Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi az a vérfertőzés?

Botikaaa kérdése:

Mi az a vérfertőzés?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy ha gyerekük születik a testvéreknek vagy a rokonoknak akkor a gyerek nem lesz egészséges de ez valami betegséget is hordoz? A vérben esetleg vagy valahol?
2022. aug. 15. 17:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Ez azt jelenti, hogy nagyobb az esélye betegségeknek kialakulni, ugyanis a gyermek anyjanak es apjanak a genallomanya nagyon hasonlít. Két különböző gén állomány sikeresebb tudja egymást úgy kipótolni a babában, hogy a hordozható betegségek egy része nem jön ki az élet során
2022. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Így már jobban értem! Köszi a választ.
2022. aug. 15. 17:38
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Röviden: közvetlen családtagokkal való szexuális érintkezés
2022. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ezt így már értem! De a két félnek is lehet valami betegsége ebből ha nem lesz gyerek vagy mi?
2022. aug. 15. 17:40
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem...
2022. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező,ne szexelj a rokonaiddal.
2022. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Jézus dehogy is nem vagyok ennyire beteg állat h egy rokonnal vagy tesóval ez undorító dolog lenne! Csak kiváncsi voltam mert azthittem hogy ez egy betegség.
2022. aug. 15. 17:47
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy csak akkor számít vérfertőzésnek, ha gyerek is lesz? Vagy az is, ha simán csak szexelnek mondjuk a testvérek, de védekeznek hogy ne legyen gyerek? (most nem az erkölcsi részére vagyok kíváncsi, szerintem is beteges, a kérdés, hogy minek nevezzük)
2022. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Régies kifejezés, kifejezetten a közeli rokonok szexuális kapcsolatára utal, a résztvevő felekre nézve "betegséget" nem okoz (feltéve, hogy egyikük sem hordoz nemi úton átvihető betegséget), az esetleg születő utódnál azonban a szülők hasonló génállománya miatt a károsodott gének kapcsolódási esélye fokozott, tehát fokozott a "beteg" utód megszületésének esélye. Azonban hozzá kell tenni, hogy ez az eset sem törvényszerű és a megszülető gyerekek többnyire egészségesek.
2022. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

Sokkal nagyobb eséllyel születhet valamilyen testi vagy szellemi fogyatékkal egy gyerek, ha rokoni kapcsolatban történt a fogantatás.


Van egy település a szülőfalumtól nem messze, ott a 60-70 években annyira sok volt már a vérfertőzött gyerek, hogy kénytelenek voltak más megyékből betelepíteni embereket, hogy hígítsák közösséget.

Ugyanis önhibájukon kívül az emberek rokoni kapcsoltba kerültek egymással az évszázadok alatt.

Egy viszonylag eldugott település, ami a rossz elhelyezkedése miatt mindentől távol esett. Mondhatni a semmi közepén volt.

Ez pedig főleg a múlt században elszigetelődéssel járt, ami miatt egyfajta betenyészet alakult ki a településen.


2000-es évek elején tízen párévesen jártam az említett településen.

Borzasztó élmény volt látni a már szinte horrorfilmbe illő jeleneteket, ahogyan a kéz, láb vagy fül nélkül születtet, szellemi fogyatékos magukban beszélő vagy éppen dührohamban ordítozó idős emberek lepik el a faluközpontot.

Ezek az emberek mind a 60-as évek előtt fogantak, amikor szinte 100% hogy valamilyen rokoni kapcsolatban álltak a szülők.


Szóval jah, elég durva a vérfertőzéssel járó genetikai rendellenesség.

2022. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!