Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van a családotokban olyan,...

Van a családotokban olyan, akik ismert (de természetesen távolabbi) rokoni kapcsolat mellett házasodtak össze?

Figyelt kérdés
Nekem az apai nagyszüleim másodunokatesvérek voltak.

2022. aug. 18. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
És? Nem tiltja srmmi
2022. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt minden kérdéshez odaírod?
2022. aug. 18. 23:01
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Genetikai szempontból az már olyannak számít, mintha két "idegen" volnának.


Lehet szörnyülködni, de én anno jártam egy fiúval, akiről végül kiderült, hogy másodunokatestvérem. Dédszülők, nagyszülők sokgyermekes család voltak, és az ő ága földrajzilag távol került, a kapcsolat megszakadt még korábbi generációknál.

2022. aug. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem szörnyűlködöm, számomra csak kuriózumnak számít, és kíváncsi vagyok, másoknál milyen felállás volt, illetve van-e valami érdekes szori mögötte, hogyan jöttek össze.
2022. aug. 18. 23:38
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudok róla.
2022. aug. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
3# A másodunokatestvér igenis közeli rokon! A genetikában nem az számít, hogy messze lakik...
2022. aug. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Első unokatestvérekről tudok. Lettek is gyerekeik.
2022. aug. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Első unokatestvérek nálunk is van a családban. A nagyapám megözvegyült, aztán később összejött egy nővel a faluban, akinek már volt egy lánya. Nagyapámnak meg 1 lánya (anyám) és 1 fia (nagybátyám). Összeköltözött a nagypapám a nővel, a nő vitte a lányát a családba, a nagypapám meg a fiát. A két fiatal meg az évek alatt egymásba szeretett. Csakhogy; első unokatestvérek voltak. Erről tudtak is. Mindannyian. Sokáig titkolták a kapcsolatukat, de aztán 10-15 év után titokban összeházasodtak, még a szüleiknek sem mondták el, és utána gyereket is vállaltak. A terhesség ideje alatt nagyon féltek attól, hogy a gyereknek nehogy valamilyen genetikai baja, betegsége legyen a közeli rokonsági fok miatt, de szerencsére egészséges kislányuk született. Második gyereket már nem mertek megkockáztatni, így csak az az egy született. /Egyébként a törvény nem tiltja az elsőfokú unokatestvérek közötti házasságot sem./
2022. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
#6. Nem, nem közeli. Génállományát tekintve sem az. Le is van írva szépen. De nyugodtan megkérdezhetsz genetikust te is.
2022. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

8# Ebből amit leírtál az jött ki hogy a nagyapád fia és a xy nő lánya SEMMIFÉLE vérségi, genetikai rokonságban NEM állt!


Csak a családi elnevezések szerint, "mostoha unokatestvérek" voltak.


Javíts ha nem értem! 5 x elolvastam amit írtál.

2022. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!