Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kéne tennem, tudomásomra...

Mit kéne tennem, tudomásomra jutott, hogy az idős anyukámmal ezt csinálja az unokája?

Figyelt kérdés

Anyukám abban a városban él ahol az unokája (a tesóm gyereke). Anyukám 80 éves, múltkor telefonon beszéltünk és elszólta magát, hogy vigyáz a dédunokáira. Azért vissza kérdeztem, hogy ezt jól hallom e. Bevallom mérges lettem. Idős anyukám, már nincs úgy energiája és rá van bízva órákra két kisgyerek. Mondtam is anyukámnak, hogy ennek nem örülök és nem kellene vigyázni rájuk hát oldják meg, ne az öregre tegyék a gyerekeiket. De anyukám nem értette mi a bajom, hát elvan velük. De ez heti/ 2 heti szinten van.

Na most nem tudom, hogy a tesómnak írjak, hogy állítsa le a gyerekét, hogy ne anyuhoz passzolja le a gyerekeit. Vagy maga a tesóm gyerekének írják. Én messze lakom sajnos nem tudok személyesen beszélni, pedig legszívesebben úgy tenném.


2022. okt. 17. 16:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Foglalkozz a saját dolgoddal.

Anyának nem teher, neked se legyen az.

2022. okt. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Hat a mi dedszuleink 80 evesen imadtak rank vigyazni. Miert venned el az oromet tole???
2022. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Ram is vigyazott anno a dedim, o se volt mar 80 alatt akkoriban.

Van, aki birja, illetve en nem voltam egy szelvesz gyerek, szepen eljatszogattam magamban.

Na de en a lanyomat az en nagymamamra nem biznam mar ra, pedig o “csak” 72 eves. Egyszeruen o mar nem birna el vele es ezt latja az ember szerintem.

Anyukad mentalisan okes? Ha igen, akkor szerintem nemet tud mondani egyedul is, ha mar megterhelo neki.

2022. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerintem nem bírja. Fáj a lába, nagyon nehezen tud már a boltba is lemenni. Nem fog nemet mondani, mert nem akar megbántani senkit ebben biztos vagyok.
2022. okt. 17. 16:28
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem a te feladatod ezt eldönteni.

Én egész nyarakat töltöttem nagyapámmal, aki akkor már 90 (!) körül járt. De biztos vagyok benne, hogy számára ez ugyanolyan értékes idő volt, mint nekem.

Ismerek olyan nénit is, aki bár szintén gyengül, akkor tobzódik a legjobban, ha mind a 6 unokája ott van körülötte.

Én is azt mondom, ha ő szívesen csinálja, akkor nincs jogod ezt az örömet elvenni tőle!

2022. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerinted nem, de neked rokonként sincsen semmi jogod eldönteni helyette.
2022. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Ne avatkozz bele.
2022. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az anyukámról van szó, aki idős es beteg és azt látom, hogy teljesen kihasználja az unokája.
2022. okt. 17. 16:48
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

8


És? Anyád vállalta. Mi ő, valami kisgyerek, akire neked kell vigyáznod, tutujgatnod? Szerinted jobb kedve lesz attól, ha testvéred gyerekével összeveszel miatta? Anyád jobban fogja magát érezni, hogy összevesztél a család másik felével, mintha ő mondta volna, hogy tedd? Hagyd már békén bas*ki. :)

2022. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%

Hat igen, igazabol igy mar mas a helyzet, ha a kerdezo anyukaja martir tipus es soha semmire nem mond nemet, az nem azt jelenti, hogy amugy birja is.

Szoval ha ebbe belegondolunk, ertheto az aggodasa. Illetve ha lathatoan nem bir el 2 gyerekkel, nem tud mar utanuk ugy menni, ebbol csunya balesetek is szulethetnek, azert a gyerekek tudnak alkotni.

De oszinten szolva nem tudom en mit csinalnek a helyedben. Ha az anyukad nem mond nemet, a gyerek meg szarik bele es kihasznalja, ez semmit nem fog valtozni, hiaba szolsz nekik.

2022. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!