Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A házaspárok, gyerekes családo...

A házaspárok, gyerekes családoknál milyen gyakori a válás?

Figyelt kérdés
Lehet csak én befigyelem, de majdnem mindegyik idősebb rokonom elvált vagy volt megcsalás. Lehet inkább nálunk ez általánosnak számít, ezért merült fel a kérdés mennyire gyakori? De talán a megcsalás jobnan érdekel. Előre is köszönöm a hozzászólóknak! :)

2022. nov. 17. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Az én ismeretségi körömben a gyerekesek között volt jellemző a válás. Ahol nem volt gyerek, általában együtt maradtak. Az ok elég egyszerű: a gyerekteleneknek van idejük egymásra, a gyerekeseknek nincs. A gyerekesek folyamatosan húzzák az igát, hogy el tudják tartani a családot, van, ahol a férfi gályázik egyedül, van, ahol mind a kettő. Ez az életmód felőrli őket, és a korábbi érzelmekből nem marad semmi.

N

2022. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

#1-es válaszolóval értek egyet. Az én ismeretségi körömben is ez a helyzet.

99,5%-ban. Az a 0,5% pedig csak vergődik a szexmentes, nem működő de megszokott kapcsolatban a gyerek(ek) hitel, stb miatt.

Ezért is van annyi félrelépés, ezért is van dugig tömve az összes társkereső kisgyerekes "apukákkal" aki "csak beszélgetének".

Ismerős? 😅

2022. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És ahelyett, hogy megoldanák a kérdést, inkább férrekuffintanak?
2022. nov. 17. 15:06
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 És szerinted mi a megoldás? Porig rombolni mindent, amit hosszú évekig építettek?
2022. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha valaki nyitott kapcsolatban szeretne élni, lehet. De miért kell feladni azt ami azért jött létre, hogy legyen egy közösség? Akkor az lehet az oka, hogy sokan keresnek egy megoldásnak tűnő párt, de nem azt keresik, akivel egy családot meg tudnak tartani. De még szerintem a csalás is belefér, csak akkor nem kell kiteregetni. :/ ez csak eszmefuttatás részemről, nem állítom, hogy meg akarnám csalni a jövendőbelimet.
2022. nov. 17. 16:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretségi körömben is van ilyen:(

Iker gyerekek, szépek, okosak, szép ház, feleség is szép, el sem hízott. Mégis, látni, ahogy évről évre morzsolódnak fel:( Ha meg a beszélgetés megszűnik, akkor már megette a franc.

2022. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmék 18 év után váltak, két gyerekkel. Az egész egy állandó gürcölés volt, mindketten dolgoztak, házépítés, mellékállás, hétvégi fusi. Mire felépült a ház, elegük lett az egészből.
2022. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És utána mit csináltak? Lett két család, ahol nehezebb a költségvetés, de nem kell foglalkozni a másikkal?
2022. nov. 17. 18:39
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten felépítettek egy új életet. Barátnőm sokat küzdött, de sokkal boldogabb volt, mint előtte.
2022. nov. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Tuti amugy van erről országos statisztika, ha már nem a népszámlálásos cuccból lesz.
2022. nov. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!