Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Közeli rokon második esküvőjér...

Közeli rokon második esküvőjére mit illik vinni?

Figyelt kérdés

Közeli rokon fiatal pár három éve házas.

Akkor volt egy szűk körű polgári esküvő, majd vacsora. Kb 30 fő összesen. Oda elvittük, amit gondoltunk.


Most bejelentették, hogy megerősítendő a kapcsolatukat, tartanak egy egyházi szertartást, majd utána egy szabályos lakodalmat egy egri pincészetben, kb 120 fő. Zene, tánc, minden.

A meghívóban viccesen szerepel, hogy kávéfőző nem kell nekik öt, de a kis fészküket épp most szépítik….


Nekem ez nagyon kellemetlen. Abszolút nem hiányzik most ez a kiadás, főleg, hogy egyszer már vittünk. Nem is keveset. Nálunk kisbaba is van, nekem csak gyedem van.


Üres kézzel meg oda menni? Vagy tízezer forinttal, az hogy néz ki?


Volt már valaki ilyen helyzetben?



2022. júl. 22. 09:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
92%

Háta ha ők akarnak parádét, mikor pedig már volt anno, akkor az az ő dolguk, ha rokon, ha nem, pofátlanság célozgatva lejmolni másodszorra, mikor már egyszer gondolom mindenki elvitte, amit oda szánt.

Nem mennék el valószínűleg, ha ekkora surmó a rokon, nem érdeklene, hogy megsértődik.

Akkor is megsértődne, ha nem vinnék pénzt, vagy nem eleget adnék, de akkor még azt is nehezményezné, hogy kajálni azért volt képem elmenni (az ilyenek így gondolkodnak szerintem). Így akkor inkább sértődjön meg a távollétemen.

Ha valaki így akar esküvőt duplázni, tudván, hogy már tényleg mindenki anyagilag "beszállt" egyszer a buliba és valóban csak megerősíteni akar valamit, ami nyilván amúgy is csak neki fontos, akkor az a minimum, hogy hangsúlyozza a meghívóban, hogy csak a társaságunkra tart igényt, hogy vele ünnepeljünk, nem pedig még arcátlanul újra pénzt tarhál.

A gyomrom is felfordul az ilyentől, szerencsére egyetlen ilyen proli rokonom sincsen, aki más fa@zára veri a csalánt, de ha lenne, nem okozna gondot ignorálnom.

2022. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
86%
Mivel először csak 30-an voltatok, ez talán a többi 90 embernek szól. Kérdezz meg valakit, aki az elsőn is ott volt, hogy mit visz.
2022. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
95%

Én nem mennék el.

Nálunk majd egyszer lesz lagzi, de csak happening jelleggel, és legfeljebb némi süteményt/piát fogunk elfogadni. Anno kis, két tanus polgári esküvőt tartottunk (és akkor sem kalapoztuk végig a rokonságot). Vicces azért a rokonságod

2022. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek abban, hogy ez nem az a "szokásos" helyzet. Te már egyszer vittél ajándékot, így nem mondanám, hogy még egyszer kell bármi nagy érték. Sőt, a helyzetetekben én lehet, el sem mennék, mert elég csúnya ez, hogy még oda is írják, hogy ajándékot várnak...


Mindenesetre nagyon max. annyit vinnék, amennyibe kerülünk, és ilyen bulinál két embernek sajnos az is kb. 35-40 ezer forint...

2022. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

2, hívtam már egy másik rokont aki ugyanígy járt.

Ő azt válaszolta, hogy épp most akart hívni minket, hogy mi hogy gondoljuk :D


Nekem az se hiányzik, hogy új ruhát vegyek emiatt.

Nemrégiben én sokat fogytam, nincs egyetlen alkalmi ruhám sem, ami jó volna rám.


Online küldték el a meghívót, differenciálhattak volna, hogy akkor aki már vitt korábban, azt nem ezzel a szöveggel hívják.

Az a baj, hogy tenyleg közeli rokon, meg jóban is vagyunk - elsősorban a szülőkkel-, nem akarom megsérteni, de azért gondolkodhattak volna, hogy ez így nagyon nem oké.

2022. júl. 22. 09:45
 6/48 anonim ***** válasza:
96%

"A meghívóban viccesen szerepel, hogy kávéfőző nem kell nekik öt, de a kis fészküket épp most szépítik…."


Ha szépítik akkor pár vödör héra diszperziós festéknek biztos örülnének :)

2022. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
95%
Igazából most pláne olyan helyzet van (infláció, esetleges KATA-érintettség, növekvő rezsi...), amikor bárki megértheti, ha a másiknak nem fér bele ilyen kiadás.
2022. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
95%
Köszönjétek meg a lehetőséget, de Ti ezt most kihagynátok.
2022. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%
Írd meg nekik, ha már a meghívó is online jött, hogy biztosan spórolnak a házra, ezért amit a te vacsorádra költenének, tegyék félre hozzá nyugodtan, mert te most köszönöd a meghívást, de nem mész el.
2022. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
45%

Jajj milyen kis hiperérzékeny lelkecskéje van itt mindenkinek. Ha közeli rokon, akkor nem hiszem el, hogy ezt nem lehet megbeszélni vele. Kati figyelj, 3 éve mi odaadtuk amit gondoltunk, most kevesebb is a bevételünk, nem tudunk most ajándékot vinni. Ő meg erre majd reagál valamit. Valószínűleg azt, hogy semmi gond Pirikém, így is várunk szeretettel.

Hihetetlen hogy felnőtt embereknek minden apró kellemetlenségre az első reakciójuk, hogy azonnal bepukkadnak meg nekiállnak flegmázni. Dedó.

2022. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!