Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a rokonaid elkezdenek...

Ha a rokonaid elkezdenek faggatni, hogy mennyit keresel de te nem érzed azt, hogy ezt megszeretnéd bárkivel is osztani, Mi a frappáns válasz ami helyre teszi őket, hogy nem illik ilyet kérdezni, de nem annyira bunkó vissza szólás?

Figyelt kérdés

Apukám testvéréről és az ő korombeli lányáról van szó

Úgy érzem nem illik ilyet kérdezni, és nem érzem azt, hogy ezt velük megkellene osztanom (vagy akárki mással)

Egy találkozás alatt megkérdezték mikor 3an voltunk, majd akkor is mikor már társaságban 5en pláne egy étteremben.

Szerintem nagyon nem illik, senkit nem akarok megbántani, nem szeretnék bunkó lenni, de olyat szeretnék erre máskor reagálni ami “helyre teszi” őket, hogy ilyet nem kérdezünk.

Csak elkezdtem hebegni habogni. Amúgy is olyan munkám van, ami minden héten máshogy alakul, nem hogy hó végére milyen összeg jön ki, azt pláne nem lehet meghatározni fixen



2022. júl. 14. 23:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondanám hogy "nincs okom panaszra". Ebből szűrjenek le amit akarnak. Ha erősködnek akkor pedig kerek-perec megmondanám hogy magánügy és ne turkáljanak a zsebemben.
2022. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
87%

Semmi közöd hozzá.


Svájcban élek, ami nem szr ország, de itt kizárólag! a magyarok kérdezik meg pfátlanul (akár 2-3. találkozáskor), hogy mennyit keresek.


Ez elég sokat elmond rólunk, tekintve, hogy elég sok náció él az országban.

2022. júl. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
84%
22 es ugyanez volt Angliàban. Ugy latszik ez magyarokra jellemzō pofàtlansàg. Ès amint megtudja hogy 2x annyit keresel elkezdi keverni a szart
2022. júl. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
72%

Egy bunkó kérdésre miért kellene udvarias vagy frappáns választ adni? Bunkó kérdésre bunkó válasz jár. A rokon lehet bunkó velem, de én nem ővele?


A mennyit keresel kérdésre egyetlen válasz lehet, "semmi közöd hozzá". Egyetlen kultúrált ember sem kutakodik mások zsebében.

Mondom kultúrált, nem magyar rokonság.

2022. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
"Nincs okom panaszra (jó főnök, szeretem csinálni, karrier stb.), de lehetne több is"
2022. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
100%

Habár úgy gondolom, hogy ez magánügy, azért be kell vallani, hogy pontosan a cégek intézték, úgy, hogy ez tabu téma legyen. Egyértelműen az ő céljukat szolgálja, hogy ne tudd mennyit keres a munkatársad (Sok helyen bele is van írva szerződésbe, hogy nem beszélhetsz róla).


A kérdésedre válaszolva:

Én vissza szoktam kérdezni, hogy miért szeretné tudni? A legtöbben úgyis hebegnek habognak, és kikerülik a kérdést. De volt, hogy állásinterjúzni ment barátom, megkérdezte, és mivel számára ez egy értékes információ, ami mellesleg engem nem hátráltatott, elmondtam neki.


Ha nagyon anyagias családod van, akkor viszont lehet jó ötlet magabiztosan elmondani, hogy nem fogod megtárgyalni velük.

2022. aug. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
77%
Tudjàl nemet mondani az èletben. A nem ek előbbre visznek mint az igenek. Azaz nem mondom meg. Mièrt is erdekel?
2022. aug. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!