Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családotokban sem lehet...

A családotokban sem lehet betartatni a "ne vegyünk egymásnak semmi feleslegesen"- szokást?

Figyelt kérdés

Valójában most a férjem családjáról van szó, akiket amúgy szeretek, csak kiakasztanak ezzel :D


Pár évnyi kínlódás után tavaly sikerült végre megbeszélni, hogy mi, felnőttek ne ajándékozzunk egymásnak semmit családon belül, mert állandóan csak a céltalan találgatás és felesleges kacatok felhalmozása folyt.


A szüleinek szó szerint mindene megvan, semmit nem lehet venni nekik. A tesójáéktól folyton valami feleslegeset kaptunk, mi sem tudtunk értelmeset venni, a nagymamája a legdurvább, hozza nekünk minden évben a turiban vett borzasztó ruhákat.


Szóval mindenki csak kínlódott, mit vegyen a másiknak, és elment felesleges dolgokra több tízezer forint, aminek nem is biztos, hogy örült a másik.


Így tavaly végre odajutottunk, hogy van már két kicsi a családban (nálunk is, férjem testvérééknél is), ajándékozzunk csak a gyerekeknek. Mi nem is vettünk semmi, hisz még volt beszélve, erre karácsony este mindenki hozta a csomagokat, hogy csak egy kis aprósàg, és akkor megint idekerült egy adag felesleges cucc, nekünk meg tök kellemetlen volt, hogy mindenki hozott nekünk ajándékot, mi meg senkinek.


Az idén megint meg lett beszélve, hogy minden baromi drága, ne vegyünk semmit, de most már komolyan, ne úgy, mint tavaly. Erre a férjem már rákezdett, hogy vegyünk már valami apróságot, mert biztos hoznak megint valamit, a nagymamája tuti (egyszerűen nem lehet vele megértetni, öreg, nem fogja fel a hétköznapokon sem, hogy ne hozzon semmit).


Én meg olyan ideges lettem :D Mondtam a férjemnek, hogy nem érdekel, ki mit hoz, mindenki értelmes felnőtt ember, meg lett valami beszélve, akkor tartsa már magát mindenki ahhoz, 1 hét múlva karácsony, nem is állunk most túl fényesen anyagilag, hogy nekiálljunk felvásárolni a kacatokat, még ötletem sem lenne.


Nálatok is van olyan, aki nem akarja megérteni/elfogadni, hogy ne ajándékozzatok már egymásnak?



2022. dec. 15. 14:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Én betartom, ahogy mást mit csinál, ugye.

Amúgy igen, hosszú évekig ment a kacat, meg ehetetlen sütemény csere aztán megbeszéltük, hogy ne.

2022. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
Mi is beszéltünk már erről, de én senkihez nem szeretek üres kézzel beállítani karácsonykor. Nem kell felesleges kacatokat venni, ha nem tudom, hogy pontosan mire vágyik az illető, akkor legalább valami kupont adok neki. Azzal nem lehet mellélőni. A kacatoknak tényleg semmi értelme, de valami apróságot én mindenképp szoktam adni és kapni is.
2022. dec. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Mi előre lebeszéljük az ajándékokat. Így örül mindenki, nincs semmi mellélövés, ugyan nincs meglepetés se, de nekem nem is hiányzik. Hiába vagyok felnőtt, ajándék nélkül nekem azért furcsa lenne a karácsony.
2022. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Anyósom képtelen felfogni.
2022. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is van "meg nem támadási szerződés". :-D


De vannak kihágások. :))) Sajnos.

Én betartom. Nem érdekel, ha valaki mégis ajándékozni akar. A gentleman agreement akkor is él részünkről. :)

2022. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Az én barátom nagymamája is pont ugyanilyen.. Bár 7 éve együtt vagyunk, mégis kínosan érzem, hogy családtagként vagyok kezelve, rám ne költsön senki, én tényleg nem várok se szülinapkor se karácsonykor semmit, de mégis mindig kerül valami kacat.. Mivel amúgy a néni nyugdíjas és nagyon keveset kap, ezért mindig minden évben mondjuk, hogy nem kérünk semmit főleg azért is mert amúgy mi se nagyon tudunk venni másoknak. De mindig azzal érvel hogy ő nagymama és muszáj adnia.. Egyszer így halkan megjegyeztem hogy úgyse tud olyan venni, aminek örülnénk szóval tök felesleges költeni, de valszeg meg se hallotta. Szóval így van már egy csomó művirágom.. Borzalmas amúgy hogy ennyire bele ette magát az emberekbe ez a kényszer, ahelyett hogy főznénk egy jót gyújtanánk pár gyertyát csillagszórót, kicsit beszélgetnénk aztán mindenki élvezné hogy végre otthon lehet és nem kell dolgozni.
2022. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
76%
Nálunk régóta működik a senki nem vesz ajándékot.Közös ebéd ,vagy vacsora.Teljesen értelmetlen dolognak tartom a karácsonyi ajándékozást.Az ünnep lényege vesz azzal el,hogy tök felesleges dolgok megvételére pazaroljuk a drága időnket.
2022. dec. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Én vennék valami apróságot, aztán ha betartották, nem adjátok oda, ha mégse akkor igen. Legfeljebb megkapják születésnapra vagy valami.
2022. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%
Aki a megbeszéltek ellenére ajándékozik, az kontrollmániás. Az ajándékozás a szeretnyelve. Azt hiszi, ha ad, majd jobban fogják szeretni, ő lesz a pont az i-n. Az ilyen ember csak magával törődik. Nem szívből ad. Benne az van, hogy "na ennél a hülyénél jobb vagyok, mert én adtam, ő meg erre sem képes". Ezzel szorongást keltve a másikban. Ha szívből adsz, leszarod, hogy a másik ad-e. Pszichológia az egész.
2022. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
85%
Minden évben végigjátsszuk ezt mi is...megbeszéljük hogy csak a gyerekek kapjanak aztán jól nem úgy csinálják....
2022. dec. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!