Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit szólnátok ahhoz, ha egy...

Mit szólnátok ahhoz, ha egy közeli rokon azért nem hívna meg az esküvőjére, mert egy hírességet akar elhívni és inkább arra költ?

Figyelt kérdés

Unokatestvérről van szó, közeli viszonyban áll a két család. Mi mindkét esküvőre meghívtuk őket, ami a családunkban volt, nekik ez lesz az első, de az eljegyzést követően a pár szólt, hogy csak a szertartásra hívnak meg minket, az azt követő ünneplés szűkkörű lesz (szülők, testvérek és nagyszülők). Az indoklás az volt, hogy a lány (az unokatestvérem) kedvenc énekesnőjét szeretnék elhívni, hogy énekeljen pár dalt a párnak, és hát ez nem olcsó, hiába fél óra az egész.


Anyukámék ezen eléggé megsértődtek, és valahol igazat is adok nekik. A két család viszonya túl közeli volt ahhoz, hogy ezt csak így félredobják, az énekesnőnek vannak koncertjei is, ahol meg lehet hallgatni. Ehelyett több pénzt költenek a fél órás produkcióra, mint amibe a mi vacsoránk került volna, ha meghív minket. Nem tudom, milyen lesz a viszony ezek után.


Ti mit gondolnátok?


2015. szept. 2. 10:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes.

Mindenesetre én azt gondolom, hogy bármilyen közeli rokoni kapcsolat ellenére is a házasulandóknak kell eldönteni, hogy milyen esküvőt szeretnének. Ha nekik ez a szívük vágya, akkor legyen így és kész.


Az én esküvőmön nem volt sztárfellépő, viszont szűk körű volt. (Szülők, tesók, nagyszülők) Pénzünk lett volna rá, de nem akartunk felhajtást.

A rokonság ki volt akadva, morogtak, mondták a magukét. Bennem a lelkiismeret-furdalás legkisebb szikrája sem gyúlt. Az én esküvőm volt, pont letojtam, hogy mi mit akar. Van, aki azóta is érezteti, hogy haragszik ezért, pont azzal az indoklással, hogy mert anno ők is meghívtak minket. Azt kell mondjam, bennem még mindig nincs feszkó emiatt. Nekem úgy volt tökéletes az esküvőm, én úgy akartam.


Szerintem ne sértődjetek meg ezen. Legyen ez az ő napjuk úgy, ahogyan ők akarják.

2015. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%

Semmit. A fiatal pár dolga eldönteni, kit akarnak meghívni, ha szűk családban ünnepelnek, akkor úgy. És innentől szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy ezt hogyan teszik, milyen énekessel, milyen kajával.


Őszintén, engem kiráz a hideg ettől az esküvőmeghívós cserekereskedelemtől, hogy ha valakik meghívtak, akkor mindenképp őket is vissza kéne hívni.

2015. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%
Semmi közötök az ő esküvőjükhöz, azt hívnak meg akit akarnak, ha ezen ti megsértődtök, az nem az ő hibájuk.
2015. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
82%

semmit. mivel szűkkörű lesz az esküvő,azaz szülők,testvérek,nagyszülők, ti nem tartoztok ebbe bele. most hogy ő mennyit költ egy énekesnőre ahhoz meg semmi közötök nincs. basszus ez az ő nagy napjuk,hadd legyen már annyi döntés a kezükben,hogy kit hívnak meg és ki lesz az énekes. nyilván te is érzed,hogy egy koncerten részt venni nem ugyanaz,minthogyha zárt körűen pár ember előtt énekelne neked.

a mi esküvőnkön is csak nagyon szűk család lesz(már tervezzük). én megértem,hogy életem során hívtak már meg esküvőre engem. tudom,hogy van az a hagyomány,hogy illik vissza hívni őket. de hogyha én nem szeretném? ha én max 20 főben gondolkozok, akkor nem, nem fog beleférni hogy visszahívjunk mindenkit családostól. aki ezt nem érti meg és esetleg még pluszban a pénztárcámban is turkál,hogyha ez nem lenne akkor minket is meghívnál.. hát elküldeném a fenébe.

értem,hogy közel álltok egymáshoz és rosszul esik, de el kell fogadnod,hogy ők ilyen esküvőre vágytak. és ha már titeket meghívnának,akkor a többi unokatesót is meg kéne meg a férj unokatesóit is ezen az alapon,meg a családjukat..ez már kapásból több tíz embert jelent

2015. szept. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
81%

5. vagyok

azt még írni akartam,hogy nemrég ment férjhez egy jó barátnőm. 17-en voltak a vacsorán. engem nem hívtak,csak rokonok voltak . teljesen megértettem és nem kezdtem el hisztizni,vagy szidni őt fórumokon.

a szertartáson részt vettem,gratuláltam nekik és átadtam amit nekik szántam a közös életük elkezdésében. és kész.

előtte velem is volt a lánybúcsún és utólag is megünnepeltük. de a vacsorát úgy képzelték el,hogy a legközelebbi rokonok legyenek ott. ha 1 barátot is meghívnak,akkor már a többi reklamálna,hogy őket miért nem hívták meg(2 oldalról is)

így hát úgy döntöttek,hogy csak rokonok lesznek.megértettem

2015. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
33%
Nem foglalkoznék vele. Szerintem egyszerűen nincs pénzük nagy esküvőre, ezért csak a szűk családot hívják. (Távolabbi rokonok jellemzően nem adnak annyit, mint amennyibe kerül a vendégül látásuk.) Az ismert énekesnővel meg azt akarják bizonygatni, hogy ez nem így van, 100-200 ezerért a legnépszerűbb hazai énekesnő is eljön énekelni félórára (háttérzene gépről megy).
2015. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim válasza:
95%
Ő döntésük. Én is lehet így csinálnám... Nem hiszem, hogy egy vacsorát nem bírtok ki.
2015. szept. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%
Én még nem is házasodtam, de már haragudnak rám. Megmondtam hogy nálunk csak egy - egy tanú és mi leszünk. Senki más. :D
2015. szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
97%
Nézd a jó oldalát, nem kell nászajándékot venni. Mert azt dondolom, ezek után nem várják el.
2015. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
95%

látom valaki elmésen lepontozott minden álláspontú választ.

de a tényen nem változtat,hogy joga van a párnak dönteni a vendéglistáról. és most hogy nem hívtak meg,nem azt jelenti hogy utálnak titeket.

egyébként én is feleslegesnek tartom,hogy énekesnő jöjjön. nekem erre nem lenne igényem,de hogyha nekik ez fontos,akkor miért ne? ő pénzük.

2015. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!