Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan közöljem ezta testvérem...

Hogyan közöljem ezta testvéremmel? Tanácstalan vagyok adjatok ötleteket! Story lent.

Figyelt kérdés

Volt egy tartozás amit kikellett volna fizetni a tesókkal közösen.

Az anyám elintézte helyettünk.

Kölcsönkért összegből lett fizetve amit aztán visszavárt a kölcsönadó.

Az meg lett beszélve, hogy ellesz intézzve a kifizetés, de az nem, hogy kölcsönből.

Gyorsan visszkellett fizetni a kölcsönt, és ezt anyám, a az én tudtommal, de a tesóm tudta nélkül , örököl kerámia eladásából fizette vissza (csak egy kis részét,és az anyósa cucca volt).

Van számla róla és több hónap eltelt már azóta.

A tesómat amúgy nem érdekelte a kerámia nem kellett neki.

Az a gáz,hogy a tudta nélkül rendelkezett az anyja a vagyontárgyával.


Hogy a francba tudnám elsimitani ezta dolgot, balhé nélkül?


Sajnos anyámmal nem tudom ezt megbeszélni, mert ő megvan győzödve arról áldását adta a tesóm, de csak arra hogy intézkedjen, és én úgy gondolom ez nem egyenlő azzal,hogy utólag egy idegennek az ő cuccából fizesse vissza.

Vagy rosszul gondolom,hogy ez két külön dolog?

Csak én látom,hogy mi ebben a gázos?


Én ettől a mondatól félek:

"A megkérdezésem nélkül adtátok el"?



Vagy ha még ezt el is fogadja a nővérem.

Hogy magyarázom meg,hogy ilyen sokára tudta csak meg?


Luzerság/barmság mondjuk az a megoldás ,hogy az ő részét az eladasból kifizetjük kárpótlásként?

Mert abban az igaza van anyámnak,hogy a mi ügyünket ami cuccainkból oldjuk meg de akkor sem járult hozzá a nővérem (mindezt azert alakult így részéről mert nyomás alatt volt, es kifejezettem mondta,hogy a nőveremnek erről nem kell tudnia, erre a mondatra anyám nem emlékszik..ezek szerint)


Rossz ötlet mutani a számlát?

Mi van ha rosszul fogadja es ezt felhasználja ellenünk mint bizonyíték?


Kérlek adjatok ötleteket,hogyan tudnám ezt minél kiméletesebben tálalni?

Ha mondjuk csak az lesz a baja,hogy sok idő elteltéből tudja meg.


Sajnos aztnem mondhatom ,hogy eltörtek, mert sok kissebb nagyobb cucc volt.


Anyámmal meg tényleg nem lehet beszélni erről mert kikell magából,dürohamot kap, ráfogni nem lehet mert együtt élünk.



2022. dec. 5. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon túlgondolod!

Egyáltalán van papír arról, hogy azt a kerámiát ő örökölte? Amúgy felháborodás helyett inkább hálásnak kellene lennie, hogy anyátok megoldotta helyettetek az adósság kifizetését.

2022. dec. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez egy fiktív elmélkedés levezetése egy sztorihoz azért is írtam,eg, novellához

Nem tudom kitalálni a probléma megoldását,hogy hiteles legyen a es ne valami szar írás.

2022. dec. 5. 17:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, küldd anyádhoz, hogy beszélje meg vele, hogyan oldotta meg a dolgot, ha ennyire nem tudtok normálisan kommunikálni.
2022. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gyorsan visszkellett fizetni a kölcsönt, és ezt anyám, a az én tudtommal, de a tesóm tudta nélkül , örököl kerámia eladásából fizette vissza (csak egy kis részét,és az anyósa cucca volt)."


Szóval az anya az ő anyósától örökölt kerámiákat? Ahhoz az ő gyerekeinek semmi közük...

2022. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. Nem ez volta kérdés, hanem ,hogy lehetne oldani, a helyzetett ha nagy az esély arra, hogy ha tegyük fel nagy valószínűséggel a személy kiakadna.


Béna vagyok ebben.

A novella bírákat meg láttam élőben bírálni hasonló sztorit.

Szóval minél hitelsebben kell a megoldást leírnom.

2022. dec. 5. 17:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Látom Elfeljtettem odaírni, hogy ez egy novellához kell,nem igazából történt.
2022. dec. 5. 17:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Mar alapbol az fura h miert neked kene megoldani ezt.. az o dolguk. Meg kell felezni ami maradt a 2 teso kozott 🤷
2022. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez egy fiktív elmélkedés levezetése egy sztorihoz azért is írtam, novellához.

( Novella !)story lent.

Ez kimaradt..


Én, Nem tudom kitalálni a probléma megoldását még, hogy ne valami "szar" írás legyem, ami gyermetegnek látszik az írásomban valami érett megoldást kell írnom a novellámba mint elmélkedő egy ilyen szituációra.

2022. dec. 5. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki örökölt kitől?
2022. dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:
100%
Ilyen helyesírás mellett ugye nem képzeled magad írónak? Ez még viccnek is rossz.
2022. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!