Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan állítsam le a családtag...

Hogyan állítsam le a családtagjaim, amikor azzal hozakodnak elő, hogy semmirekellő, tiszta szégyen vagyok?

Figyelt kérdés
Annak idején nagyon sokat vártak el tőlem a képességeim alapján, én is magamtól. Sajnos az életem nagyrészben tőlem kívülálló okok miatt máshogy alakult, semmire sem vittem, amellyel a mai világban villogni lehetne. Ezt elég gyakran a szememre vetik.

2022. jún. 15. 02:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj ezekkel a családtagokkal a kapcsolatot tartani? Miért akarsz nekik megfelelni? Magadnak akarj csak megfelelni és úgy éld az életed, hogy te legyél boldog. A többiek meg le vannak ejtve!
2022. jún. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Az ember nem válogathatja meg a család tagjait, de azt, hogy kapcsolatot tart e velük, azt igen.
2022. jún. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szerintem túlságosan az határozza meg a családi viszonyokat, hogy "mit gondolnak mások", "külsőleg mit kell mutatni" stb...

Ha lehetséges, szakítsd meg a kapcsolatot velük, persze ha úgy hozta az élet hogy pont egy háztartásban éltek, akkor mondd nekik hogy ez rendkívül fáj számodra, amit mondanak, amit csinálnak.

Ismerek többdiplomás embereket is és nem érzik úgy, hogy villogniuk kellene bármivel is, nem tudom családtagjaid milyen külsőségekre gondolnak.

2022. jún. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha te megtettél minden tőled telhetőt, akkor ezek a megjegyzések azt jelentik, hogy ők nem ismernek és nem szeretnek téged, hanem csak addig voltál voltál jó, amíg a képességeid miatt büszkélkedhettek veled. Nem muszáj olimpiát nyerni, hogy értékes életet élj.
2022. jún. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező: milyen külsőségekre gondolnak, "amivel lehet villogni"?
2022. jún. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 marcusek válasza:
24%
Miért kellene leállítani őket? Nekik is joguk van a véleményükhez. Már ne is haragudj, de gondolom nem alaptalan a véleményük. Itt is úgy kezdted, hogy nem vitted semmire, de ez egyáltalán nem a te hibád. Komolyan azt hiszed, hogy ezt egy felnőtt elhiszi neked? Te vagy a saját sorsod ura és ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a véleményükön nem változtatni akarsz hanem hogy ne mondják. Vagyis azt akarod, hogy a problémád megoldásához ők tegyenek valamit meg, míg te csak vársz és tartod a markod. Mert ha nem belőlük élnél, akkor értelmetlen lenne a kérdésed, ugyanis akkor simán elmehetnél.
2022. jún. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
A "mai világban villogás" és a "tiszta szégyen" megfogalmazások miatt én úgy érzem: a külsőségeknek megfelelő elvárást támasztottak veled szemben, olyat, amely eredményét "mások" is láthatják. Például: a sok pénz indikátoraként "menő autó" és egyebek...
2022. jún. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező: leírod, hogy ők "mivel tudnak villogni a mai világban"? Így nyilvánvaló lehet mit "vártak volna el tőled".
2022. jún. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Egyik füleden be a amsikon ki
2022. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vigyed valamire. Gondolom pár évtized még lehet előtted.


Ettől még a rokonaid undorítóan viselkednek, azokkal ne foglalkozz, ha nagyon gáz akkor tűnj el az életükből.

2022. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!