Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elmennétek egy olyan rokon...

Elmennétek egy olyan rokon esküvőjére, akivel nem tartjátok a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Meghívott egy rokonom az esküvőjére augusztus végén.Nem tartjuk a kapcsolatot évek óta a párját sem ismerem.

A dolog érdekessége,hogy éppen most szervezem a saját esküvőmet. És ők lettek volna a legutolsó emberek,akiket meghívtam volna..De a család szerint mostmár ha meghívtak akkor menjek el és hívjam is őket vissza.

Mit gondoltok? Egyáltalán vissza lehet utasítani a meghívást?Hogyan?Mikor? Vagy mit kéne tennem?


2016. jún. 20. 10:24
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
még ha el is megyek,visszahívni nem szeretném őket. olyanokkal szeretném tölteni az esküvőm napját akiket jól ismerek és a párom is. és akik őszintén tudnak osztozni az örömünkben.szóval ez is érdekelne,hogy ez mennyire lenne bunkóság? nem hívnám vissza őket ha el is megyek.
2016. jún. 20. 10:26
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Hívott meg nagybátyám, akivel sosem beszélek kb. Nem is mentem el. Túl vagyok azon, hogy "kötelességből" vegyek részt bármin is. Pénzt pláne nem áldozok arra, hogy a család ne szóljon meg. Én is csak olyat hívok, aki közel áll hozzám. Apukám elment, mert ő mégiscsak a testvére, és ennyi.
2016. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! az is érdekelne,hogyha visszamondom akkor hogy kéne? mármint találjak ki valami kifogást vagy legyek őszinte? és kb meddig illik visszamondani?
2016. jún. 20. 10:33
 4/23 anonim ***** válasza:
a te helyzetedbe nem mennék el. viszont ha egyedül lennék, akkor elfogadnám a meghívást
2016. jún. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék el, nem is hívnám meg őket. Mondd meg, hogy már más terveid vannak arra a hétvégére, de köszönöd a meghívást.

(Eleve azt hívsz meg az esküvődre akit akarsz, nincs olyan, hogy "illik" visszahívni.)

2016. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ha te nem hívnád meg, akkor te se menj el. Szerintem rosszul esne nekik, ha te ott vagy az ő esküvőjükön, őket viszont már nem hívod el a sajátodra. Nem kell plusz feszültséget generálni.


Az őszinteség működik a szoros kapcsolatoknál, de félő, hogy egy távoli ismertséget csak tovább rontana egy egyenes indoklás. Lehet találni számtalan okot, hogy miért nem tudsz elmenni, én inkább ezek körül válogatnék.

2016. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem mennék el és nem is hívnám meg őket. Ha nem tartjátok a kapcsolatot, akkor csak a penz/ajándék miatt kerültél fel a meghivandok listára. Lemondani akkor kell, ha kérik a meghivoban, hogy jelezz vissza. Akkor a módja is fel van tüntetve -írásban, telefonon- és elég annyi, hogy sajnos nem érsz akkor rá.
2016. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én nem mennék. De tudom ,hogy sokan elmennének...



Régen... Régen meghívtak tényleg minden rokont, de abban az időkben még jobban összetartottak a családok. És persze akkoriban is volt, hogy az ifjú pár nem ismert minden meghívottat, de a szüleihez annyira közel állt, hogy azon kívül, hogy illetlenség lett volna nem meghívni, inkább pont az esküvő lett az esemény, amin megismerték a fiatalokat is és akár szorosabb kapcsolat alakult köztük. Jobban tudtak rokonokhoz fordulni az emberek.


Ma meg mi van...?! Sokszor még testvérek sem beszélnek egymással, hát még távolabbi rokonok. Nem jó ez, de akkor sem egy esküvő lesz az, ami megváltoztat mindent... Szóval az ilyesmikből csak feszengések lesznek, mármint ha ilyen "idegen " rokonok vannak jelen...


És manapság még sokan birka módjára hívnak meg mindenkit, mert mi van, ha megharagszik, vagy épp ott sem az ifjú pár a meghívó, hanem egy idősebb családtagja erőlteti, hogy a családfa összes ágának küldjenek meghívót.... Aztán a jó ég tudja, hogy tényleg elvárnák, hogy menj, vagy inkább csak a szokás miatt küldték, de örülnének, ha nem mennél, esetleg ha nem mennél (bár örülnének), de mégis azt hangoztatnák, hogy bezzeg ők meghívtak, de te voltál udvariatlan, stb....

Na engem nem érdekelne mit mondanának, én nem mennék. És is a szűkebb, igazi családtagok és barátokkal való ünneplést tartom jónak. :) Te tudod... Dönts jól!

2016. jún. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én nem mennék el, de nyilván te döntesz. Viszont ha elmész, akkor tényleg bunkóság, ha nem hívod őket vissza. Sztem nem kell különösebben indokolni, max. ha személyesen mondod le. De mivel nem tartjátok a kapcsolatot, elég egy gratuláló lap, amelyben megköszönöd a meghívást, sok boldogságot kívánsz nekik, és sajnálkozol, hogy nem tudsz résztvenni rajta.
2016. jún. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Az én esküvőm nagyon szűk körű volt, ezét unokatestvérek nem voltak ott, mivel évek óta nem tartottuk a kapcsolatot. Mégis amikor az egyik unkatesóm házasodott, meghívott ami nagyon jól esett. mondtam neki hogy a miénk nagyon szűk körben zajlott és nem is csinált ebből ügyet.

Én nem vagyok híve ennek a "ha te így akkor én is úgy" dolognak, mert ennek sosincs vége.Nyugodtan elmehetsz, és megmondhatod neki, hogy te is mostanában fogsz házasodni, de ne haragudjon meg, hogy te nem hívtad meg, ne ma személye ellen szól, de te így meg úgy tervezted és téged is meglepett, hogy meg lettél hívva. Szóból ért az ember.

2016. jún. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!