Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha tudomásomra jut egy olyan...

Ha tudomásomra jut egy olyan info, hogy egy 14 éves roma kislányt akarata ellenére hozzá akarnak adni egy 30 feletti férfihez, akkor mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy erre mindenki azt mondja, hogy ne avatkozzunk a romák életébe, mások a szokásaik, más a kultúrájuk, de mégis, van bármi, amit tehetnék érte?

#kényszerítés #házasság fiatalkorban
2013. okt. 23. 20:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

14 éves kislányt Magyarországon NEM tudnak törvényesen hozzáadni SENKIHEZ.

16 év alatt nincs rá mód.

2013. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Én nem ártanám bele magam...ha van még terved az életben, te se tedd!
2013. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Èn meg ha biztosan tudom miröl van infom, és kik is ök, akkor bemennék a gyámhivatalba és segítséget kérnék.

Elöször is esetleg arra venném rá a gyámhivatalt, hogy ne hivatalosan, hanem nevek nélkül adjanak tanácsot.

2013. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy hivatalosan nem házasodhatnak össze. Az is igaz, hogy ez a kislány már sokat tapasztalt. Nem is 14-nek néz ki, hanem legalább 17-nek. De az anyja akkor sem adhatja oda valakinek! Ez nem gyerekbántalmazás?
2013. okt. 23. 20:58
 5/24 anonim ***** válasza:
18%
Ugyan, minek akarnák hozzáadni??? De nem is lehet.
2013. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Felhívom holnap a kerületi gyámhivatalt.
2013. okt. 23. 21:00
 7/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszem, hogy lesz állami esküvő, csak házon belül megülik és annyi. Szerintem is hívd fel őket.
2013. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

Elmehetsz a gyámhivatalba is, de a rendőrségre is.

És igen, gyermekbántalmazásnak minősül.

2013. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
13%

Tiszteleteben kell tartani az "eltérő kultúrát"


A liberálisok csúnyán le fognak szidni a neonáci árulásodért!


Hiába cselekszel jól mára erre nincs kereslet.

2013. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos a romáknál ez egy mindennapos dolog (legalábbis egy bizonyos rétegnél), minden kislányt úgysem tudsz megmenteni, de igazából ezt az egyet sem. Csak neked származik majd bajod belőle, jobb esetben csak megvernek (vagy valamelyik hozzátartozódat)...
2013. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!