Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családotokban sem lehet...

A családotokban sem lehet betartatni a "ne vegyünk egymásnak semmi feleslegesen"- szokást?

Figyelt kérdés

Valójában most a férjem családjáról van szó, akiket amúgy szeretek, csak kiakasztanak ezzel :D


Pár évnyi kínlódás után tavaly sikerült végre megbeszélni, hogy mi, felnőttek ne ajándékozzunk egymásnak semmit családon belül, mert állandóan csak a céltalan találgatás és felesleges kacatok felhalmozása folyt.


A szüleinek szó szerint mindene megvan, semmit nem lehet venni nekik. A tesójáéktól folyton valami feleslegeset kaptunk, mi sem tudtunk értelmeset venni, a nagymamája a legdurvább, hozza nekünk minden évben a turiban vett borzasztó ruhákat.


Szóval mindenki csak kínlódott, mit vegyen a másiknak, és elment felesleges dolgokra több tízezer forint, aminek nem is biztos, hogy örült a másik.


Így tavaly végre odajutottunk, hogy van már két kicsi a családban (nálunk is, férjem testvérééknél is), ajándékozzunk csak a gyerekeknek. Mi nem is vettünk semmi, hisz még volt beszélve, erre karácsony este mindenki hozta a csomagokat, hogy csak egy kis aprósàg, és akkor megint idekerült egy adag felesleges cucc, nekünk meg tök kellemetlen volt, hogy mindenki hozott nekünk ajándékot, mi meg senkinek.


Az idén megint meg lett beszélve, hogy minden baromi drága, ne vegyünk semmit, de most már komolyan, ne úgy, mint tavaly. Erre a férjem már rákezdett, hogy vegyünk már valami apróságot, mert biztos hoznak megint valamit, a nagymamája tuti (egyszerűen nem lehet vele megértetni, öreg, nem fogja fel a hétköznapokon sem, hogy ne hozzon semmit).


Én meg olyan ideges lettem :D Mondtam a férjemnek, hogy nem érdekel, ki mit hoz, mindenki értelmes felnőtt ember, meg lett valami beszélve, akkor tartsa már magát mindenki ahhoz, 1 hét múlva karácsony, nem is állunk most túl fényesen anyagilag, hogy nekiálljunk felvásárolni a kacatokat, még ötletem sem lenne.


Nálatok is van olyan, aki nem akarja megérteni/elfogadni, hogy ne ajándékozzatok már egymásnak?



2022. dec. 15. 14:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%
Az egyik oka pont ez volt amit írtok, hogy úgysem találjuk el a másik ízlését, a másik pedig az, hogy egyik oldalról mondjuk egyedül igyekszik ajándékozni a másik 4-5 főre, nagyon visszás lenne.
2022. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%
Egy-két évig próbálkoztak, mire sikerült megérteni, hogy mi nem veszünk ajándékot felnőtteknek, és nyilván nem is várunk. Többször el lett mondva, így is ennyi idő volt.
2022. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"Mi is beszéltünk már erről, de én senkihez nem szeretek üres kézzel beállítani karácsonykor."


Jó, csak ezzel kvázi a másikat is rákényszeríted arra, hogy vegyen valamit, mert nem akar bunkó lenni.

2022. dec. 15. 15:50
 14/27 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk sosem volt divat hülyeségeket és felesleges dolgokat venni. Őszintén nehéz felfogni, hogy másoknál igen. Ha pl. fateromnak akarok venni valamit és nincs ötletem, akkor megkérdezem anyámat, hogy minek örülne. És azt veszek neki. Mi olyan nehéz ezen dikk.
2022. dec. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
14-es, az, hogy nálunk mindig sz a válasz, hogy semmit ne vegyünk
2022. dec. 15. 16:40
 16/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell kacatot venni. Visztek két kis Tescós 3-5000 forintos ajándékkosarat és csá.
2022. dec. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
82%
Bár minden családban ez lenne a legnagyobb probléma.
2022. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanez van nálunk is. Mi mostmár csak csokit vagy sütit viszünk egymásnak hogy ne legyen ciki ha mégis kapunk valamit.
2022. dec. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Na én ezért kerülöm ilyenkor a rokonságot :D
2022. dec. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is probléma volt sok sok évig. Nem elég hgoy gyűlt a kacat, nőtt a család és egyre nagyobb lett ezáltal a költség is. A pohár akkor telt be anyámnál, amikor ő konyhai mérleget vett a nagynénéimnek, és valamelyiküktől ugyanolyan mérleget kapott ő is. Akkor mondta hogy jó, innentől akkora mi családunk kivonul ebből. A többiek először húzták a szájukat, de érdekes módon csak-csak elmaradtak ezek az ajándékozások. Most már mi, felntőt gyerekek sem veszünk egymásnak semmit.

A férjem családjában ez máshogy van. Mindenki vesz valami apróságot, szigorúan meghatároztot összegben. A neveket kalapból húzzuk ki, és így csak egyvalakinek kell ajándékot venni.

2022. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!