Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért érzek félelmet egy...

Miért érzek félelmet egy konkrét családtag mellett?

Figyelt kérdés

Nem unszimpátiára gondolok, hanem megmagyarázhatatlan félelemre.

Van egy családtagom, akivel mára egészen jóban vagyunk, hiszen azóta felnőttem, de néha a mai napig görcsbe tud szorulni mellette a gyomrom.

Amikor kicsi voltam, akkor nyaranta többször időt töltöttem a nagybátyámnál, akinek a felesége mások előtt egy extrovertált, de otthon egy hűvös személynek tűnt. Nem voltam rosszcsont gyerek, de kislányként szerettem a fürdőszobában tölteni az időt, és kipróbálni a sminkjeit, ami miatt mindig mérges volt rám és sokszor felemelte rám a hangját, ezért félve mentem be a fürdőszobába. Ezt utólag teljesen meg tudom érteni, hiszen én sem szeretem, amikor a cuccaim között nyúlkálnak, de az unokatesóm például soha nem üvöltött le, hanem segített lemosni vagy felajánlotta, hogy kifest ő. A családban mindig volt egy bizonyos hierarchia, hogy pl. a vasárnapi ebédnél nem ülhettem oda az ő helyére, és ha véletlenül oda ültem, akkor rendszeresen felállított, mintha nem is lett volna mindegy, hogy ki hol ül. Otthon például soha nem volt senkinek sem kijelölt helye. Arra is emlékszem, hogy leszólta a barátnőimet, akikkel együtt lógtam, hogy mennyire gáz velük barátkozni, találjak más barátnőket. Ezt a mai napig nem tudom, hogy miért mondta. Ritkán használhattam a számítógépet, mert egyszer véletlenül lefagyasztottam egy játék miatt és akkor megtiltotta. A konyhából pedig nem vehettem el semmit sem engedély nélkül, gyakran ettek mellettem a saját gyerekével, de engem nem kínált meg, vagy csak ritkán.

Összességében az volt a benyomásom, mintha zavartam volna, közben a szüleim nyáron a munka miatt elutaztak így a nagybácsimhoz vittek egy kis időre. Arra emlékszem, hogy mindig görcsben volt a hasam mellette, hiszen nem tudtam, hogy mit szabad és mit nem, mert soha nem éreztem magam otthon, és nem is éreztették ezt velem.

Sőt, egyszer elmentek otthonról és nekem kellett ajtót nyitnom, amit nehezen tudtam megtenni, mert beakadt a kulcs és emlékszem, hogy nagyon lekiabáltak ezért, én pedig csak sírtam.


Most jóban vagyunk, ha ritkán van egy családi találkozó, akkor mindig nagyon kedves, jó fej, a gyereke is nagy már, ezért vele is el tudok beszélgetni. De a hasam még mindig összeszorul belül, bármennyire próbálom ignorálni, úgy érzem, hogy meg akarok felelni mellette.


Most írtam le először ezt a történetet, mert kell egy külső visszajelzés, hogy felnagyítottam-e ezt az egészet kiskoromban vagy okkal szorongtam? Nem tudom eldönteni, és nem is akarom túlreagálni, mert most teljesen jó a viszonyunk, igaz ha találkozunk, akkor max. csak pár órát látjuk egymást.


2022. júl. 27. 06:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebből a sztoriból elég egyértelmű,miért maradtak benned rossz érzések..

Valószínűleg ő a háta közepére sem kívánt még egy gyereket, de anyádék rásóztak . Ettől függetlenül az érzéseid validak , ezekről nem tehet az ember. Nem múlik el nyomtalanul, ami gyerekkorunkban történik velünk.

2022. júl. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Lehetséges, pedig nem is töltöttem ott sok időt. Ha annyira zavartam, akkor megbeszélhette volna ezt a szüleimmel, mert így magamat hibáztattam.
2022. júl. 27. 06:58
 3/26 A kérdező kommentje:
Soha nem értettem, hogy miért kezel a családjaként, úgy éreztem magam gyakran, mint egy koszos idegen. Meg azok a fura szabályok, hogy nem ülhettem az ő helyére vagy a nagybácsim helyére ebédkor.
2022. júl. 27. 07:02
 4/26 A kérdező kommentje:
*miért nem kezelt
2022. júl. 27. 07:02
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, de én sem tűrném el még a saját gyerekemtől sem, hogy a sminkjeimet használja, másétól meg pláne és nem, nem még én fogok jófejkedni, hanem rendre utasítom, ha már a szülei nem tanították meg rá, hogy más holmijához nem nyúlunk, főleg nem vendégségben. Nincs állandó helyem ugyan, de ha lenne, valószínűleg azt is szeretném használni a saját otthonomban, nem nekem kell alkalmazkodnom egy vendéggyerekhez. És igen, ha lefagyasztanád a gépemet, esélyesen én sem adnám oda túl gyakran.

Ezek szerint a saját szüleid nem nagyon neveltek meg rá, hogy vendégségben a vendéglátó szabályai érvényesek. El tudom képzelni, hogy ez bosszantotta annyira a nőt, hogy túlreagáljon ezt-azt (pl a kulcsos esetet). Ez sajnálatos, de elsősorban a szüleid sara.

2022. júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk itthon megvan a saját helyünk.Apa az asztalfőn és pedig mellette, azon a helyen ahonnan könnyebben fel tudok kelni és hozni a következő fogást, gyerekeknek vizet,stb ,mellettem a legkisebb gyerek,mert neki még segíteni kell az evőeszközökkel.

Szerintem is gond lehetett az,ha mondjuk más tervei voltak,de a nagybátyád segítő szándékkal elvállalt,és nem egyeztette ezt otthon.Vagy nem volt a hölgynek más választása.Én nagyon szeretem a nővérem fiait,de 1-1 nap kivételével nem szívesen vállám el őket.Nem vagyok dada,megvannak saját dolgaim,terveim vagy -kövezzetek meg- szívesen ülök le olvasni,ha nincs dolgom.

A cuccaimat én sem szeretem használni meg a saját gyerekeimnek sem.

Lehet hogy illene nem éreztetni ezt a gyerekekkel de sajnos van hogy nem lehet,mert ezek a kicsik olyanok mint a radar.

2022. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
*én sem szeretem ha használják a cuccaim
2022. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Kihagytam egy elég fontos részletet. A ház ahol laktak a nagybácsimék, ott csak ideiglenes laktak, mert az a nagyszüleimé volt, apám ott is nőtt fel. Volt egy olyan kompromisszum köztük, hogy ingyen ott lakhat a nagybácsim a feleségével, ameddig fel nem építik a saját házukat. Tehát annyira azért mégsem voltam vendég, hanem ugyanolyan jogom volt ott lenni. De értem, mire gondolsz. Az szerintem is a szüleim sara, hogy nem tudták ezt vele megbeszélni. De máshová sajnos nem tudtak elvinni. Azt meg nem értem, hogy miért egy gyereken kellene bármi feszültséget is leverni, aki semmiről sem tehet.
2022. júl. 27. 08:23
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagy problémák..😀 Rám is rám kiabáltak a nagyszüleim ha rossz voltam, a szüleim meg el is hegedűltek mégse írom ki ide...Nem sok rossz érhetett még az életben, ha tudsz ilyen semmiségeken rágódni..
2022. júl. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, te ott vendég voltál, mivel ők laktak ott életvitelszerűen és semmi jogod nem volt az otthonukban neveletlenül viselkedni.

A nagyszüleid megbeszéltek valamit a tulajdon gyermekükkel (nevezetesen azt, hogy ŐK ottlakhatnak) és természetesen az ő feleségével is. Te hol is vagy ebben képben, pláne voltál kis pisisként?

Ez a kommented undorító és mindent elárul a pofátlanságodról. Nem lep meg, hogy gyerekkorodban is azt hitted, körülötted forog a világ és elbőgted magad, ha valaki rád mert szólni.

2022. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!