Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Régen én is lusta here voltam,...

Régen én is lusta here voltam, de már megváltoztam. Most van a családban 2 dolgozó és 2 lusta here. Hogy lehetne utóbbiakon segíteni?

Figyelt kérdés

Elég beteg családunk van lelkileg/agyilag, főleg mert apukám egy lusta alkesz, már 20+ éve iszik és előtte is egész életében az anyja pátyolgatta őt, még apát 50-60 éves korában is havi szinten támogatta (a fizetése felét adta oda neki még pluszba kiegészítésképp minden hónapban, pl. apa keresett 150 ezret és mama adott neki mellé még 80-at minden hónapban), aztán hogy meghalt ráhagyott még 2 lakást, amikből apának egyet már sikerült elinnia 5 év alatt. Ja igen apának 4 órás takarítói állása van, amivel havi 100 ezer forintot keres, miközben ugye ennél sokkal-sokkal többet költ :( És otthon se csinál semmit, még anyának kell mosogatnia is miután hazaér a gyári műszakból.


Én is piálni kezdtem és 20-24 éves korom között elég nagy piás voltam, de aztán bementem kórházba elvonóra, mert nem akartam teljesen szar életet magamnak és szeretnék normális emberré válni. 4+ éve nem ittam alkoholt és viszonylag normális életem van, már külön élek a családomtól. Dolgozom is, havi 400 felett keresek szerencsére és önállósodni tudtam tőlük.

A tesóm 27 éves és 7 éve otthon van, se nem tanul, se nem dolgozik. Ő nem piál, de nem is csinál semmit egész nap, csak otthon telefonozik. Nem lehet kirobbantani otthonról, hogy elmenjen dolgozni. A szüleim hagyják neki ezt természetesen.

Anyukám viszi a hátán az egész családot, ezt én is csak az utóbbi években ismertem fel. Gyárban dolgozik 3 műszakban, régen rosszul keresett, de most a nők 40-nel elment nyugdíjba 60 évesen és lett 200 ezer nyugdíja, plusz a fizetése is megemelkedett (maradt dolgozni is a nyugdíj mellett), úgyhogy most nyugdíjjal együtt 500 ezer felett keres.


Így tartunk ott most, hogy van a családban 2 dolgozó és 2 semmittevő. A tesóm még nem is fogyaszt sokat, szerényen nem csinál semmit otthon, de apukám számolatlanul költi a pénzt. Napi szinten sokezer forint ételre boltban, amit meglát és megkíván azt megveszi. Borra is napi többezer forintot költ. Egész életében ahhoz volt szokva sosem kell az árakat néznie, mert az anyja támogatta. Most annyi, hogy nem az örökségét issza már el mióta anyának megemelkedett a fizetése és kapja a nyugdíjat is, hanem az anyukám által megkeresett pénzt. Erre van bármi megoldás? Vagy várjuk ki amíg apa meghal (majdnem 65 éves, 115 kiló túlsúlyos, elég rossz állapotban van), aztán tesómmal talán majd lehet kezdeni valamit? Mi a megoldás?


2022. júl. 26. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy nem lehet rajtuk segíteni, ha ők nem akarják a változást és láthatóan erről van itt szó.
2022. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád miért nem válik el vagy legalább költözik el jó messzire? Jó nyilván a fia csak a fia, de a férjét, aki világ életében csak a pénzt vitte és gondolom azért túl sok értéket nem tett hozzá a családhoz, azt minek cipeli a hátán???
2022. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen családok. Megszoksz vagy megszöksz, az utóbbit tetted, tartsd magad ehhez. Sajnos nem fogsz tudni segíteni. Meghal majd édesapád, aztán édesanyád, a testvéred meg ott marad, és tengeti az életét alkalmi munkákból. Én közülük egyedül édesanyádhoz közelednék a helyedben, hozzá se változtatás céljából, csak hogy legalább tőled kapja meg azt a törődést és szeretetet, amit ő világ életében biztosított mindannyiótoknak.
2022. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak kell ebben az esetben lépnie, te sok mindent nem tehetsz. Anyukádnak kell elvállnia tőle -mert gondolom én, neki sem bejövős, hogy dolgozik nyugdíjasként, apád pedig iszik-, és kipaterolnia a házból, vagy minimum egy elvonóra beküdeni.

A tesódnál pedig szimplán ki kell verni a balhét, hogy menjen el dolgoni, rá kell verni az asztalra.

2022. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Levente?????
2022. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyári munkás 300 fölött keres? Ilyet még nem hallottam. Kivéve, ha nem igazi munkás, hanem pl. csoportvezető vagy ilyesmi.
2022. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meglehet.
2022. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6. Ha elmész nyugdíjba, de tovább dolgozol, akkor már csak a bruttód 15%-át vonják le 33,5 helyett, mert a nyugdíjasoknak nem kell járulékot fizetnie.


Képzeld el, hogy keresel bruttó 400-at, amiből megkapsz nettóba kb. 260 ezret (400*0,665). Aztán eléred a nyugdíjas kort és 200 ezer lesz a nyugdíjad. De úgy döntesz maradsz még dolgozni, akkor a bruttó 400-ad nem változik, de hirtelen kb. nettó 340 ezret kezdesz keresni (400*0,85). Meg még mellé kapod a 200 nyugdíjat is. Egyik hónapban még 260 ezret kerestél, a következő hónapban 540 ezret nyugdíjjal együtt. Ez történt anyával is, meg bárkivel, aki marad dolgozni nyugdíjasként nem állami munkahelyen. Főleg a nőknek még jobb, mert nekik nem kell ezért kivárni a 65 éves kort, hanem a nők 40-nel sokan elmennek 58-62 éves koruk körül nyugdíjba, ahonnan kezdve még sok évet tudnak így dolgozni, ha akarnak.

2022. júl. 27. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!