Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem találok logikát az anyám...

Nem találok logikát az anyám viselkedésében! Vagy bennem van a hiba, és igazából ez a normális?

Figyelt kérdés

Az egyik dolog, amit egyáltalán nem értettem tegnap, hogy kb 3-4 hete főzött egy jó nagy lábosnyi gyümölcslevest. AZ öcsémen kívül senki nem evett belőle (igen, még anyám sem evett a saját főztjéből), így szinte alig hiányzott a levesből, és úgy állt benn a hűtőben egy hónapig. Tegnap láttam, hogy kiöntötte, erre este látom, hogy feltett még egy ugyan akkora lábossal gyümölcslevest főzni. Ezt ugyan úgy nem fogja megenni senki, akkor miért? Elhiszem, hogy olcsóbb, mint mást főzni, (mert a gyümölcsöt ingyen kapta), de ha a kukába megy, szerintem semmi értelme. Én meg így nem merek főzni egy jó húslevest vagy bármit, ami 1-2 nap alatt simán elfogy, mert akkor én vagyok a hálátlan pazarló bunkó.

A másik pedig, hogy én múlt héten szerdán kitakarítottam a konyhát, de teljesen, mindenhol. Csütörtök reggel elmentem itthonról a páromhoz, mikor hétvégén hazajöttem pár dologért láttam, hogy már romokban a konyha, és bűzlik... Gondoltam, csak van annyi esze anyámnak, hogy rendet tesz, mert nyáron nem a legkellemesebb egy bűzlő konyha.. De nem így lett. Szerdán délután hazajöttem, és már az ajtóban megcsapott a szag. Aztán körbenéztem, és elszörnyedtem, hogy az egész konyha nem áll másból, mint retkes edénykupacokból. Ha jobban belegondolok, fogalmam sincs, hogy mivel koszolták őket össze, mert az öcsém szerint amig nem voltam otthon, semmi meleg ételt nem csinált az anyám. Mégis undorító szag volt.

Én szerda óta itthon szinte semmit nem ettem, vezeti járok sokat, mert nemsokára vizsga, így csak futólag menet közben ettem valamit, amit vettem magamnak, így gondoltam csak veszi a lapot otthon valaki, ( anya különösen, mert munkanélküli, és abszolút nincs semmi más dolga. az öcsém dolgozik, a hugom még kicsi, és suliba jár..) hogy tegyen rendet de nem így lett. Erre nagy meglepetésemre anya közölte, hogy addig nem hajlandó ma ebédet csinálni, ameddig ki nem takarítja valaki a konyhát, mert ő ekkora mocsokban nem hajlandó nekiállni főzni. O.O mondom mivan??

Először is, egy poharat sem koszoltam össze az elmúlt másfél hétben, másodszor is, nem kellene erre fognia, hogy nem akar főzni, mert az elmúlt egy hónapban is a két levesen kívül jóformán semmit nem főzött. (elmegy, és vesz magának valamit, a többiek meg oldják meg alapon, kiéve ha itthon van a nevelőapám, mert neki úgy csinál, mintha minden tökéletes lenne..)

Ha van időm, én vásárolok/vásároltam ameddig volt ösztöndijjam (havi 14e!), és főzök, de sulival már végeztem, most befejezem a jogsit (amit nem a szüleim állnak), és költözök el. Mindent amit tudok megcsinálok, de azért mindennek van határa..

L19


2015. jún. 14. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez borzaszto ess nem normalis! Ne haragudj hogy ezt irtam. Amit tehetsz az hogy kitakaritasz (utoljara) csinalsz egy normal adag finom kajat es nyugodt kornyezetben megmondod anyudnak hogy ne koszolja ossze tobbet a konyhat, hogy a gyumolcsot csak nyersen szeretitek, es hogy egy dolga lenne vezetni a haztartast es az nem a gyerekek dolga, aakkor sem ha már idosebbek…… Sok sikert! Amugy meg ha elkoltozol akkor a tesoid nagy pacban lesznek, foleg a húgod (mivel kicsi), beszelj veluk errol, hogy nekik mi a velmenyuk!13/l
2015. jún. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
De ha anyukád nem dolgozik, nem főz és nem takarít, akkor mit csinál egész nap? Szerintem az élettársával próbálj meg inkább beszélni, hátha ő tud hatni rá.
2015. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mit csinál egész nap? Internet, Tv, kutya, bárkinek elmegy segíteni pl költözni, festeni, iskolai kiránduláson bográcsozni... Pár napja még egy nagy tepsi süteményt is sütött, de közölte, hogy mi hozzá ne merjünk nyúlni, mert ő azt viszi el az ismerőseinek, mert mennek valahová.

A nevelőapámmal meg már próbáltam beszélni, de nem hisz se nekem, sem az öcsémnek, sem a saját lányának. A barátommal is nagyon jó viszonyban vannak, annyira, hogy egy beszélgetésük hallatán rájöttem, hogy neki jobban hisz a nevelőapám, mint nekem.. De még ő is elmondta, hogy mik folynak itthon, amikor ő nincs itt, de egy napig tartott a nagy "elhiszem". Anyám behisztizett másnap, előadta a mártírt, hogy őt mindenki utálja, pedig ő megtesz mindent, mégis mindenki támadja és hálátlan..

Azóta ugyan olyan papucs, mint eddig. Inkább le sem sz_rja, amit mondjunk neki, csak anyám ne balhézzon meg ne mártírkodjon vele.

2015. jún. 14. 11:58
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Most nem azért, de amúgy az öcséd is elmosogathatott volna vagy a hugod, ha már nem annyira kicsi. Ha te elköltözöl és anyád ennyire trehány, úgyis rájuk marad. Sajnálom őket :(
2015. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Elsősorban ahogy így ezt elolvastam az jutott eszembe hogy anyud "elfáradt" ezt úgy èrtem hogy gondolom mikor mèg minden rendben volt akkor se nagyon ettètek a főztjèből. Meg nem volt takarítva egyik gyerek jóvoltából sem. Ő meg megunta (anyám ezt csinálta) vagy a másik hogy húgodat már csak nyűgnek veszi vagyis nincs már türelme a gyerekekhez. Ez nektek tudom hogy nagyon rossz. De nálunk is mèg folynak a viták idősebb tesóim lelèptek. Volt h èn vásároltam anyámèknak mert mikor beèztem a hűtőbe csak egy kis lábas zsir volt benne kenyèr nincs meg egy üveg cola (ami anyámè ahoz soha senki nem nyúlhat) sajnálom az 5èves húgom szval miatta megteszek mindent amit amit tudok de már èn sem lakok otthon. Annyit tudsz trnni te is hogy segítesz a tesóidnak amiben csak tudsz mert te vagy a legnagyobb ès most rád nèznek fel. Anyuddal meg beszèlj hogy szeretitek meg minden. Megèrtitek ha valami baja van de ezt nem csinalhatja ès szeretnètek hogy normális legyen. Csak ne kiabálj vele. R18.
2015. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

egyszer megcsináltad és azt hiszed anyi elég is volt?

rajtad kivűl 2 másik tini lézeng a lakásban az összes házi munka a ti feladatotok kéne hogy legyen

2015. nov. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!