Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi legyen a rokonokkal, akik...

Mi legyen a rokonokkal, akik nem akarnak találkozni egymással a temetésen?

Figyelt kérdés

Édesapám meghalt, urnás temetése lesz.

Már két rokon jelezte, hogy ha X, vagy Y ott lesz, akkor ő nem jön, merthogy látni sem akarja.

Az egyik felhívott, és próbált rávenni, hogy "X"-et ne hívjam meg (mert ő akkor nem jön).

40-70 közötti emberekről van szó.

Az Édesapámnak mind egyformán rokonai.

Másnak nincs baja sem "X"-szel, sem "Y"-al, ez a két pár (Rokon1-X, illetve Rokon2-Y) vannak egymással haragban.

Ti mit tennétek..?



2023. jan. 23. 15:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Nyomorul, szánalmas, primitív banda. Én mindegyiknek megmondanám, hogy maradjon otthon és tetszelegjen a saját szánalmas egojában.
2023. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%
Megmondanám nekik, ha akarnak jönnek ha nem akkor maradnak otthon, de ha elmennek akkor viselkedjenek a temetésen emberhez méltó módon.
2023. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Meghívsz mindenkit, aztán aki akar eljön, ha nem, szarnék ilyen idiótákra, így jártak.
2023. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%

Én semmit nem tennék.


Egy temetésre egyébként sem "meghívni" szokás az embereket, hanem mindenki maga eldönti, elmegy-e.


Max. ezt mondanám, hogy nem tudom, XY jön-e, mert te nem hívtál meg senkit, mindenkivel csak az időpontot tudattad.

2023. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
Semmit, meghívnék mindenkit, akit akarnék, és az ilyen óvodás dumával, hogy "nem megyek, ha X is ott lesz" nem foglalkoznék. Aki egy temetésen nem tudja a személyes ellenszenvét egy órára félretenni, ami ráadásul csak annyival járna, hogy látná a másikat (beszélni egymással nem kell), az egy infantilis barom.
2023. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%
Elég szomorú, hogy ilyen emberek is vannak. Akik még ilyen esetekben is csak magukra tudnak gondolni. Talán nehéz, de próbálj meg nem törődni ezzel. Nem kellene, hogy minden a te nyakadba szakadjon.
2023. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor minden nézeteltérést félre kell tenni, ez a normális hozzáállás. Ha ez nem megy, nem tudják félretenni a hisztizést, akkor ne tolja oda a pofáját egyik sem. A temetés a halottról szól, nem a családi zűrökről. Ez egyszerűen szégyen..
2023. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
96%

Szarni kell ra.

Az ilyennek meg kell mondani, hogy vagy befogja a pofajat vagy otthon marad.

Hat komolyan mondom, rohadjanak meg, hogy egy temetesen cirkuszolnak!! Nem hiszem el, hogy ilyen letezik...amikor eleg nagy fajdalmat el igy is at az ember. Sajnalom kerdezo, tenyleg.

2023. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Ki vagyok akadva.. nagyon gyerekes dolognak tartom ezt a (ha ő ott lesz, én nem megyek!) hozzáállást.

Nem egy buliba hívom őket, hanem temetésre. Az utolsó alkalom, hogy elbúcsúzzanak az apámtól (akit egyébként szerettek).

Nem hiszem, hogy nekem kellene döntőbíróskodnom, hogy kit hívjak el, és kit nem..

Eleve, hogy csinálnám?? Úgyis megtudja mindegyik rokon, hogy mikor lesz a temetés.. kérjem meg, hogy bocsi, te ne gyere? Mert XYZ haragszik rád, és ha te jössz, ő nem jön..?

Az eszem megáll.

Elküldöm mindenkinek az értesítést, és aki jön, jön.

2023. jan. 23. 16:06
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Én is meghívnék mindenkit, akit gondolok, az ilyen jellegű megkeresésekre pedig azt válaszolnám, hogy mindenki tegyen belátása szerint.

Kapjanak már a fejükhöz, nem elég a bajod most? Ezt is megmagyaráznám nekik, aztán semmi baj, ha az ostoba kicsinyességük miatt otthon maradnak.

2023. jan. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!