Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagybácsi-unokahúg házasság:...

Nagybácsi-unokahúg házasság: mik az esélyeink?

Figyelt kérdés

Elvileg nem engedélyezik - de ha helyesen tudom, tehetnek kivételt. Egyelőre hivatalos helyen még nem informálódtam erről, de mivel vér szerinti rokon, valószínűleg genetikai vizsgálathoz kötik (nem szeretnénk közös gyermeket, viszont nem meddő egyikünk sem, a szavunkra meg nem adhatnak (persze elvileg anélkül is nemzhetnénk gyermeket, hogy összeházasodunk... de a törvény az törvény...)).

Nagyjából milyen esélyeink vannak? Persze magunk miatt kérdezem, de úgy általában véve hány százalék lehet egy olyan eredmény esélye, amivel engedélyt kaphatnánk?

Tudom a törvény szempontjából ez nem változtat semmin, de a nagybátyám apámnak csak féltestvére, nagymamám első házasságából született (fiatal, naiv, szerelmes és meggondolatlan volt... jaj nagyi...:) ), az édesapja nem magyar származású (török, és a halála után (2 éves volt kb. a nagybátyám akkor) a török nagynénje nevelte fel - ez nem fontos a kérdés lényegi szempontjából, csupán annyiban, hogy gyermekkoromban nem ismertem őt), és főleg rá ütött. Na én meg szakasztott anyám vagyok (kivéve a nagyi fiatal szerelmes bolondságát :D :D viccelődés vége, zárójel bezár) - persze a génkészlet 50-50% a két szülőtől, akkor is, ha egyikükre látszóag jobban hasonlítunk. A mamám ágán nem tudunk öröklődő betegségről, vagy hajlamról - persze a recesszív géneknek pont az a lényege, hogy az általuk hordozott (legyenek akár azok hibás) tulajdonságok csak akkor ütköznek ki, ha egy másik ilyen génnel találkoznak, ami rokonok esetében gyakoribb... Bár ne emlékeznék arra a bioszórára, nem mintha attól, hogy nem tudnám, ne lenne igaz :( Jelenthet egy "egzotikus" apa és az, hogy nem tudunk Down-kórról, autizmusról, vakságról/siketségről, súlyosabb szív vagy egyéb betegségről a szűkebb (és a fontosabb, hogy vér szerinti (mert "mostoha" (*száj kimosás*) esetében sajnos tudok ilyet) rokonságban, akárcsak egy hajszálnyi reményt is?



2017. febr. 3. 03:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Akárhogy elemzed, ez nagyon beteg dolog. jó hogy nem már apáddal.. Tényleg nem találtál mást?
2017. febr. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Jézusom..

Most tényleg ennyire nem zavar hogy apukád féltestvére..

A család mit szól..???

2017. febr. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
A lepontozóktól kérdezném:szoval szerintetek nornális hogy az apja féltesojával akar összeházasodni..?
2017. febr. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
A kiírásod alapján te még annyira kislány vagy, hogy semmilyen házasság nem való neked. Nőj fel előbb, talán akkor ki is gyógyulsz ebből.
2017. febr. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem unod még ezt az undormányt? Ha ilyen pasi kell basszus, akkor jo hirem van: meg kb. 30 millio egeszseges, torok ferfi van a vilagon, aki maximum 5000 nemzedekkel ezelott volt a rokonod. Elhiszem, hogy nagyon akarod ezt, de annyira gyerek vagy meg az irasod alapjan, hogy picit el kene kezdeni hasznalni az eszedet, nem pedig a nedvesedesed iranyat kovetni ilyen undorito iranyokba... ez annyira beteg. Nekem is van unokatestverem, aki iszonyat jo pasi, vicces, szellemes, es kb. 2-szer latom egy evben, de meg vele sem tudnek kikezdeni, mert rokon! Ebredj mar fel...
2017. febr. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Apám megdöbbent a választásomon. Azt pedig, hogy a bátyja egyáltalán megfontolja a dolgot, őszinte hitetlenkedéssel fogadta. Ez az igazság.

A ti reakciótokat is megértem. Van egy másik nagybátyám, és két unokafivérem, sokáig velük éltem. Soha nem tudnék rájuk másképp gondolni.

Viszont feltettem egy kérdést, amire senki nem válaszolt.

2017. febr. 3. 13:25
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg kérhettek rá engedélyt, meg is adhatják, HA tényleg nem veszélyezteti a születendő gyermekek egészségét - bocs, nem vagyok teljesen tisztában az egésszel én sem. Viszont bemondásra tuti nem hiszik el, hogy ti nem terveztek gyereket, akkor is ki fognak vizsgálni. Hogy a vizsgálati eredmény mit fog hozni, azt a Jóisten se tudja megjósolni neked, ha ez volt a kérdés. :)
2017. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehet megjósolni az eredményt, csak aggaszt, hogy többen mondták, hogy ez csak elméleti lehetőség, gyakorlatilag szinte lehetetlen, hogy olyan eredmények szülessenek, ami alapján engedélyt kaphatnánk. Persze ezt saját kútfőből mondták, annyira értenek hozzá, mint te vagy én, de akkor is elszomorít.
2017. febr. 3. 13:56
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

PTK IV.

A HÁZASSÁG ÉRVÉNYTELENSÉGE

4:12. § [Rokoni, hozzátartozói kapcsolat]


(1) Érvénytelen


a) az egyenesági rokonok házassága;


b) a testvérek egymással kötött házassága;


c) a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága; és


d) az örökbefogadónak az örökbefogadottal az örökbefogadás fennállása alatt kötött házassága.


(2) A testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házassága nem érvénytelen, ha a jegyző e házassági akadály alól a házasságkötés előtt vagy a házasság fennállása alatt felmentést ad. Felmentés akkor adható, ha a házassággal létrejövő kapcsolat a születendő gyermekek egészségét nem veszélyezteti.

2017. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Csak aztán ne csald meg se az öcséddel, se a nagyapáddal, a török pasik elég féltékenyek tudnak lenni...
2017. febr. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!