Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan aki a családja...

Van itt olyan aki a családja egy részével nagyon sokáig nem tartotta a kapcsolatot és úgy nőtt fel, hogy nem ismerte őket?

Figyelt kérdés

Úgy értem szüleid pl elváltak és vagy már az egyik szülővel sem volt semmi kapcsolat, vagy ha vele volt is akkor nagyszülőkkel, szülő testvéreivel, unoktesókkal, stb rokonokkal nem volt egyáltalán x idős korodig?


Azért érdekel mert én is így nőttem fel + a családomból még másik két ember is ilyen helyzetben voltak de ők távoli rokonok.


A kérdésem leginkább az lenne azoktól akik hasonlókat éltek meg és sokáig nem ismerték (pl 18 éves korukig) a családjuk egy (amúgy közeli) részét, hogy nektek mikor megismerkedtetek velük, akkor be tudtatok illeszkedni oda is, vagy a mai napig érezhető, hogy nem velük nőttél fel, és ez rányomta a bélyegét a jelenlegi kapcsolatotokra is ezekkel a rokonokkal?

Próbálkoztatok megszerettetni velük magatokat? Próbáltak megismerni? Valaki segítségedre volt ebben? Vagy mai napig érezhető, hogy nem olyan őszinte az érdeklődés? Kinek hogyan sikerült ezt feldolgoznia? (Nekem nagyon nehéz mert nem az én hibámból nem voltunk egymás élete részei, de én ittam meg a levét)


Az családomban erről az a tapasztalatunk, hogy ezek a kapcsolatok a nem ismert rokonokkal már sosem lesz olyan mint amilyen lehetett volna. Bár hogy is lehetne ennyi év után.


Köszönöm ha valaki leírja itt vagy esetleg privátban a tapasztalatát erről ha hasonló dolgokon ment keresztül :)



2021. ápr. 3. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt persze unoka bàtyám,akit nem ismertem és nem olyan rég ismertem meg.
2021. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Apám családját nem is ismerem, mert gyerekkoromban meghalt.
2021. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy vagyok, mint #2. Édesapám meghalt, mikor 3 éves voltam, apai nagyszüleim elváltak, nagyapám újra nősült. Ő talán pár alkalommal meglátogatott, onnan tudtam, hogy született még egy fia, aki az én félnagybátyám, ráadásul fiatalabb mint én. Az elmúlt pár évben vele találkoztam néhányszor, de külföldön él nagyobbrészt, nemrég tudtam meg véletlenül, hogy rehabon van egy agyvérzés után. Semmit nem tudok róla.

Édesapámnak volt egy bátyja, aki egyben a keresztapám is volt, vele és a nagyanyámmal 30 évvel később találkoztam újra. Nagyanyám már teljesen demens volt addigra, nem tudta, hogy ki vagyok, pár hónppal később meg is halt. Keresztapámmal párszor beszéltünk, egyszer meglátogattak, aztán meghalt a felesége, nem sokkal később ő is utána ment.

A félnagybátyám révén van elvileg két unokatestvérem, akik fiatalabbak az én gyerekeimnél, még soha nem találkoztam velük. Nyilván nem is lehetne unokatesós kapcsolatunk. Másodunokatesóim talán vannak valamerre, apai nagyanyám révén esetleg, de arról az ágról kb. nulla információm van, még azt sem tuom, hogy nagyanyám testvéreit hogy hívták, ezért nem tudok utánuk nyomozni. Talán egyszer felbukkan valahol, valaki. Talán emiatt is temetkeztem bele nagyon a családfakutatásba, bár egyelőre csak az ősöket tudom összeszedni, most élő rokonokat nem igazán.

2021. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
#3. Hogy a félnagybátyad ha utánad született? Bocsi, de ezt nem értem.
2021. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: Úgy, hogy én 1967-ben születtem. Nagyapám elvált a nagyanyámtól és újra nősült. Az új feleségétől született egy fia 1970-ben.

Rokoni kapcsolatok szintjén a szülő testvére a gyereknek nagybátyja/nagynénje; mivel a fiú az én édesapám féltestvére, ezért nekem úgymond félnagybátyám, ugyanakkor korban fiatalabb nálam. Igazából én viccesen kis-nagybátyámnak szoktam hívni, pont az életkorunk miatt.

2021. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Na kellett egy kis idő mire felfogtam, de már értem 🤣
2021. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Szuper! Örülök. Kicsit bonyolult a családom ezen része.
2021. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én az apámat és az ő családját nem ismertem, mert anyukámmal elváltak mikor 2 éves voltam. Sokáig rossz volt, főleg mikor kamaszodtam, hogy nekem nincs apám, es nincsenek unokatestvérek, nagynéni, nagybácsi, mert anyukámat örökbefogadták tehát az igazi vérszerinti rokonaimat nem ismertem. Szerettem volna nagy családot,rokonokat, akikkel szülinapot, csaladi összejöveteleket tartunk. Apukám nem igazán érdeklődött felőlem, nem látogatott szinte soha, nem is emlékszem az arcára sem. Uj felesége lett, 3 gyereke azokkal törődött,aztán egy pár évvel ezelőtt meghalt! Ugy hallottam az utolsó heteiben, pedig nem volt beteg, hirtelen halt meg, sirt, és azt mondta egy ismerősömnek hogy szeretné felvenni velem a kapcsolatot, de sajnos meghalt. Mintha megérezte volna a halálát, es próbálta volna helyre hozni a hibáját. A feltestvereimmet a facebookon ismertem meg, beszelgettünk néha, de ennyi, ez mar nem lesz igazi testvéri kapcsolat. Tudom hogy a vérszerinti rokonaim, de valahogy akkor sem érzem azt, hogy közéjük tartoznék!
2021. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!