Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tartanád bizonyos rokonaiddal...

Tartanád bizonyos rokonaiddal csak azért a kapcsolatot mert a szüleid az várják el?

Figyelt kérdés

Szüleim kiskoromban elváltak anyukámmal éltem, apukámmal tartottuk a kapcsolatot többnyire (voltak szünetek) de a válás után az ő családjával nem volt kapcsolatom. 16 éves koromtól (amikor szerinte már felnőtt vagyok) azt mondta felvehettem volna velük a kapcsolatot... Apukám egyébként Németországban él válás óta, a családtagjai legnagyobb része ugyan így Magyarországon tőlünk jó pár várossal odébb. 16 éves korom óta voltak kísérletei, hogy össze hozza a családot de egyik részről sem hiányoztunk annyira a másiknak, hogy ez hosszú távon működjön az ő közbenjárása nélkül is. Nekik is ugyan úgy azóta is (8 éve) mondogatja, hogy hívjanak fel, írjanak nekem, menjünk el valahova együtt, tartsuk a kapcsolatot, és ugyan ezt nekem is mondja. Én azt érzem nekem ez nem hiányzik, nem ismerem őket, elég nekem csak a családom (anyukám rokonai) ők mindig kiváncsiak voltak rám. Ezt nem merem megmondani apukámnak azóta sem, pedig biztos, hogy a rokonai sem véletlenül nem keresnek maguktól.

Ilyen helyzetben ugyan úgy nem keresnéd a rokonokat és elsunnyognád a dolgot csak mert valljuk be nem is hiányoznak? Vagy megpróbálnád apukád öröméért minimálisan akkor is keresni őket ha ezt ők nem viszonozzák? Vagy teljes erőbedobással azon lennél, hogy behozd az elmaradt éveket hátha egyszer kíváncsiak lesznek majd rád?



2021. ápr. 3. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy tartanám.

Lehet, hogy hülye példa, de nem fogsz szakítani egy csajjal vagy pasival mert nem szimpatikus a szüleidnek.


De ha nem hiányoznak szerintem ne keresd őket, nagyon észre lehet venni, ha valaki csak kényszerből beszél velük.

2021. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Ha nekem valaki nem szimpatikus,vagy rossz közérzet,akkor bárki mondhatja kerűlöm a helyet is
2021. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bizonyára szívesebben tartanám velük a kapcsolatot ha keresnének ők is de ez nem történik meg csak ha az én megkeresésemre válaszolnak, vagy ha apukám szóba hozza nekik és ezért teszik. Lehet azt várják én tegyem meg mindig a lépéseket, de nekem kicsit olyan érzésem van, hogy ők is pont azért nem keresnek mert nem kíváncsiak rám (csak ezt apukámnak aki lelkes és nem is itt él, hogy átlássa a helyzetet, senki nem meri bevallani)
2021. ápr. 3. 17:49
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem ismernem, nem tudnam hol el, mit csinal, miyen ember az apam , en akkor is megkeresnem, kivancsi lennek ra, biologiailag is o all legkozelebb hozzam, talan ra fogok kesobb hasonlitani, erdeklne az egeszsegi allapota, az orokletes esetleges betegsegei, stb. Te ugy erzem nem vagy rosz viszonyban apaddal, ne hagyd, hogy elveszitsd, kesobb banni fogod, valamilyen kapcsolatot alakits ki vele,Az apa fiu viszony lehet nagyon is szep.

A rokonokat en egyszer meglatogatnam, de ha nem alakulna ki reszukrol is valamilyen erdeklodes, tobbe furdalas nelkul nem keresnem oket.

Apam az mas, ot szeretnem megismerni a fent emlitett okok miat, de ha nem megy vele sem eroltetnem a dolgot.

Az 'elsunnyogas' nem megoldas.

2021. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem tegyél egy lépést feléjűk,majd ök is fognak tenni feléd. Ha ez nem úgy lessz,akkor nincs mit tenni ez van,ienek.
2021. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Egy próbát megér, vedd fel velük a kapcsolatot, de ha ők nem különösebben viszonozzák az érdeklődést, utána hanyagold őket!
2021. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2021. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem tartanám. Az is része a felnőttlétnek, hogy nem a szülei határozzák meg valakinek kivel tartsa a kapcsolatot, kivel nem.
2021. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!