Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kéne tennem, tudomásomra...

Mit kéne tennem, tudomásomra jutott, hogy az idős anyukámmal ezt csinálja az unokája?

Figyelt kérdés

Anyukám abban a városban él ahol az unokája (a tesóm gyereke). Anyukám 80 éves, múltkor telefonon beszéltünk és elszólta magát, hogy vigyáz a dédunokáira. Azért vissza kérdeztem, hogy ezt jól hallom e. Bevallom mérges lettem. Idős anyukám, már nincs úgy energiája és rá van bízva órákra két kisgyerek. Mondtam is anyukámnak, hogy ennek nem örülök és nem kellene vigyázni rájuk hát oldják meg, ne az öregre tegyék a gyerekeiket. De anyukám nem értette mi a bajom, hát elvan velük. De ez heti/ 2 heti szinten van.

Na most nem tudom, hogy a tesómnak írjak, hogy állítsa le a gyerekét, hogy ne anyuhoz passzolja le a gyerekeit. Vagy maga a tesóm gyerekének írják. Én messze lakom sajnos nem tudok személyesen beszélni, pedig legszívesebben úgy tenném.


2022. okt. 17. 16:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire aggódsz miatta, akkor eredj haza és gondoskodj róla. A távolból nagyon könnyű osztani az észt. Szerencsétlen néni megélte, hogy lássa a dédunokáit, erre a hülye lánya eltiltaná tőlük. Szállj kicsit magadba szerintem.
2022. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
És ha ez anyukádnak nem rossz, akkor neked miért baj?
2022. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Egy ilyen kapcsolat nagyon építő jellegű és szeretetteljes is tud lenni. Dédi nyilván nem mászik már a fára, hogy cseresznyét szedjen a kicsiknek, de ha pl. együtt sütnek pogácsát vagy díszítik karácsony előtt a mézeskalácsot, az akár jó is lehet.

De nyilván ismerni kellene a kontextust is.

2022. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%

A kamugyáros kérdezőnk ismét alkotott!

Lefogadom, hogy az a gané unoka még a hűtőbe sem jó helyre pakol be, sőt nem is tudományosan dug!

2022. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%
Neked jobb, ha anyukád egyedül ül otthon egész nap? Ha a dédunokákat eltiltod tőle, akkor látogasd meg te helyettük.
2022. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Annyira felismerhető a stílus, ugyanaz a mondatok felépítése, a dramaturgiai ív.

Ha filmeket csinálnál, a harmadikra már senki sem ülne be, mert már a film eleji oroszlánordításnál tudná mindenki, hogy mi lesz a film vége.

2022. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

Veszed a fáradtságot és időt rászánva elmész személyesen az édesanyádhoz. Lehet, sikerül akkor, amikor ott vannak a gyerekek.

Aztán megbeszéled az anyukáddal, mit tapasztalsz és mik a fenntartásaid.

2022. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mikor mennek a gyerekeikért, foglalkoznak a dédivel, win win helyzet. Amíg le tudja foglalni magát egy Öreg, lassabban épül le.

Ha nem fogja bírni, szólni fog.

2022. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
96%

Alapvetően édesanyád dolga, hogy elvállalja-e a gyerekfelvigyázást vagy sem. Ha az a típus, aki nem tud nemet mondani és úgy érzed, hogy sok neki, jelezheted a tesód felé, hogy nem akarja mondani, de nagyon fárasztja a felvigyázás, ki kellene találni kíméletesebb megoldást.

Egyébként nyarakat töltöttem a 80+-os nagyapámékkal a gyümölcsösükben és nagyon élveztem. Bízom benne, hogy ők is. Férjem nagyanyján is azt látom, hogy feltölti a dédunokázás, pedig nála már nagyon kell arra vigyázni, mennyire terheljük. Igaz, őket nem hagyjuk kettesben, mert a gyerek gyorsan mozog, a dédi pedig nehezen.

2022. okt. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
95%

Ebbe te ne szólj bele, nem a te dolgod.


Amíg ő úgy érzi! hogy bírja, addig hagyd rá, pont.


Mamám is nehezen tudott járni 62 évesen, mégis szeretett ránk vigyázni mert akkor sem a fájdalmaival volt elfoglalva, hanem velünk. Tudtuk, hogy nem terhelhetjük le, de neki jól esett kiszakadni a mindennapokból.

2022. okt. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!