Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek anyukám viselkedés...

Mit kezdjek anyukám viselkedésével? Bennem van a hiba vagy benne?

Figyelt kérdés
Évek óta anyukámmal szinte öljük egymást. Régebben, ha hármas jegyet kaptam elvett tőlem mindent és kaptam pár pofont. Ezekután eltitkoltam a jegyeimet, mert egyre jobban romlottak. (akkoriban sok rossz dolog történt a családba) Persze utólag mindig kiderültek, aminek következtében elveszett a bizalma felém. Természetesen ez jogos. Ezekután egyre jobban kezdett romlani a kapcsolatunk. Mindenért kiabált velem. Mára odáig jutottunk, így a 9. Végére, hogyha este 6kor hazajön hiába takarítom ki a házat, ha talál (szó szerint) 2 morzsát az asztalon, vagy a macskát elfelejtettem kipucolni képes órákig kiabálni velem. Nyáron azért neki vágott az ajtófélfának és tépett meg mert volt pár lábnyom a parkettáján. Akárhányszor veszekedünk hozzám vágja, hogy max a sarokra tudnék kiállni, de ott se kellenék senkinek, vagy, hogyha majd a barátommal is összeköltözünk rájön, hogy milyen vagyok (4 éve ismer és másfél éve együtt vagyunk, ha ez számít) meg elfog hagyni stb. Ha azt mondom neki, hogy szeretnék okjra menni érettségi után kinevet és aztmondja, hogy leérettségizni sem fogok és hogy megbukok. Mindenbe beleszól. Pl. ha én azt mondom, hogy karikát szeretnék az orromba napokig mondja, hogy de a pötty jobb meghogy ameddig itt lakok a házába, addig ő dönti el, hogy mit csinálok a testemmel. Ha aztmondom, hogy megszeretném növeszteni a hajamat ugyan ez. Sose kértem tőle nagy dolgokat, de ha kértem is pl egy új cipőt (nem 20E márkás cipőket) akkor is heteket kellett várnom rá és ha egyszer valamit rosszul csináltam pl. Nem pucoltam ki a macskát még plusz heteket kellett várnom rá. Heti 1x mehetek el otthonról hétvégén. Barátaim nincsenek, természetesen ezért is mindig megkapom, hogy azért mert biztos mással is bunkó vagyok. Én mindig próbálok vele beszélgetni, de ha elmondom, hogy valakivel összevesztem arra mindig az a válasz, hogy azért mert vele is biztos úgy beszélek mint vele. Bulizni nem járok, nem iszom, nem dohányzom. Próbálok megfelelni neki, de lehetetlen. Ha délután háromkor hazaérek fél 8ig tanulnom kell, mert ha tíz perccel előbb fejezem be hétvégén nem mehetek sehova. Apukám Németországban dolgozik 2 éve, de lassan 1 hónapja ő megmondta anyukámnak pont ugyan ezért, hogy nem akar vele tovább "élni". Keresztanyám, mamám próbált vele beszélni, hogy változtasson magán, de nem foglalkozott velük. Rajtuk kívül senkim nincsen, de nemengedi, hogy hozzájuk költözzek. Javíthatatlan a helyzet? 16/L

2015. máj. 30. 20:27
1 2
 1/16 anonim válasza:
90%
Anyukád bolond. Nem tudom hogy hogyan szoktál vele beszélni, de ha kedvesen és úgy ahogy leírtad akkor oktalanul kiabál veled egyfolytában. Szerintem probáld kibirni még a két évet és azután költözz el, hatha magába száll egy kicsit!! Lehet jobb lenne ha apukádhoz költöznél.
2015. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Anyukádnak orvoshoz kellene fordulnia. Ez egyáltalán nem normális, amit művel.
2015. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyet nem értek: Mit jelent az hogy kipucolni a macskát?
2015. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, hogy a macskaalmot.

Szerintem is költözz el, amint tudsz, de addig se akarj megfelelni anyukádnak, végezd el a rád eső munkát és lehetőség szerint tarts tőle távolságot.

Apukáddal tartod a kapcsolatot?

2015. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Hát elég szörnyű a helyzeted be kell látnom....igaz a mondás a "családját nem választhatja meg az ember de a barátait igen" próbálj meg vele beszélni, mondd el neki ,hogy neked mennyire fáj ez az egész, kérd meg , hogy mondja el mit vár tőled igazából. Mit kell tenned azért ,hogy igazi anyaként viselkedjen.

Rettentően sajnállak.

2015. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Fordulj az iskolaigazgatóhoz, ő pedig az önkormányzat gyámügyi osztályához. Nekik ki kéne vizsgálniuk a nevelésre való alkalmasságát orvos bevonásával. Ha fizikailag bánt, azonnal menj el orvoshoz, akár a körzetihez látletet vetetni, ha látható sérülés van, ő köteles hivatalból feljelentést tenni. Kérvényeznie kéne a nagynénédnek vagy a nagymamádnak, hogy nála helyezzenek el.
2015. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Tiszteletre melto,hogy meg sem ker,es kitakaritod a hazat,stb. Manapsag nem sok ilyen van! De anyukadnak orvoshoz kellene menni. Bird ki valahogy,es koltozz el. Vagy probalj meg a keresztszuleidhez koltozni ha van ra esely:)
2015. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek 6-osal.Egyébként az orrpiercing az túlzás.
2015. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
költözz apukádhoz
2015. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet annyi a külömbség ,hogy én időssebb vagyok de van egy pici húgom és általában a vitáknak ő issza a levét. Én nemtudok szabadulni mert a picit nemhagyom.Na de most nem ez a lényeg az előzőeket csak azért mondtam el hogy tudd nem vagy ezzel a szar helyzettel egyedül. Én nem tudom ,hogy neked mi lenne a könnyebb ,de elmesélem ,hogy én hogy cselekedtem: elmentem a gyámhatóságra ahol anyát pszichiátriás kezelésre kényszerítették azt azér hozzá teszem , hogy neki volt még plusz problémàs dolga is. Szerintem anyukádnak is segítségre lenne szüksége ,össze hívhatnál egycsaládi kupaktanácsot ahol erre valahogy rá vezethetnétek. Ha máshogy nem megy akkor fenyegetéssel ebbe
2015. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!