Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Joggal bosszant unokatesóm...

Joggal bosszant unokatesóm viselkedése? Vagy bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Anyukám húgának a lánya így anyáék részéről elég szoros a kapcsolat ezért sem akarok összeveszni vele viszont nagyon elegem van már.

Állandóan előadja hogy a mérnök pasija akivel együtt élnek milyen jól keres és milyen drágák a bútoraik ennek ellenére állandóan tőlem kéreget ruhákat.

Pedig engem se apu se anyu se a pasim nem pénzel.

Odaadom neki mert nem akarom hogy a családba sértődés legyen de mindig könyörgés árán tudom csak visszaszerezni.

Most is vannak nála ruháim. Már 2 hónapja elvitte. Azóta már 2x kértem, hogy hozza vissza mert felakartam venni a saját szoknyámat a céges mikulásbulira persze kénytelen voltam másban menni. Az egyik kérésre a reakciója az volt hogy jaj visszaviszem holnap a másikra meg hogy 10ig kéne? Én akkor még alszom. De majd megpróbál felkelni …nem tette. Pedig a szomszédba lakik. Majd volt pofája tegnap rámírni hogy a pasijával étterembe mennek adjak már neki ruhát. Annyira felidegesített. Írtam neki nem vagyok otthon. Még nem is lenne gond ha kérne de így hogy nekem kell könyörögni érte nem is egyszer.

Mit gondoltok??? Én reagálom túl?



2022. dec. 14. 13:53
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Nem reagálod túl, de simán mondd meg neki, hogy többet nem adsz kölcsön. Valószínűleg megsértődik, de szard le.
2022. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hülyét csinálsz magadból azzal, hogy odaadod neki a ruháidat. Kerek-perec mondd meg neki, hozza vissza azonnal a ruháidat, és soha többé ne adj neki kölcsön semmit.
2022. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
4%
cicaharc?
2022. dec. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda neki! Ha anyádék szóvá teszik, akkor lehet mondani, hogy adjanak neki ők ruhát, ennyi.
2022. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%

Egyszer menj oda a lakására és mondd neki, hogy itt és most adja vissza az összeset, amit eddig kölcsönkért

És utána sose adj neki többet kölcsön ruhát.


Sértődés lesz? Az ő részéről biztosan. Ha az anyja is megsértődik rád, azt viszont ne sajnáld: csak magáról is kiállítja a bizonyítványt. Ha anyukád nem áll melléd, akkor pedig ő is, saját magáról.


Néha fel kell vállalni a konfliktust az ilyen cigánykodókkal.

2022. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

"Pedig engem se apu se anyu se a pasim nem pénzel."

. Nem, de láthatóan az asszertívitás is hiányzik belőled. Ha egyszer nem adta korábban vissza a ruhádat, akkor erre nyugodtan hivatkozhatsz később, amikor megtagadod.

2022. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani hogy nem vagy bank és pont.
2022. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%
Odaadod neki, mert nem akarsz sértődést. Innentől kezdve nincs jogod a hisztihez. Ha nem tudsz kommunikálni és határt húzni, idegeneknek panaszkodsz, az nem az unokahúgod problémája.
2022. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

sose értettem, miért jó másnak a ruháját hordani. Engem a hideg ráz tőle :-D Az én ruháimat se vegye fel senki.

Nem kell odaadni, és akkor nincs ilyen probléma.


Szerintem, azokat a ruhákat, amik nála vannak, kérd vissza, ha nem hozza, akkor add neki oda örökbe, és soha többet ne adj neki kölcsön semmit. van pénze, vegyen magának. Sőt, vehetne neked is egyet-kettőt.

2022. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Igen, benned van a hiba, mert nem mered megmondani, hogy bocsi, nem adod oda a ruhát.
2022. dec. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!