Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos, hogy így érzek?

Jogos, hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mit irjak, mert annyira le vagyok törve. Huszonhárom éves vagyok és mozgássérült. Sok műtétem volt, háromszor álltam fel a tolószékből szenvedtem azért, hogy 300 metert menjek bottal. Az apám kitagadott az anyám pedig vert, meg ordibált velem állandóan. Most történt karácsonykor az, hogy elmondtam anyámnak a véleményemet (mert szerinte jobb, hogy o az apam ne várjak tőle semmit). A vége az lett, hogy kirakott engem, hogy jöjjek sl nevelőapámmal kamionozni. Hatodik napja nem fürödtem, nem tudok lejönni a kamionról a görcsök miatt. Szóba került most az, hogy vesz nekem ki egy szobát tusoloval 40 ezerért erre a drága nővérem beleszólt, hogy akkor az anyánkat kell kitenni a saját házából utána meg irt nekem, hogy rá ne számitsak es keresni kell egy bentlakásos intézetet. Őszíntén szólva nem lepődtem meg tudom jol, hogy a családom emberileg egy nagy nulla. Van egy bátyám is ő is le se szr mert én lettem nagydarab (106) kg, de tettem is érte! Egyszerűen nem értem, hogy hol van ma Magyarországon a magyar emberekből az összetartás? Tényleg ez a jövő? Van barátnőm szerencsére ő 25 éves és szeretem őt. Viszont a fent emltett dolgok lelkileg kicsináltak.Nem vagyok rossz ember vannak hibáim. De úgy érzem ezr a helyzetet nem érdemeltem meg. Nem azért irtam le ezr, hogy siránkozzak fávol áll ez tőlem. Csak jól esik beszélni erről.
2023. jan. 4. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne okosabb a barátnőddel összeköltözni, ha már ő is képzben van?
2023. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Annyira ezekről a dolgokról nincs képben. Sajnos nagyon magamba zárkozó ember lettem, emiatt jobb ha külön élünk.
2023. jan. 4. 19:43
 3/13 anonim válasza:
72%
Nem lepmeg hogy így érzel csoda hogy nem kerültél pszichiátriára.Meg magyarországon csak akkor van össze tartás ha focirol van szó ha hasonloról van szó mint a te esetet akkor az nem érdekli őket.
2023. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Voltam pszichiátrián.. Mivel nagydarab vagyok és mentálisan is erős mindenki csodált engem. Magyarországon inkább ne legyél hosszútávon beteg, mert ami itt megy az siralmas!
2023. jan. 4. 19:47
 5/13 anonim válasza:
69%
Tudom nálam is itt van az sni ez miatt pár munkahelyen ha hr esek az hitték hogy fogyatékos vagyok pedig nem tudom honan szették. És emiatt sokszor tagadnom kell hogy van mert péául ha fejben kell számolni nekem minimum dupla annyi idő kell mint egy átlag embernek. Ezért használok sokszor számologépet meg ezért van nálam jegyzetfüzet mert 2 másodperc alatt elfelejtek bármit. Ez miatt sokszor közösitettek ki gyereként de felnött ként se más a helyzet lenéznek ez miatt.
2023. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj.. De ez a megfogalmazás 🤦‍♀️

Annyira zagyva az egész. Sokszor nem is értem mit akarsz mondani, annyira nem értelmes a mondat.


Azért meg miért kellene bárkit is csodálni, hogy mozgássérültként egy hegyomlás? Egészséges fizikumú embernek sem tesz jót, ha túlsúlyos.


Én nem akarok senkit sem bántani, de ott ahol egy család ennyire elfordul valakitől annak bizony oka is van..

2023. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Épp erős gyógyszereken vagyok sajnálom ha nem tökély a fogalmazás. Tudom tudom te mindenbe jo vagy igaz? Mondcsak ha okoskodni tudsz akkor miert irsz ide? Nem kioktatast kertem meg hibaztatast..
2023. jan. 4. 20:22
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Ahh már értem, te az a fajta vagy aki szereti sajnáltatni magát, aki meg nem esik azonnal hasra, az kioktat meg hibáztat..



Nem. Nem hibáztattalak, nem oktattalak ki.

Rá világítottam, hogy nem csak egy oldal létezik.

Oka van annak, ha a család így viselkedik és elfordul.


Ha meg be vagy gyógyszerezve, ne erőlködj, nem a legjobb kombináció ilyenkor magyarázkodni, mert sok értelmes beszélgetés nem fog abból kisülni. 🤷‍♀️

2023. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Dr. Gyakori Erno monologjat hallgattuk. Az miota sajnaltatas, hogy leirtam ezt?
2023. jan. 4. 20:38
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt meg mindig en dontom el, hogy mikor mit hova irok. Veled feleslegges is beszelni errol. Ulj be egy hetre a toloszekbe es figyeld a csaladod az emberek reakcioit utan terjunk vissza ide.
2023. jan. 4. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!