyi a fizetésed? Nnna, ahhoz semmi közöd, és felálltam, és otthagytam őket. És nagyon nem érdekel, hogy elmondtak mindennek, egyszerűen utálom ezt a primitiv mindent-tudni-akarok mentalitást. Volt egy pozitiv hozadéka a dolognak, azóta nem nyaggatnak semmivel. Pl. "meg tudod venni nekem?" vagy "El tudsz vinni minket a kocsival...-ba (80 km)?" vagy "Jól élsz, kocsid van, és csak 50ezret adsz az esküvi táncnál (2006-ban)". Szóval sokat nem vesztesz, viszont csak nyersz, ha mellőződ őket.

2022. júl. 15. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem eleget
2022. júl. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%
Ha sokat dolgozik sokat is keresek.változó
2022. júl. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

"gaz ez az orszag, hogy maganugy fizetesunk. Ha nem lennenk ilyenek, kkor birkak se lennenk"


Nem Magyarországon élek, de bizony itt is magánügy a fizetés. Az adohivatalon kívül más fel se tesz ilyen kérdést.

2022. júl. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%
Én heccből mondanék egy irreális összeget.
2022. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%
Én hazudnék. Keveset mondanék, mit tudom én, 150 ezret.
2022. júl. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
85%
16 os nagyon igaz amit ìrsz külföldön ez tabu tèma. Minèl kapitalistàbb vilàg van annàl inkàbb cègen belül is maganügy ki mennyit keres
2022. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 kovpet ***** válasza:
86%
"Ne haragudjatok, ez ez nem az a téma, amit veletek szeretnék megbeszélni."
2022. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!