Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családotokban sem lehet...

A családotokban sem lehet betartatni a "ne vegyünk egymásnak semmi feleslegesen"- szokást?

Figyelt kérdés

Valójában most a férjem családjáról van szó, akiket amúgy szeretek, csak kiakasztanak ezzel :D


Pár évnyi kínlódás után tavaly sikerült végre megbeszélni, hogy mi, felnőttek ne ajándékozzunk egymásnak semmit családon belül, mert állandóan csak a céltalan találgatás és felesleges kacatok felhalmozása folyt.


A szüleinek szó szerint mindene megvan, semmit nem lehet venni nekik. A tesójáéktól folyton valami feleslegeset kaptunk, mi sem tudtunk értelmeset venni, a nagymamája a legdurvább, hozza nekünk minden évben a turiban vett borzasztó ruhákat.


Szóval mindenki csak kínlódott, mit vegyen a másiknak, és elment felesleges dolgokra több tízezer forint, aminek nem is biztos, hogy örült a másik.


Így tavaly végre odajutottunk, hogy van már két kicsi a családban (nálunk is, férjem testvérééknél is), ajándékozzunk csak a gyerekeknek. Mi nem is vettünk semmi, hisz még volt beszélve, erre karácsony este mindenki hozta a csomagokat, hogy csak egy kis aprósàg, és akkor megint idekerült egy adag felesleges cucc, nekünk meg tök kellemetlen volt, hogy mindenki hozott nekünk ajándékot, mi meg senkinek.


Az idén megint meg lett beszélve, hogy minden baromi drága, ne vegyünk semmit, de most már komolyan, ne úgy, mint tavaly. Erre a férjem már rákezdett, hogy vegyünk már valami apróságot, mert biztos hoznak megint valamit, a nagymamája tuti (egyszerűen nem lehet vele megértetni, öreg, nem fogja fel a hétköznapokon sem, hogy ne hozzon semmit).


Én meg olyan ideges lettem :D Mondtam a férjemnek, hogy nem érdekel, ki mit hoz, mindenki értelmes felnőtt ember, meg lett valami beszélve, akkor tartsa már magát mindenki ahhoz, 1 hét múlva karácsony, nem is állunk most túl fényesen anyagilag, hogy nekiálljunk felvásárolni a kacatokat, még ötletem sem lenne.


Nálatok is van olyan, aki nem akarja megérteni/elfogadni, hogy ne ajándékozzatok már egymásnak?



2022. dec. 15. 14:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Én betartom, aztán mindig kapom az ívet, hogy miért nem vettem semmit?

Hát, mert ezt beszéltük meg.

Mondjuk nem érdekelnek a beszólások, az ő bajuk. Vegyenek drága, értelmetlen vackokat felőlem :D


Én nem állok bele ebbe a f..szméregetésbe, hogy kinek "jobb, drágább, értékesebb stb az ajándéka".


A barátommal sem ajándékozunk. Veszünk csokit, sört, bonbont, és ennyi, az közös.

Meg én kapok pl egy cicás apróságot, mert odavagyok a cicákért.

2022. dec. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Metionin ***** válasza:
100%
Párom családja játssza ezt. Még régebben kinyilatkoztatták, hogy ne legyen ajándékozás, erre mindenkinek adtak valami tipikus sablon cuccot (zokni, tusfürdő) és pislogtak, hogy mi tényleg nem vittünk semmit. Oké, következő évben közölték, hogy legyen ajándék de tényleg csak valami kis jelképes, mert meg kell adni a módját azért stb. Oké, vittünk kis jelképes ajándékot, mindenkinek olyasmit, amit szeret, erre anyós mindenkinek hatalmas csomagokat állított össze és a párom tesója is a pasijával bazi drága cuccokat vitt nekik, mire anyós közölte, hogy tőlünk nagyobb értékben számított ajándékra. Na én akkor azt mondtam, hogy itt a vége, nemhogy ajándékot nem veszek többet nekik de el se megyek a sznob karácsonyi összeröffenéseikre (ennek egyéb előzménye is volt). Szóval azóta nem voltam és nem kell ezzel szarakodnom, sokkal nyugodtabban várom ezt a kis 2 nap szabit, mint valaha.
2022. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a család a nagymamáméknál szokott összegyűlni így mindenki csak egy tál sütit szokott hozni otthonról amit sütöttünk. Nálunk ebből sosem volt baj.
2022. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Persze, a férjem ma már hazahozott egy csomó sz*rt, hogy majd adjuk oda, mert ugye nem lehet megérteni.
2022. dec. 17. 11:28
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem lehet betartani. Ha én kijelentem, hogy jövőre semmit nem veszek, akkor nem veszek. Ha bedurculnak, akkor meg nem megyek oda soha többé karácsonyozni. Ennyi.
2022. dec. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Férjem családjával ugyanez volt nálunk is tavaly. A sok haszontalan kádat után megbeszéltük, hogy akkor most csak a gyerekek kapjanak ajándékot.

Mi nem is vettünk semmit, de sógornőm nem bírta ki, mert o ettől érzi jól magát. "Csak egy kis apróság... "

Idén megint mondta nekik a férjem, hogy akkor most tényleg csak a gyerekek kapjanak ajándékot. Kíváncsi leszek, hogy most tartják-e magukat ehhez.

Mi nem készülünk nekik semmivel.

2022. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, majd írj végül értették e a többiek, hogy nincs ajándék idén. 😄
2022. dec. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!